Autor Wątek: Zielona Siódemka  (Przeczytany 2539 razy)

Opis: Alternatywna trasa rowerowa pomi%u0119dzy Wa

Offline jumbo747

  • Wiadomości: 1
  • Miasto:
  • Na forum od: 30.07.2013
Zielona Siódemka
« 30 Lip 2013, 17:12 »
Zapraszamy na Zieloną Siódemkę - alternatywną  trasę rowerową pomiędzy Warszawą a Trójmiastem - szczegóły na stronie www.zielona7.pl

« Ostatnia zmiana: 4 Lis 2013, 13:06 yoshko »

Offline Mężczyzna chesteroni

  • Wiadomości: 673
  • Miasto: Toruń
  • Na forum od: 14.07.2012
Odp: ZIELONA SIÓDEMKA
« 31 Lip 2013, 00:12 »
Na mordoknidze są ciekawe informacje o tej trasie. Można np. znaleźć ślad GPS-owy czy informacje o wyprawce (już zakończonej).
Ślad jest tu: GPSies.com
Mapka poglądowa zaś tu:


Warto, byś pisząc o takich ciekawych projektach, podawał(a) więcej informacji. Szczególnie, gdy są one łatwo dostępne.

Offline Mężczyzna menel

  • Wiadomości: 3311
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2012
Odp: ZIELONA SIÓDEMKA
« 31 Lip 2013, 09:10 »
Fajna koncepcja. Liczę na trasy alternatywne i przedłużenie do Krakowa.
Jedynie czego nie kumam to strasznie skomplikowany wyjazd z Wa-wy.
I galeria nie hula.

Offline Mężczyzna lasery_rowery

  • Wiadomości: 10
  • Miasto: warszawa
  • Na forum od: 21.10.2013
Odp: ZIELONA SIÓDEMKA
« 24 Paź 2013, 10:39 »
Bardzo dobra trasa, zachęcam do podróży:)

Offline Mężczyzna KiESWY

  • Wiadomości: 242
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 27.05.2012
Odp: ZIELONA SIÓDEMKA
« 4 Lis 2013, 13:03 »
Ciekawy pomysł, gratulacje, że też dopiero teraz odnalazłem wątek; chciałbym nawiązać do:
Jedynie czego nie kumam to strasznie skomplikowany wyjazd z Wa-wy.

Dojazd do węzła przy Moście Północnym jest czytelny, tym bardziej że ciągnie się wzdłuż ścieżki rowerowej, ulicami bądź lasem.

Dalej jednak dość mocno "kręci" aby dostać się do "starego toru" i Dąbrowy Leśnej. Gdyby jechać zgodnie z trackiem przejedziemy przez parking sklepowy i dość zniszczone kocie łby.
Dalej także jest nieciekawie; jazda drogami serwisowymi wzdłuż S7 jest możliwa ale raczej mocno uciążliwa.
Według mnie, za Mostem Północnym powinna ciągnąć się dalej ścieżką do Parku Młocińskiego, przez Buraków, Łomianki (ulicami Warszawską-Wiślaną-Rolniczą) - czyli starym śladem wylotówki na Gdańsk aż do Czosnowa.
Droga nie jest poważnie obciążona.
A jeśli nie upierać się przy asfalcie pozostaje dzika miejscami trasa po wale wiślanym lub szlak rowerowy obrzeżami Puszczy Kampinoskiej.

Kolejna uwaga dotyczy odcinka przez Stary Modlin do Wojszczyc. Mój wariant: na rondzie przed Modlinem skręcić w lewo do twierdzy, potem, nie dojeżdżając do krajówki "62" do Zakroczymia i tu na północ, na Starą Wronę.
Odcinek kilkaset metrów dłuższy ale chyba ciekawszy.

PS. Przejechałem jedynie odcinek do Grunwaldu; potwierdzam jest to "bardzo dobra trasa"

Offline Mężczyzna Misi3k_pl

  • Wiadomości: 27
  • Miasto: Białystok
  • Na forum od: 22.01.2014
    • Blog rowerowy Masy
Odp: Zielona Siódemka
« 25 Sty 2014, 10:40 »
Trzeba zatem wsiadać w pociąg do Warszawy i startować ze stolicy nad morze w tym roku. Miejmy nadzieje że czas pozwoli :)
Rowerowe Wyprawy Masy - blog o podróżach rowerowych, ciekawostki, porady oraz miejsca.

rdklstr

  • Gość
Odp: Zielona Siódemka
« 25 Sty 2014, 16:08 »
Dalej także jest nieciekawie; jazda drogami serwisowymi wzdłuż S7 jest możliwa ale raczej mocno uciążliwa.

Mało uciążliwa. Jedyne uciążliwości to sam hałas 7mki, czasem słabsza nawierzchnia i od czasu do czasu przejeżdżające auta, czasem Tiry, głównie w pobliżu Czosnowa. Jeżdżę tą serwisówką, prawie za każdym razem do Warszawy lub z powrotem:) Atutem jest jej przewidywalność pod względem bezpieczeństwa i małe natężenie ruchu. Auta jadą zazwyczaj z prędkością 40-50km/h.

Oczywiście są trasy atrakcyjniejsze:D

Kolejna uwaga dotyczy odcinka przez Stary Modlin do Wojszczyc. Mój wariant: na rondzie przed Modlinem skręcić w lewo do twierdzy, potem, nie dojeżdżając do krajówki "62" do Zakroczymia i tu na północ, na Starą Wronę.
Odcinek kilkaset metrów dłuższy ale chyba ciekawszy.

Potwierdzam. Raz - możliwość obejrzenia Zakroczymia "od środka", dwa - Piękny zjazd i podjazd :D

Offline Mężczyzna ambi

  • Wiadomości: 379
  • Miasto: Brwinów
  • Na forum od: 21.02.2010
Odp: Zielona Siódemka
« 3 Lip 2018, 17:39 »
Przymierzam się z kolegami do przejechania zielonej siódemki w tą sobotę z Warszawy do Gdańska. Czy ktoś kto jechał może wypowiedzieć się na temat jakości dróg? Da radę na szosie? Czy warto coś zmienić względem śladu dostępnego na stronie: http://www.zielona7.pl/trasa-mapa/ ?

Offline Mężczyzna WujTom

  • Administrator
  • Wiadomości: 2135
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 17.10.2016
    • Wuj Tom w podróży
Odp: Zielona Siódemka
« 3 Lip 2018, 21:57 »
Zielona7 jest mocno promowana przez autorów. Fajnie że komuś się chce.
Ja próbowałem 3 lata temu kontaktować się z nimi w sprawie przebiegu trasy ale nawet nie raczyli odpowiedzieć.

Co do samej trasy to odcinek Warszawa --> Modlin --> Mława może zastąpić spokojniejszą trasą  Warszawa --> Legionowo --> Dębe --> Nasielsk --> Ciechanów --> Mława. Według mnie więcej ciekawych miejsc po drodze i dalej od ruchliwych dróg krajowych.

Drugi odcinek to Ostróda --> Elbląg poprowadził bym koło kanału Elbląskiego choć tam się jedzie po ażurowych płytach betonowych.

Ale zawsze można narzekać na coś to najłatwiej.

Ja jadąc na Hel z warszawy zrobiłem alternatywną wersję tej trasy.
Przydługawy opis mojego przejazdu jest tu: http://wujtomwpodrozy.blogspot.com/2015/08/road-to-hel.html
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem ...


Offline Mężczyzna ambi

  • Wiadomości: 379
  • Miasto: Brwinów
  • Na forum od: 21.02.2010
Odp: Zielona Siódemka
« 9 Lip 2018, 09:22 »
Udało się przejechać trasę w sobotę, więc dodam kilka słów od siebie. Trasa przejezdna na rowerze szosowym, ale około 1/6 to asfalt z dziurami albo bardzo kiepskiej jakości. A tak poza tym to fajna sprawa - w większości ruch samochodowy znikomy, jedzie się przyjemnie.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum