Autor Wątek: Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej - projekt UE  (Przeczytany 17745 razy)

Offline PABLO

  • Wiadomości: 3677
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
post usunięty
« Ostatnia zmiana: 3 Lut 2017, 18:06 PABLO »

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Mogliby zrobić tranzyt asfaltem i zaprojektowane lokalne trasy szutrowe po najciekawszych terenach.

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19643
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Wiadomość usunięta.

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10652
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Borafu, no błagam:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.427969550739715.1073741831.369802986556372&type=3

300mln i takie fragmenty?
Staram się widzieć plusy. To chyba pierwszy taki duży projekt w Polsce i oczywiście niedociągnięć i zwykłych knotów będzie dużo. Zdjęcia z Sielpii i okolic wyglądają rzeczywiście fatalnie, ale np odcinkiem nad Biebrzą (tą częścią którą ukończono) jechałem z własnego wyboru.
Raju nie ma, ale całkowite odsądzanie od czci i wiary wydaje mi się przesadne.

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Produkt sygnowany jedną marką powinien spełniać te same standardy na każdym odcinku. Obecnie dostaliśmy zbiór odcinków o różnorakiej jakości, które pretendują do wielkiego projektu.

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19643
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Wiadomość usunięta.

Offline PABLO

  • Wiadomości: 3677
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
post usunięty
« Ostatnia zmiana: 3 Lut 2017, 18:06 PABLO »

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19643
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Wiadomość usunięta.

Offline Mężczyzna BIKER303

  • Wiadomości: 120
  • Miasto: Otomin
  • Na forum od: 19.08.2013
MORy z wieżami widokowymi.

Jadąc trasą wojewódzką do od Terespola do Woli Uhruskiej tylko jeden widziałem
Wygląda to tak https://photos.google.com/share/AF1QipNxnir3vezzh0GcDt9uKaNEAT2eGgi4vk8ssb11qO7_iRKQb8ZvYDfrL-H32dnniw/photo/AF1QipPNGH45hb97J8dH46QD4f9kT6sboWO53nPESzGQ?key=TGNJZDdXMGJ1bjBHbm5CcGM2d3BRYU9uSHAxN0Nn
Podobny MOR z wieżą jest w okolicach Hanny. Ten jeden, o którym piszesz to ten z krokodylem? :)

W galerii jest więcej zdjęć z Green Velo bo miałem okazję przejechać część trasy 2 tygodnie temu.

Jechaliśmy od Ełku na Słowację. nasza trasa często się pokrywała z GV i powiem tak. Inicjatywa fajna, tereny fajne i łatwe dla sakwiarzy, realizacja jeszcze do dopracowania. Poziom zaawansowania prac budowlanych jest różny w stosunku od województwa. Tak samo jest z oznakowaniem trasy i MORy. Na przykład są na Podlasiu Mory z toj-tojami i śmietnikami do segregacji. Na Lubelszczyźnie koło Korczowa widzieliśmy jak dopiero MOR był w budowie.
W Janowie Podlaskim spędziliśmy w MORze 4 godziny chroniąc się przed deszczem. Na tablicy informacyjnej było napisane, że dzięki aplikacji Green Velo można znaleźć nocleg. Więc zaczęliśmy szukać aplikacji i "zupa", aplikacja nie działa jeszcze.
Wydaje mi się, że jak szlak będzie dopracowany to przyciągnie ludzi ale do tego potrzeba czasu i dobrych opinii użytkowników. Ja tam trzymam kciuki.
« Ostatnia zmiana: 23 Wrz 2015, 21:28 BIKER303 »

Offline vooy.maciej

  • Wiadomości: 2611
  • Miasto: Pogórze Wielickie
  • Na forum od: 04.07.2008
Borafu, no błagam:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.427969550739715.1073741831.369802986556372&type=3

300mln i takie fragmenty?
Staram się widzieć plusy. To chyba pierwszy taki duży projekt w Polsce i oczywiście niedociągnięć i zwykłych knotów będzie dużo. Zdjęcia z Sielpii i okolic wyglądają rzeczywiście fatalnie, ale np odcinkiem nad Biebrzą (tą częścią którą ukończono) jechałem z własnego wyboru.
Raju nie ma, ale całkowite odsądzanie od czci i wiary wydaje mi się przesadne.
jak dla mnie to opinia z pozycji zakompleksienia: :ważne że jest, pierwsze w Polsce, sa jakies plusy.
No pewnie -  wszystko ma jakies plusy.

Tylko że to są nasze pieniądze które zamiast iść na infrastrukturę to idą na promocję a infrastruktura to stara dobra kostka brukowa i drogi wzdłuż tras którymi można spokojnie jechać z samochodami zamiast podjęcia wysiłku i zrobienia czegoś w stylu kaszubskiej marszruty.

To że jesteśmy w plecy z takimi inwestycjami to tylko plus- możemy się uczyć na błedach już popełninych i popełniac ich mniej.
Ale dopóki będziemy,szczególnie my jako odbiorcy tego szlaku, patrzyć na to minimalistycznie "bo jest" to zmiany będa powolne a pieniądze zmarnowane.

Podsumowując ten wywód: jak kupuję telewzor i wydaje na niego x złotych to staram sie kupić warty około x . A nie x/2 i ceszę się że jest nowy.
I tu akurat myślę że sie nie różnimy dlatego dziwi mnie ten rozjazd w ocenie zasadnosci wydawania przy publicznych pieniądzach

Offline Mężczyzna wikrap1

  • Wiadomości: 1481
  • Miasto: łódź
  • Na forum od: 03.02.2013
    • Wyprawy młodej pary
Ja przyznam szczerze - poczułem się szalenie zachęcony profilem Green Failo. Podczas swoich wypraw i wyprawek zwracam uwagę na infrastrukturę - na genialne rozwiązania i na buble. To jest dla mnie ciekawe. A do tego, lubię się wpier* po uszy w 10km pustynnego piachu, błoto i przeprawy rzeczne po niewybudowanych kładkach ::) Jestem prawie pewien, że Green Velo czy tam Failo jest celem moich następnych wakacji.

Bo powiedzmy sobie szczerze - jak by zrobili 2 000km absolutnie idealnego asfaltu i codziennie byłby łatwy do znalezienia nocleg, z prądem i ciepłym prysznicem, to to jest to, o co chodzi w sakwiarstwie? ;)

Offline Mężczyzna globalbus

  • Wiadomości: 7327
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
A do tego, lubię się wpier* po uszy w 10km pustynnego piachu, błoto i przeprawy rzeczne po niewybudowanych kładkach  Jestem prawie pewien, że Green Velo czy tam Failo jest celem moich następnych wakacji.
Załaduj sobie mapę city navigator na garmina i wrażenia będą podobne. Uwzględnia drogi, które już dawno nie istnieją (bo zarosły). Bardzo często klasyfikuje je jako utwardzone. Taka nawigacja level hard.

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna olo

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 7076
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.02.2011
zamiast podjęcia wysiłku i zrobienia czegoś w stylu kaszubskiej marszruty.

nie jechałem velo, ale kaszubska marszruta też nie jest moim zdaniem czymś wybitnym, z tym wysiłkiem przesadziłeś. Pomijając że szuter, że jest niewyprofilowana i są ścianki nawet po 10-12%, to biegnie cały czas wzdłuż jezdni, zupełnie bez sensu. Co to za przyjemność jechać szutrówką pod górę, gdy obok biegnie płaska jezdnia i to często z małym ruchem? Mnie to osobiście strasznie irytuje, podobnie jak ddr z Torunia nad jezioro Osiek, który zamiast poprowadzić ładną wiślaną skarpą, lasem, wydmami to pierdyknęli wzdłuż drogi wojewódzkiej. Oczywiście też z nawierzchni szutrowej. Gdzie tu sens, gdzie logika?
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.


Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
o to za przyjemność jechać szutrówką pod górę, gdy obok biegnie płaska jezdnia i to często z małym ruchem?

Ja uwielbiam korzystać z takich możliwych ucieczek od gładkiego "asfaltu dla samochodów" zwłaszcza jak mam wiele kilometrów za sobą i nudno się robi.

Offline Mężczyzna olo

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 7076
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.02.2011
Ja też lubię. Tylko dlaczego musi się to odbywać w bezpośrednim otoczeniu jezdni, a nie przez środek lasu, nad jeziorem, łąką, stawem, wzgórzem, etc?
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.


Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum