Autor Wątek: Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej - projekt UE  (Przeczytany 17742 razy)

Offline Mężczyzna darekw

  • Wiadomości: 146
  • Miasto: Lublin
  • Na forum od: 26.03.2013
Czuję że głównym motywem całego tego pomysłu jest przepalenie kasy z Unii.
[/quote]

Oczywiście że tak. Byłem tydzień temu na spotkaniu konsultacyjno-reklamowym które było zorganizowane w Lublinie. Po tym co tam usłyszałem nie mam najmniejszej wątpliwości że głównym celem było napisanie dobrego projektu na papierze. I to im się udało, wyciągneli sporo kasy, przez kilka lat sporo osób pobierało zacne pensje. Na samo wykonanie szlaku w terenie przeznaczona została niewielka część całości przyznanej dotacji. A po 31 grudnia 2015 roku szlak Green Velo zostanie właściwie pozostawiony sam sobie. Jeżeli będą znikać tablice informacyjne to w zasadzie nikt ich nie będzie uzupełniał. Bo wykonawca czyli Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego z dniem 31.12.2015 kończy tą zabawę.   

Offline Mężczyzna __

  • Wiadomości: 432
  • Miasto:
  • Na forum od: 08.12.2013
Swoją drogą czy należy rozumieć że trasa nie została ukończona? Termin zakończenia prac był do 31 grudnia natomiast aktualnie na mapce widać że spory odcinek jest niedokończony.

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Jesli podpisany jest protokół odbioru to ukończona mimo, że nie jest ukończona. ;)

Offline vooy.maciej

  • Wiadomości: 2611
  • Miasto: Pogórze Wielickie
  • Na forum od: 04.07.2008
Czyli rozumiem że kasę dostał ten ROTWS. Szkoda aż nie są jawne wnioski o dotacje (btw czemu?)
Chętnie bym się zapoznał :)

Offline Mężczyzna __

  • Wiadomości: 432
  • Miasto:
  • Na forum od: 08.12.2013
Ja bym się chętnie zapoznał z aktualnym stanem prac ale strona nie działa od kilku dni... ;-)

Offline Mężczyzna Rado

  • Wiadomości: 1487
  • Miasto: Lublin
  • Na forum od: 25.05.2011
Ja bym się chętnie zapoznał z aktualnym stanem prac ale strona nie działa od kilku dni... ;-)
I nie będzie działała... ponieważ z tego co się dowiedziałem na spotkaniu informacyjno - promocyjnym to wykonawca strony www ma się zmienić. Chodziło jedynie o osiągnięcie wskaźników rezultatu i projektu - jak przy każdym projekcie UE. 

Na podjazdach się męczę, na zjazdach odpoczywam, a na płaskim po prostu pedałuję :)

Offline Mężczyzna __

  • Wiadomości: 432
  • Miasto:
  • Na forum od: 08.12.2013
No to super. Trasa nie ukończona, strona nie działa. Nie wiem w takim razie po co te reklamy w TV reklamujące szlak. Po co reklamować coś czego nie ma.

Offline Mężczyzna globalbus

  • Wiadomości: 7327
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
dalej to kogoś szokuje? Gorszy, moim zdaniem, jest fakt, że nie tylko ten projekt tak działa. W zasadzie większość kasy płynącej na unijne projekty właśnie tak jest marnowana.

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna Leon

  • Wiadomości: 20
  • Miasto: Kępno - Wielkopolska
  • Na forum od: 26.06.2015
Nas to tylko szokuje, a co mają powiedzieć osoby które uwierzyły że ten szlak to będzie oś rozwoju turystycznego regionu. Najzwyczajniej zostali oszukani, lepiej żeby tego szlaku nie było bo jak czegoś nie ma to się o tym nie mówi a tak to będzie się mówiło tylko źle. http://biznes.elblag.net/artykuly/szlak-green-velo-podpisalismy-cyrograf-z-diablem,22986.htm

Offline Mężczyzna oszej

  • Niejeżdżący teoretyk - forumowy mędrek
  • Wiadomości: 1942
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 21.01.2011

Offline Mężczyzna __

  • Wiadomości: 432
  • Miasto:
  • Na forum od: 08.12.2013
Tak w ramach redaktorskiej uczciwości informuję że strona GreenVelo wróciła do żywych co więcej na mapce oznaczyli że cały szlak jest gotowy. Dziwi mnie że jeszcze w święta połowa szlaku była w budowie a teraz już jest całość skończona ale może po prostu nie aktualizowali na bieżąco:
http://greenvelo.pl/geoportal/?locale=pl_PL&skin=1

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Przecież MUSI on być skończony w 100% by fundusze nie przepadły. Szczegółem tylko jest to, że niewielki procent tego wygląda tak jakby sobie tego życzyli rowerzyści.


Offline Mężczyzna MARECKI

  • Wiadomości: 645
  • Miasto: Elbląg, Polska
  • Na forum od: 28.01.2016
    • Rowerowa strona Mareckiego

Offline Mężczyzna wiki

  • Nie spać! Jechać!
  • Wiadomości: 1653
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 28.01.2016
    • ekstremalna strona rowerowa
Trasa GV jest jaka jest i na lepsze to być może się juz nie zmieni.
Może sprawę wyboru odpowiedniego odcinka ułatwiała by "mapa nawierzchni" albo prościej opis całej trasy z uwzględnieniem nawierzchni, przejezdności, natężenia ruchu (gdy biegnie obok lub po asfaltowej drodze) itp.
Nie wiem czy tylko ja tak mam ale jak patrzę na mapę z trasą GV to marzy mi się maraton z Elbląga do Końskich albo odwrotnie.
rowerem na księżyc (100 %);  [wsie woj. łódzkiego - 43%]

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum