Autor Wątek: TRASY EUROVELO  (Przeczytany 10600 razy)

Offline Mężczyzna ambi

  • Wiadomości: 379
  • Miasto: Brwinów
  • Na forum od: 21.02.2010
TRASY EUROVELO
« 24 Sie 2010, 13:54 »
Cytat: "luckybuster"
Czesc

W pełni zgodze sie z Michalem .Trasy w Polsce projektuja i wyznaczaja ludzie nie majacy o tym pojecia.

  co do tras w 2004 przejechalem EV 9 - Morze Bałtyckie po Morze Adriatyckie (Szlak bursztynowy): Gdańsk - Pula (1 930 km)

Jechalismy z Wroclawia do Rijeki.

Przyznam ze wieksza czesc trasy w czechach byla po malo uczeszczanych drogach ,bez tłoku.
Austria- rewelacja.......ciagle sciezki...oprocz podjazdu na Semmering wsrod blachosmrodow
Slowenia- tez dosc ciekawie zrobiona ale glownie po normalnych drogach i ten "poludniowy styl jazdy"

calosc to ok 1300 km w 12 dni,powrot pociagami i aurokarem ze wzgl.na konczacy sie urlop.
pozdrawiam

Interesuje mnie odcinek Austria, Słowenia, Chorwacja. Mógłbyś polecić jakieś strony, dobre mapy, cokolwiek co dotyczyło Waszej wyprawy na tym odcinku?
Jeśli masz gdzieś udostępnione zdjęcia, to również chętnie bym zobaczył ;)

Offline Mężczyzna Samuel

  • Wiadomości: 59
  • Miasto: Lesznowola
  • Na forum od: 21.12.2010
    • http://makingthematrix.wordpress.com
TRASY EUROVELO
« 23 Gru 2010, 13:50 »
Podnoszę wątek :)

W czerwcu chciałbym wybrać się przez zachodnią połowę EV6: Autokarem do Nantes, stamtąd rowerem kawałek na zachód do Saint-Nazaire, a potem już z powrotem na wschód, przez środkową Francję, kawałek Szwajcarii, Niemcy i Austrię, do Bratysławy.
Właśnie sobie czytam Wasze relacje z podróży po tych krajach. Szczególnie interesuje mnie kwestia kempingów (jakie ceny, jakie warunki), oraz na ile trudna jest to trasa. Niestety, na oficjalnej stronie www.eurovelo6.org nie ma zbyt dużo. Trasa wiedzie wzdłuż rzek, więc przynajmniej w teorii nie powinno być zbyt dużo stromych podjazdów, ale np. odcinek pomiędzy Stein am Rhein w Szwajcarii, a Tuttlingen w Niemczech wygląda na dość górzysty :)
Jeśli ktoś mógłby polecić jakiś przewodnik, dokładną mapę, albo cokolwiek opisującego EV6, to bardzo bym prosił.

Offline Mężczyzna van

  • Wiadomości: 819
  • Miasto: Jaworzno
  • Na forum od: 27.12.2009
    • http://vanhelsing.bikestats.pl/
TRASY EUROVELO
« 23 Gru 2010, 14:19 »
A dlaczego tak się tych gór boisz ? Przecież nie da się jechać cały czas po prostym, to nudzi śmiertelnie po 3 dniach. Jechałem trasą od Bratysławy do prawie Salzburga wzdłuż Dunaju i choć był piękny asfalt, piękne winnice dookoła i co chwilę urocze małe miasteczka, to po 3 dniach miałem dosyć takiej płaskiej jazdy, dlatego odbiliśmy czym prędzej w Alpy :)

Campingi na zachodzie są drogie, raz mi powiedziano, że życzą sobie 20 euro za namiot, więc podziękowałem. Spaliśmy przeważnie na gospodarza, wbrew chodzącej opinii o niegościnnych Austriakach, udawało nam się znaleźć kawałek ogrodu nawet w najbardziej popularnych miejscowościach turystycznych.

http://www.donauradweg.at/de/start.html

Tutaj masz odcinek Bratysława-Passau, trasa jest świetnie zorganizowana, nie da się pogubić :)

Offline Mężczyzna Samuel

  • Wiadomości: 59
  • Miasto: Lesznowola
  • Na forum od: 21.12.2010
    • http://makingthematrix.wordpress.com
TRASY EUROVELO
« 23 Gru 2010, 14:38 »
Noo, 20 euro to trochę przesada  :shock: Ale przy trochę bardziej przystępnych cenach czemu nie. Wolę nie zakładać, że zawsze się znajdzie jakiś przyjazny gospodarz, zwłaszcza, że po niemiecku potrafię powiedzieć "Sprechen Sie... English?" i niewiele więcej. Z francuskim u mnie lepiej.
To będzie moja pierwsza taka długa trasa, więc nie jestem pewien jak sobie dam radę na odcinku alpejskim zaraz po przejechaniu w poprzek całej Francji. Ale to prawda, tam będą najładniejsze widoki.

Dzięki za linka. W wolnej chwili przegryzę się przez ten niemiecki :)

Offline Mężczyzna ciman

  • Wiadomości: 758
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 26.05.2009
TRASY EUROVELO
« 23 Gru 2010, 15:12 »
Cytat: "Samuel"
po niemiecku potrafię powiedzieć "Sprechen Sie... English?"

Englisch prędzej :P

Offline kaarool

  • Wiadomości: 322
  • Miasto: Szczecin/Poznań
  • Na forum od: 17.05.2010
TRASY EUROVELO
« 23 Gru 2010, 16:19 »
W tym roku miałem okazje jechać 3/4 dnia droga eurovelo nr 9 za Wiedniem. Jechał bym nią dalej gdyby znaki były. Ogólnie ścieżka fajna ładny asfalt z dala od hałaśliwych dróg gdzie są samochody. Naprawdę przyjemna jazda. Chcieliśmy jechać tą droga do samej Puli. No niestety znaków brakowało a ciągłe pytanie pieszych czy to na pewno eurovelo nas męczyło. Z resztą to połączone ścieżki rowerowe poszczególnych miast i regionów często trochę bez sensu na około.

Co do Austrii nie przejmuj się. Mój niemiecki to tez Ich habe keine Ahnung. Austryjacy w przeciwieństwie do Niemców naprawdę w większości znają angielski i są bardzo mili. chyba 3 noce na 4 mieliśmy sposobem na gospodarza.

Offline Kobieta hindiana

  • Wiadomości: 4023
  • Miasto: Irlandzka wieś, królewskie hrabstwo
  • Na forum od: 04.09.2010
    • 87th Dublin Polish Scout Group, Scouting Ireland
TRASY EUROVELO
« 23 Gru 2010, 18:19 »
Podoba mi sie, szczególnie trasa Galway-Moskwa :D
Mądrzy ludzie czasem się wygłupiają, głupi zawsze wymądrzają.
www.plscout.com

Offline bartek16743

  • Wiadomości: 3
  • Miasto: Dzierżoniów
  • Na forum od: 08.02.2011
Mapa Euro Velo
« 8 Lut 2011, 13:30 »
Witam :) Szukam dokładnych map tras eurovelo 8 i 9. Ma ktoś może te mapy. Byłbym bardzo wdzięczny, za wszelkie informacje. pozdrawiam

Offline kaarool

  • Wiadomości: 322
  • Miasto: Szczecin/Poznań
  • Na forum od: 17.05.2010
Mapa Euro Velo
« 8 Lut 2011, 15:31 »
Nie znajdziesz raczej. 9 jechałem w wakacje te co były. Ale to może jakieś 60 km. Bardzo  ładna dróżka. Mówię tutaj o odcinku za Wiedniem. W samym Wiedniu na nią trafiliśmy. Oczywiście się zgubiliśmy bo za mało znaków było, i bądź tu mądry znajdź tą ścieżkę w samym centrum miasta. Potem następnego ranka natrafiliśmy na całkiem przypadkowo, lecz znowu w pewnym momencie zabrakło znaków i daliśmy sobie spokój. Ścieżka jak mówiłem ogólnie fajna, ładny asfalt w Austrii bynajmniej oddalony od szosy. Cisza i spokój. Tylko te zagubione znaki. Ja jechałem do Chorwacji ze Szklarskiej. Trasa pewnie podobno do eurovelowskiej wiec jak chcesz poznać jak ja jechałem to wal na prv.

Offline Mężczyzna Waldic

  • Wiadomości: 674
  • Miasto: Elbląg
  • Na forum od: 23.01.2010
Mapa Euro Velo
« 8 Lut 2011, 17:07 »
Jeżeli masz GPS Garmina, albo chociaż Mapsource czy inny soft do przeglądania, to popatrz tutaj http://www.velomap.org/  i  ftp://ftp5.gwdg.de/pub/misc/openstreetmap/download.openstreetmap.de/aio/velomap/mapsource/  . Polska jest słabo zrobiona, ale np Austria bardzo dobrze.

Offline Kobieta Marta

  • Wiadomości: 2744
  • Miasto: Edynburg/Lodz
  • Na forum od: 18.09.2008
    • Historie z rowerem w tle
Odp: TRASY EUROVELO
« 22 Lip 2011, 11:15 »
Grzebiac w neciku natknelam sie na ciekawa stronke North Sea Cycle Route, ktora jest czescia Euro Velo (EV12). Moze ktos bedzie zainteresowany:)

Ale tak jak pisaliscie wczesniej, slabo cos z oznaczeniem tej trasy, bo choc przebiega ona przez Edynburg i okolice, jakos nigdy nie spotkalam sie z jakimis specjalnymi oznaczeniami tej trasy :(
The bicycle is just as good company as most husbands and when it gets old and shabby a woman can dispose of it and get a new one without shocking entire community.

Offline Kobieta Janus

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 3597
  • Miasto: Goteborg
  • Na forum od: 20.06.2010
Odp: TRASY EUROVELO
« 22 Lip 2011, 18:26 »
Grzebiac w neciku natknelam sie na ciekawa stronke North Sea Cycle Route, ktora jest czescia Euro Velo (EV12). Moze ktos bedzie zainteresowany:)

Ale tak jak pisaliscie wczesniej, slabo cos z oznaczeniem tej trasy, bo choc przebiega ona przez Edynburg i okolice, jakos nigdy nie spotkalam sie z jakimis specjalnymi oznaczeniami tej trasy
Też tak uważam ;) Jechałam fragmentem tej trasy w południowej Norwegii, biegnie ona też przez Goteborg. O ile w samym Goteborgu oznakowanie jest całkiem niezłe (jak wszystkich ścieżek rowerowych w mieście), o tyle na wsi, jak i na tamtym norweskim odcinku, to masakra. Znaki na co którymś rozwidleniu/skrzyżowaniu, na pozostałych trzeba po prostu zgadywać. W dodatku niektóre znaki są ustawione bez sensu. Jadę sobie drogą, widzę znaki - North Sea Cycle Route. Super. Po chwili, przy skrzyżowaniu - znak, że ta trasa (NSCR) skręca w prawo. Nie skręcam, jadę dalej prosto, po chwili znowu znak "jedziesz NSCR". I weź tu się połap, o co chodzi.

Offline Kobieta Marta

  • Wiadomości: 2744
  • Miasto: Edynburg/Lodz
  • Na forum od: 18.09.2008
    • Historie z rowerem w tle
Odp: TRASY EUROVELO
« 23 Lip 2011, 00:02 »
Jednym słowem - beznadzieja  :>


Lipa - ja tu w Edi nawet nie widzialam takich znaków - NSCR  :?
The bicycle is just as good company as most husbands and when it gets old and shabby a woman can dispose of it and get a new one without shocking entire community.

Offline Kobieta Janus

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 3597
  • Miasto: Goteborg
  • Na forum od: 20.06.2010
Odp: TRASY EUROVELO
« 23 Lip 2011, 00:13 »
Lipa - ja tu w Edi nawet nie widzialam takich znaków - NSCR  :?
Na znakach jest, jeśli dobrze pamiętam, pełna nazwa. Użyłam skrótu, bo nie chciało mi się jej pisać trzy razy :P Tak czy inaczej oznakowanie pozostawia wiele do życzenia, w dodatku szczegółowe mapy są drogie - a bez nich nie sposób się nie zgubić. Chociaż w przypadku akurat tej trasy jest to niewielki problem, bo wiadomo, że jedzie się wzdłuż wybrzeża... Gorzej z trasami biegnącymi w głębi lądu :(

Offline Kobieta Marta

  • Wiadomości: 2744
  • Miasto: Edynburg/Lodz
  • Na forum od: 18.09.2008
    • Historie z rowerem w tle
Odp: TRASY EUROVELO
« 23 Lip 2011, 00:28 »
tak, tak wiem, ze  to skrót, ale tu nie widziałam żadnej opcji, ani sktóritu, ani pełnej nazwy - totalnie nic;/ Jak następnym razem będę jechać tą ścieżką, to będę się dokładnie przyglądać, ale nie sądzę, żebym coś przeoczyła;)
The bicycle is just as good company as most husbands and when it gets old and shabby a woman can dispose of it and get a new one without shocking entire community.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum