Autor Wątek: Babie lato w PNUW  (Przeczytany 8101 razy)

Offline Mężczyzna wojtek

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 5145
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą
Babie lato w PNUW
« 25 Sie 2013, 18:07 »
W wątku kinderwyprawki sierpniowej pojawił się temat Parku Narodowego Ujścia Warty i babiego lata (które pięknie złapał tomzoo - https://picasaweb.google.com/100001401121711977969/RajdAKTRDoSOnska?authkey=Gv1sRgCK2f-_DnxLWJQA#5120477694114278018), które można w nim podziwiać we wrześniu. Druga połowa września była też proponowana jako termin kolejnej kinderwyprawki; w drugiej połowie września do wyboru w zasadzie są tylko dwa weekendy, proponowałbym ten wcześniejszy (20-22). MSZ na bazę świetnie nadaje się miejsce zproponowane przez m+k, czyli Biuro Turystyki Przyrodniczej Dudek - Słońsk - jutro zorientuję się, jak patrzą na posiadaczy namiotów.

Będą jacyś chętni? Brnąć w to dalej?

Aha, wątek pojawia się tutaj, bo i Marysi i mnie przypadł do gustu rytm dobowy kinderyprawek, o pierwszej ognisko było wygaszone i panowała miła dla ucha cisza, o ósmej było już całkiem sporo kawoszy :)

Offline Mężczyzna Mariusz

  • Jestem, jaki jestem...
  • Wiadomości: 1945
  • Miasto: Leszno
  • Na forum od: 18.02.2012
Odp: Babie lato w PNUW
« 25 Sie 2013, 18:18 »
Wojtku jeśli chodzi o ten "rytm" to jeszcze wszystko przed wami :)
W dobie internetu każdy kreuje swój wizerunek, tak jak chciałby, by widzieli go inni...
Każdy jest tu seksbombą, póki ma top fejs i konto, plastikowe lale nadymane jak ponton,
Ukryci za nickiem, poznają się jednym klikiem, bajerują się zamiast słowem plikiem...  
A trików jest bez liku, tą albo tą, która lepszy robi dzióbek na fejsiku...Ulepieni jak z plastiku, takich ludzi jest bez liku, żyj naprawdę, nie w wirtualnym cyrku...     Mesajah

Offline Mężczyzna wojtek

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 5145
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą
Odp: Babie lato w PNUW
« 25 Sie 2013, 21:40 »
Przy moim rytmie dobowy prawie każdy inny jest fajny ;) Pod warunkiem, że 5 metrów od Twojego wyra nikt nie drze kasty o 3 w nocy.

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Odp: Babie lato w PNUW
« 25 Sie 2013, 23:22 »
U nas na razie jeszcze za dużo niewiadomych. Ale za tamtymi okolicami trochę mi już tęskno :)

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline Kobieta kaha

  • Dusza towarzystwa - szalona imprezowiczka.
  • Wiadomości: 654
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 23.05.2011
Odp: Babie lato w PNUW
« 26 Sie 2013, 12:17 »
Ja wstępnie chętnie, tylko... nie mam dzieci :) Może na czas wyprawki jakieś wypożyczę :)


Patrzę i nie wiem, czy to się dzieje naprawdę... (juanita_hawaii)

Offline Mężczyzna wojtek

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 5145
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą
Odp: Babie lato w PNUW
« 26 Sie 2013, 12:30 »
Eee, nie trzeba nawet wypożyczać, może być na zdjęciu :)

@edit:

Cennik wygląda tak: http://www.hoopoe.com.pl/warunki
Szczerze powiedziawszy - dla mnie miejsce mocno straciło na atrakcyjności, tym bardziej, że nie ma możliwości rozbicia namiotów.

To może jakieś pole biwakowe? Dzieci dadzą radę bez sanitariatów?
http://www.pnujsciewarty.gov.pl/72,infrastruktura-turystyczna.html

Na szybko znalazłem agro, gdzie nie prychają jak koty na namioty: http://ryby.ownice.pl/
« Ostatnia zmiana: 26 Sie 2013, 14:36 wilcze_stado »

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Odp: Babie lato w PNUW
« 28 Sie 2013, 00:21 »
Propozycja jest ciekawa, jednak oprócz polany w pobliżu Kłopotowa (obręb Słońsk) wszystkie lokalizacje są położone na prawym brzegu Warty - przy grobli. Jazdę samym wałem przetestowałem - fajna ale tylko przez chwilę - potem zaczyna się dłużyć. Najlepsze atrakcje parku znajdują się na jego lewym brzegu - przedostać z jednego na drugi można albo promem w Okszy (nieopodal pola biwakowego "Witnica - przeprawa promowa") albo przez Kostrzyn (niezbyt przyjemna jest potem droga przez Kostrzyn - krajówka. Ta druga opcja wg mnie całkowicie odpada.
Jeśli zwyciężyłaby opcja na polu biwakowym, to według mnie w rachubę wchodzą tylko [quote link=topic=10170.msg190012#msg190012 date=1377634808]
a) na terenie parkingu „Grusza” (parking nad Wartą, na zakończeniu drogi prowadzącej od Mostu Kłopotowo),
d) na terenie pola biwakowego „Witnica – przeprawa promowa”
[/quote]
Pozostałe pola są zbyt daleko od głównych atrakcji parku i wymagają długiej (oczywiście wszystko oczami dzieci) monotonnej jazdy po grobli.
W obrębie pomiędzy Słońskiem (plus obowiązkowa "betonka" :)) a Kłopotowem i dalszymi wioskami oraz pomiędzy DK 22 a Wartą jest sieć mało uczęszczanych przez samochody asfaltów i porządnych dróg gruntowych. Na nich najlepiej jest oprzeć trasę wycieczek. Z pola przy Kłopotowie do betonki i powrót nieco inną drogą wychodzi prawie 30 km. Od dudka wyjdzie ok. 15 km.
Z tym Dudkiem - przy 4 pokojach gościnnych - może być krucho z rezerwacją miejsc - bo miejsce pewnie jest dość znane - i może być obłożenie. Tak więc propozycja Macieja jest warta rozważenia. Pozostaje pytanie, ile osób się zgłosi i czy wszystkie nie będą miały problemu z nocowaniem we wrześniu pod namiotem. Standard tych pól biwakowych nie zapewnia niczego poza trawą i wodą z Warty ;) No chyba, że przez te prawie 10 lat coś się pozmieniało, ale nie sądzę ;)

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline Mężczyzna wojtek

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 5145
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą
Odp: Babie lato w PNUW
« 28 Sie 2013, 07:19 »
Termin wybierałem tak, żeby nie kolidować z dwoma proponowanymi przez Księgowego w jego temacie, ale tam szala zaczyna przechylać się w stronę drugiej połowy miesiąca. Ba, Robert! nawet proponował, żeby to było w terminie zaproponowanym tutaj. A skoro tak, to dla mnie może być weekend 13-15.
Wersja ekonomiczna mi jak najbardziej odpowiada :)

Offline Mężczyzna xardas

  • Wiadomości: 21
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 02.07.2013
Odp: Babie lato w PNUW
« 28 Sie 2013, 07:42 »
Jeśli o nas chodzi to zależy od terminu, 13-15 na pewno nam nie pasuje :(.

Offline Kobieta Ania

  • Wiadomości: 32
  • Miasto: Poznań / Rosnówko
  • Na forum od: 05.07.2013
Odp: Babie lato w PNUW
« 28 Sie 2013, 09:10 »
Z tym Dudkiem - przy 4 pokojach gościnnych - może być krucho z rezerwacją miejsc - bo miejsce pewnie jest dość znane - i może być obłożenie.

Z Engelami myślę, że można się dogadać jakoś. Myślę, że u nich na łące można namiotowsko założyć. Też do rozważenia pewnie.

Offline Mężczyzna stroniu

  • Wiadomości: 10
  • Miasto: poznań
  • Na forum od: 27.06.2013
Odp: Babie lato w PNUW
« 29 Sie 2013, 09:53 »
Witam, ja dołączam się do terminu zaproponowanego przez Macieja, czyli 13-15 0.9. Inne w moim przyapdku nie wchodza w grę. Co do miejsca to sie na pewno dogadamy. Moze zatem zróbmy liste, kto może 13-15.09, a kto w innym terminie i wtedy zobaczymy. Przecieeż mogą pojechać 2 grupy w różnych terminach. Najważniejsze, żebyśmy się jakoś zorganizowali.
Czyli na razie wygląda to tak:
na 13-15.09:
1 Maciej z rodziną & Co. = 9 osób
2. Krzysztof z rodziną = 3 osoby
Pozdr
Krzysztof

Offline Kobieta kolibereq

  • Wiadomości: 376
  • Miasto: Śląsk
  • Na forum od: 07.02.2013
Odp: Babie lato w PNUW
« 29 Sie 2013, 11:42 »
Nam termin też nie pasuje, tylko 21-22  :(
Nie chodzę, jeżdżę, chyba zostanę listonoszem...

Offline Kobieta Ania

  • Wiadomości: 32
  • Miasto: Poznań / Rosnówko
  • Na forum od: 05.07.2013
Odp: Babie lato w PNUW
« 29 Sie 2013, 11:53 »
My się wstępnie dopisujemy na 13-15 września.
Ania+Piotr+Jerzy = 3 osoby
Ale zupełnie niezobowiązująco - potwierdzimy się pewnie na weekend przed planowanym wyjazdem.

Offline Mężczyzna xardas

  • Wiadomości: 21
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 02.07.2013
Odp: Babie lato w PNUW
« 29 Sie 2013, 16:22 »
21-22 nam pasuje, więc ew. na ten termin jesteśmy chętni

Offline Mężczyzna wojtek

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 5145
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą
Odp: Babie lato w PNUW
« 29 Sie 2013, 20:23 »
Mi wyskoczyła integracja w zakładzie pracy 21 w sobotę, więc jednak z Marysią postawimy na weekend 13-15 września.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum