Autor Wątek: Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej - projekt UE  (Przeczytany 17746 razy)

Offline Mężczyzna Rado

  • Wiadomości: 1487
  • Miasto: Lublin
  • Na forum od: 25.05.2011
Nie wiem czy w dobrym temacie piszę, jeśli nie, to proszę moderatorów o przesunięcie.
Otóż w ramach promocji Green Velo na Tragach Turystycznych w Wawie 26-28.11 będzie można wygrać rowery: http://greenvelo.pl/portal/pl/aktualnosci/rozdajemy-rowery-czyli-wschodni-szlak-rowerowy-green-velo-na-targach-tt-warsaw

Na podjazdach się męczę, na zjazdach odpoczywam, a na płaskim po prostu pedałuję :)

Offline Mężczyzna globalbus

  • Wiadomości: 7327
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
co za miś...

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Cytat: NIK
Według stanu na koniec marca 2015 r., tj. na dziewięć miesięcy przed ostatecznym terminem zakończenia projektu, ani jeden regionalny odcinek trasy nie został odebrany, a prace budowlane prowadzono wówczas na zaledwie 105 km z przewidywanych 2 tys. Do końca marca 2015 r. wydano niespełna 18 z blisko 300 mln przeznaczonych na ten cel (ok. 6 proc.).

źródło: https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-budowie-trasy-rowerowej-w-polsce-wschodniej-ze-srodkow-ue.html
Większe źródło: https://www.nik.gov.pl/plik/id,9500,vp,11743.pdf

Offline Mężczyzna Rado

  • Wiadomości: 1487
  • Miasto: Lublin
  • Na forum od: 25.05.2011
Heh, muszą się spieszyć, mają czas tylko do końca grudnia tego roku, 31.12 kończy się okres kwalifikowania wydatków w RPW i całej perspektywie finansowej 2007 - 2013, więc wszelkie koszty po tej dacie samorządy muszą ponieść z "własnej kieszeni".

Na podjazdach się męczę, na zjazdach odpoczywam, a na płaskim po prostu pedałuję :)

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Lubelskie juz dostało ponad 100 tys. kary ;)

Offline Mężczyzna wikrap1

  • Wiadomości: 1481
  • Miasto: łódź
  • Na forum od: 03.02.2013
    • Wyprawy młodej pary
Green Failo zżyma się, że nawierzchnia niedobra.

https://www.facebook.com/greenfailo/photos/a.369804996556171.1073741828.369802986556372/446207892249214/?type=3&comment_id=446214905581846&reply_comment_id=446397862230217&notif_t=photo_reply


Zdania w komentarzach są podzielone. Czy w turystyce powinno chodzić o 2000 km gładkiego asfaltu, czy o zachowanie właściwego klimatu danego regionu?

Offline Mężczyzna globalbus

  • Wiadomości: 7327
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
jakby zrobili nawet chodnik z boku, to myślę, że i mieszkańcy byliby zadowoleni. Chyba, że chodzenie po błocie to też "klimat", bo czasem pod tym hasłem padają dość absurdalne tezy.

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Mieszkańcy zadowoleni też by byłi z asfaltu.

Offline Mężczyzna olo

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 7076
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.02.2011
Dla turystów ten bruk to urok, dla mieszkańców pewnie nie. Z mojego punktu widzenia ładniej jest jak na zdjęciu.

Nie to jednak powinno być przedmiotem dyskusji w kontekście Green Velo.

Pytanie powinno brzmieć: czy powyższe powinno być reklamowane jako droga rowerową, czy w folderach, mapach, gdziekolwiek znajdziemy informacje o jakości nie pod każdy typ roweru.
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.


RDK

  • Gość
Jeśli chce się zachować taki rodzaj klimatu, to albo w skansenach, albo konsekwentnie, pozamieniać podłogi w domach na klepisko i niech mieszkają ze zwierzętami w jednym pomieszczeniu, bo taki mają klimat.

Po szlakach rowerowych jeżdżę przypadkiem, a gdy decyduję się już nimi jechać, to takie zdjęcia i moje doświadczenia tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że jak ktoś dla kogoś planuje, to ma go gdzieś, a ja mam gdzieś jego wymysł.
« Ostatnia zmiana: 16 Gru 2015, 16:48 RDK »

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10652
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Patrzę na zdjęcie i widzę tu od cholery miejsca na szutrowy(*) ciag pieszo-rowerowy.
(*)  nie wiem czy to jest szutrowe czy jak to nazwać, ale w Łodzi, w Lesie Łagiewnickim porobili takie białe ścieżki, które po ubiciu fajnie sprawdzają się tak do chodzenia jak i do jazdy, a jednocześnie woda przez to przesiąka.

Offline Mężczyzna menel

  • Wiadomości: 3311
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2012
Ale marudzicie. Za parę lat trzeba będzie płacić żeby się po takiej drodze przejechać.

Offline Mężczyzna wikrap1

  • Wiadomości: 1481
  • Miasto: łódź
  • Na forum od: 03.02.2013
    • Wyprawy młodej pary
Gdyby cały szlak był puszczony po takich drogach, no to mogłoby być ciężko. Ale jeśli są to przerywniki dla lepszych nawierzchni, to dobrze, że są. Cały czas po gładkim to nuda.

Co do mieszkańców, to nie byłbym pewien. Gładka ulica to też rozwijanie większych prędkości. Generalnie asfalt wygodniejszy, ale nic nie jest do końca czarno-białe.

Offline Mężczyzna globalbus

  • Wiadomości: 7327
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
panuje jakieś błędne przekonanie, że gówniana droga ma służyć klimatowi/tradycji/spowolnieniu (niepotrzebne skreślić). Przede wszystkim to jest droga dojazdowa dla mieszkających tam ludzi i to do nich powinna być dostosowana. Nie bez powodu takie drogi znikają, są po prostu upierdliwe, głośne, śliskie, trudne w naprawie.
U mnie też było sporo chodzenia po urzędach, by zmienić drogę z gruntowego bagna na utwardzoną (destrukt). Gąłębniczki, pierdolniczki, klimat w ch& :P

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna wallace

  • Wiadomości: 446
  • Miasto: okolice otwocka
  • Na forum od: 13.11.2012
Sporo śniegu macie. ;)

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum