Autor Wątek: TRASY EUROVELO  (Przeczytany 10602 razy)

Offline Mężczyzna luckybuster

  • Wiadomości: 111
  • Miasto: GLIWICE/BOGNOR REGIS
  • Na forum od: 21.03.2007
TRASY EUROVELO
« 18 Kwi 2009, 13:17 »
Witam

Moze rozwiniemy watek tras Eurovelo?Jak dla mnie to ciekawa propozycja chocby na wakacje.
 http://pl.wikipedia.org/wiki/Eurovelo

 

Pozdrawiam

Tomek
Zwykle rzeczy załatwiam od ręki, na cuda potrzebuję 15 minut.

Offline Dynuel

  • Wiadomości: 314
  • Miasto: Zgierz, York UK
  • Na forum od: 21.12.2008
TRASY EUROVELO
« 18 Kwi 2009, 15:53 »
trasy fajne, tylko strasznie nie dokładnie zaznaczone, zamówiłem tą ich mapę bo myślełem że będą dokładniejsze informacje, zaznaczone jakieś miejsca warte zobaczenia bądź przynajmniej więcej miast zaznacznych na trasie, a tu nic, same kontury praktycznie, po prostu wieksza wersja tego:
http://www.ecf.com/misc/filePush.php?mimeType=application/pdf&fullPath=http://www.ecf.com/files/2/71/EuroVelo_Cycle_Route_Map_Flyer.pdf

Offline Mężczyzna transatlantyk

  • Moderator Globalny
  • GM 2420
  • Wiadomości: 7898
  • Miasto: Annopol
  • Na forum od: 21.11.2007
    • Rowerem przed siebie.
TRASY EUROVELO
« 18 Kwi 2009, 23:11 »
Zgroza. Chcą mi wybudować złotą klatkę. :(


Offline Mężczyzna aard

  • Wiadomości: 6045
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 15.08.2007
    • Moje wyprawy
TRASY EUROVELO
« 19 Kwi 2009, 00:51 »
Ach, Transatlantyku, wiem co czujesz i w pierwszym odruchu podzielam! :)
Ale w drugim myślę sobie, ze nie wszyscy ludzie mają w sobie dość wolności myśli oraz dość inteligencji, żeby zaplanować własną trasę. A jak ktoś to zrobi za nich, to może się wybiorą...? :)
A nam na szczęście nikt nie każe się zapuszczać na te oficjalne trasy. A jak się nawet zapuścimy, to możemy spokojnie pozostawać w błogiej nieświadomości faktu, że to zrobiliśmy :D
A na rowerze zawsze jest miejsce siedzące...

 

Offline Mężczyzna transatlantyk

  • Moderator Globalny
  • GM 2420
  • Wiadomości: 7898
  • Miasto: Annopol
  • Na forum od: 21.11.2007
    • Rowerem przed siebie.
TRASY EUROVELO
« 19 Kwi 2009, 08:41 »
Cytat: "aard"
A nam na szczęście nikt nie każe się zapuszczać na te oficjalne trasy
No i chyba się mylisz. Ścieżki mi nie wadzą w niczym, byłbym skłonny je popierać, ale życie uczy, że wraz z każdą ścieżką pojawia się kolejny zakaz wjazdu dla rowerów.Mój problem ze ścieżkami polega tylko na tym :roll:


Offline Mężczyzna aard

  • Wiadomości: 6045
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 15.08.2007
    • Moje wyprawy
TRASY EUROVELO
« 19 Kwi 2009, 10:49 »
Ale te trasy to chyba nie są ścieżki, nie? Chodzi tu o wytyczenie przebiegu i oznakowanie na istniejących drogach, a nie o zbudowanie ścieżki z badziewnej kostki? czy nie doczytałem?
No, ale jeśli osobna ścieżka i zakazy, to niech spadają, ofc. :P

[ Dodano: Nie 19 Kwi, 2009 ]
O, no proszę: "budowane są w oparciu o już istniejącą sieć lokalnych ścieżek i dróg, łącząc je w jeden system.".

Jak dla mnie to bardziej "wytyczanie" niż budowanie i niech przy tym kochani cykloterroryści pozostaną :)
A na rowerze zawsze jest miejsce siedzące...

 

Offline Mężczyzna luckybuster

  • Wiadomości: 111
  • Miasto: GLIWICE/BOGNOR REGIS
  • Na forum od: 21.03.2007
TRASY EUROVELO
« 16 Wrz 2009, 18:56 »
Czesc

W pełni zgodze sie z Michalem .Trasy w Polsce projektuja i wyznaczaja ludzie nie majacy o tym pojecia.

  co do tras w 2004 przejechalem EV 9 - Morze Bałtyckie po Morze Adriatyckie (Szlak bursztynowy): Gdańsk - Pula (1 930 km)

Jechalismy z Wroclawia do Rijeki.

Przyznam ze wieksza czesc trasy w czechach byla po malo uczeszczanych drogach ,bez tłoku.
Austria- rewelacja.......ciagle sciezki...oprocz podjazdu na Semmering wsrod blachosmrodow
Slowenia- tez dosc ciekawie zrobiona ale glownie po normalnych drogach i ten "poludniowy styl jazdy"

calosc to ok 1300 km w 12 dni,powrot pociagami i aurokarem ze wzgl.na konczacy sie urlop.
pozdrawiam
Zwykle rzeczy załatwiam od ręki, na cuda potrzebuję 15 minut.

Offline Mężczyzna atlochowski

  • Andrzej
  • Wiadomości: 581
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 22.04.2009
TRASY EUROVELO
« 16 Wrz 2009, 19:44 »
Z trasami eurovelo miałem do czynienia tylko raz w życiu w Rumunii. Trafiłem na znaki eurovelo  ponoć prowadzące do miasta do którego chciałem dojechać. Trasa miała prowadzić przez pola i lasy więc uznałem to za lepszy wybór niż asfalt. Po przejechaniu około 3 kilometrów oznakowanie trasy zniknęło i nie było wiadomo gdzie jechać. Mimo prób szukania dalszej części trasy nie udało mi się tego dokonać.

danny33

  • Gość
TRASY EUROVELO
« 31 Paź 2009, 09:18 »
Ja mam mieszane uczucia co do tych tras. W wakacje jechałem R4 z Krakowa do Oświęcimia i trasa mi się podobała. Jest bardzo urozmaicona i oferuje piękne widoki krajobrazowe. Głównie się jedzie asfaltem, przed Wygiełzowem jest trochę terenu i potem przed samym Oświęcimiem. Są też 2 ostre podjazdy. Zwłaszcza drugi o długości chyba kilometra, miało być lekko i przyjemnie a miałem z nim okropną mordęgę bo nie byłem na to przygotowany. Co do oznakowania trasy to po 5 kilometrach ją zgubiłem bo oznakowanie było niejednoznaczne i pojechałem źle. Potem jakoś po godzinie wjechałem znowu na trase i już do końca jej pilnowałem. Ale tak, osoba która trasę wyznaczała miałą jakąś dziwną logikę, że znaki trasy dawała do 500 metrów ZA skrętami, zamiast przed i często trzeba pojechać prosto, zobaczyć czy nie ma znaku trasy, wrócić się, skręcić w inną drogę i tam zobaczyć czy nie ma znaku bo nikt nie pomyślał żeby dać go od razu. Zauważyłem, że warto mimo braku znaków trzymać się głównej jezdni i nie skręcać w inne ścieżki bo zazwyczaj trasa biegnie główną. A znaków warto wypatrywać dosłownnie wszędzie. Na płocie, na ścianie domu, na moście, na słupach, na drzewach itp. Trzeba też uważać bo niektóre są mocno zniszczone. Najbardziej wkurzyło mnie, że nigdzie trasa nie jest oznakowana w necie. Co z tego że wiem, że jest taka trasa skoro nie wiem dokładnie gdzie ona idzie i nie mogę nic zaplanować, co zwiedzieć, gdzie się zatrzymać. Jest to moim zdaniem taka prowizorka, akcja na odwal się byle tylko coś zrobić i dostać za to kase, a nie by to komuś naprawdę służyło.

Offline Mężczyzna robertrobert1

  • Wiadomości: 701
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 19.04.2009
Re: TRASY EUROVELO
« 1 Lis 2009, 16:28 »
Cytat: "Michał Wolff"
Cytat: "luckybuster"
Witam

Moze rozwiniemy watek tras Eurovelo?Jak dla mnie to ciekawa propozycja chocby na wakacje.


Problem tylko w tym, że większość tych tras w Polsce to na rower się nie nadaje, a juz na pewno nie na rower z bagażem, wytyczali je ludzie mający średnie pojęcie o tym co robią.


Mylisz się Michale. W tym roku byłem na Suwalszczyżnie i 90 % przejechanego dystansu zrobiłem po znakowanych szlakach rowerowych w tym także po szlakach Eurovelo i ... byłem pod wielkim wrażeniem. Co więcej, trasę pokonały moje z dzieci z bagażem więc jeśli one pokonały to pokona je każdy inny sakwowiec.




danny33

  • Gość
TRASY EUROVELO
« 4 Lis 2009, 22:32 »
Dowiedziałem się właśnie, że dokładna mapa trasy Kraków - Wiedeń i Bursztynowego szlaku zostanie udostępniona w internecie na wiosnę, a oznaczenia na trasie mają być odnowione   :) Czyli nic tylko jeździć  :)

Offline Mężczyzna Waxmund

  • Moderator Globalny
  • Ironman
  • Wiadomości: 11142
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
TRASY EUROVELO
« 5 Lis 2009, 21:28 »
heh, można zorganizować jakiś wypad w przyszłym roku na tą trasę.... skoczyć w 2-3 dni obalić Sobieskiego pod Wiedniem....  :P
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

danny33

  • Gość
TRASY EUROVELO
« 7 Lis 2009, 16:29 »
Ja w sierpniu się wybiorę przynajmniej do Ostrawy w sierpniu :) Przy okazji kupię tam Cernego Kozla 8)

Offline Mężczyzna aard

  • Wiadomości: 6045
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 15.08.2007
    • Moje wyprawy
TRASY EUROVELO
« 8 Lis 2009, 22:46 »
Cytat: "Waxmund"
skoczyć w 2-3 dni obalić Sobieskiego pod Wiedniem....  :P


Przy okazji to będzie wyprawa do obecnej siedziby Zakonu Najświętszej Marii Panny (popularnie: Krzyżacy) z okazji 600 rocznicy bitwy pod Grunwaldem. Ja bym przy okazji zapytał o dwie nagie pochwy od TYCH mieczy... ;)
A na rowerze zawsze jest miejsce siedzące...

 

Offline Mężczyzna Waxmund

  • Moderator Globalny
  • Ironman
  • Wiadomości: 11142
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
TRASY EUROVELO
« 9 Lis 2009, 13:53 »
nono, coraz więcej powodów do pojechania tam...  :wink:
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum