Autor Wątek: Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej - projekt UE  (Przeczytany 17737 razy)

Offline Mężczyzna __

  • Wiadomości: 432
  • Miasto:
  • Na forum od: 08.12.2013
Czy na stronie greenvelo jest dostępny do pobrania .gpx z całą trasą w najdłuższym wariancie? Szukam szukam i coś nie widzę.

Offline Mężczyzna Radosny_Smok

  • Wiadomości: 434
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.01.2012
Gdzieś widziałem na ich stronie, ale po ściągnięciu jakieś jaja wychodziły. Jeśli ktoś ma, to jestem zainteresowany zapisem gpx GV na odcinku Suwałki - Elbląg :)

Offline Mężczyzna __

  • Wiadomości: 432
  • Miasto:
  • Na forum od: 08.12.2013
Tak jest pod jakimś artykułem w subdomenie projekt. informacja o pliku .gpx ale po jego pobraniu okazuje się że jest tego łączenie poniżej 100 km ;p

W każdym razie może da się jakoś wyłuskać .gpx z ichniejszej mapy

Offline Mężczyzna jarkot

  • Wiadomości: 29
  • Miasto: Polska
  • Na forum od: 26.08.2015
Może te mapy/gpx wam pomogą, aczkolwiek to lipa żeby na oficjalnej stronie szlaku tak biednie to wyglądało (nie mówiąc już o ciągłym braku aplikacji mobilnej)
http://umap.openstreetmap.fr/en/map/anonymous-edit/85251%3AM425TFjGaMe-nBSZtGLtTGny6MI
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=yhugqpkhsvdpjvwc

Aha, na stronie szlaku jest gpx z kwietnia. Sprawdziłem go, jest OK wg. mnie.
http://projekt.greenvelo.pl/pl/pliki_do_pobrania/
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2016, 14:45 jarkot »

Offline Mężczyzna Bazyl3

  • Wiadomości: 657
  • Miasto: świętokrzyskie
  • Na forum od: 02.09.2015
Kręciliście się może z dwójką dzieci i z przyczepką?

Poszliśmy na łatwiznę i kręciliśmy samowtór :D Ale przyznać trzeba, że przyczepki weszły ostro do użytku. Sami widzieliśmy bodaj ze trzy sztuki na trasie :) Jedyną cechą w miarę charakterystyczną były moje 2 metry wzrostu :D

Offline Mężczyzna MARECKI

  • Wiadomości: 645
  • Miasto: Elbląg, Polska
  • Na forum od: 28.01.2016
    • Rowerowa strona Mareckiego
Gdzieś widziałem na ich stronie, ale po ściągnięciu jakieś jaja wychodziły. Jeśli ktoś ma, to jestem zainteresowany zapisem gpx GV na odcinku Suwałki - Elbląg :)


Zajrzyj po 22 maja na marecki.home.pl. Powinien czekać na Ciebie gpx.  :icon_idea:

Offline Mężczyzna Radosny_Smok

  • Wiadomości: 434
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.01.2012
Gdzieś widziałem na ich stronie, ale po ściągnięciu jakieś jaja wychodziły. Jeśli ktoś ma, to jestem zainteresowany zapisem gpx GV na odcinku Suwałki - Elbląg :)


Zajrzyj po 22 maja na marecki.home.pl. Powinien czekać na Ciebie gpx.  :icon_idea:

Rozumiem, że do tego czasu zamierzasz pokonać ten odcinek i zarejestrować go na gpsie ? Jeśli tak, to jestem też ciekawy Twojej opinii n/t szlaku.

Offline Mężczyzna faja

  • Wiadomości: 361
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 06.01.2013
Przejechałem wczoraj (12 maja) odcinek GreenVelo z miejscowości Kleszczele do Janowa Podlaskiego. Według mnie to jakaś masakra.
Trasa poprowadzona jest drogami publicznymi i to jeszcze nie jest najgorsze, w sumie niezłe asfalty. Tyle że było tego ok 50 %, a  pozostałe  50 % to bardzo paskudne szutry. Ja nazywam to pralką, wpadałem od czasu do czasu w rezonans. A jak nie pralka to piach.  Jakieś 5 km bruku, da się jechać tylko b. wąską ścieżką wzdłuż drogi. Były też tzw Miejsca obsługi rowerzystów, tyle że nie wiem po co tam się zatrzymywać. No i wyglądały na nieużywane. Lepiej już zatrzymać się przy wiejskim sklepiku coby uzupełnić picie ew żarcie i pogadać z miejscową ludnością.
Nie radzę wybierać się tam rowerem szosowym, ja jechałem MTB, ale nie uważam żeby to była trasa na MTB. Więc właściwie dla kogo?
Krajobrazy faktycznie piękne, tyle że prawie cały czas trzeba być skupiony na jeździe.
Moja rada: tereny bardzo piękne więc najlepiej wyznaczyć sobie samemu trasę i GreenVelo się nie przejmować.
 

RDK

  • Gość
Trasa poprowadzona jest drogami publicznymi

Drogi dla rowerów w Polsce też są publiczne  :)

Były też tzw Miejsca obsługi rowerzystów, tyle że nie wiem po co tam się zatrzymywać.

Gdy lunie deszczem - dostaniesz odpowiedź (nie widziałem tamtych, więc nie wiem jaka ich skuteczność w te mierze) ;)

ale nie uważam żeby to była trasa na MTB. Więc właściwie dla kogo?

Gravel ;D

Moja rada: tereny bardzo piękne więc najlepiej wyznaczyć sobie samemu trasę i GreenVelo się nie przejmować.

+1 Tu nie zmienia się nic  ;)

Offline Mężczyzna MARECKI

  • Wiadomości: 645
  • Miasto: Elbląg, Polska
  • Na forum od: 28.01.2016
    • Rowerowa strona Mareckiego
Gdzieś widziałem na ich stronie, ale po ściągnięciu jakieś jaja wychodziły. Jeśli ktoś ma, to jestem zainteresowany zapisem gpx GV na odcinku Suwałki - Elbląg :)


Zajrzyj po 22 maja na marecki.home.pl. Powinien czekać na Ciebie gpx.  :icon_idea:

Rozumiem, że do tego czasu zamierzasz pokonać ten odcinek i zarejestrować go na gpsie ? Jeśli tak, to jestem też ciekawy Twojej opinii n/t szlaku.


Tak, w najbliższy weekend jak tylko zima nie przyjdzie :-). A na razie  można  u mnie poczytać i pooglądać na temat odcinka Elbląg-Pieniężno.

Offline Mężczyzna Radosny_Smok

  • Wiadomości: 434
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.01.2012
Marecki, cierpliwie czekam :) Ja wybieram się na GV w drugi przedłużony od czwartku weekend czerwca :)

Offline Mężczyzna MARECKI

  • Wiadomości: 645
  • Miasto: Elbląg, Polska
  • Na forum od: 28.01.2016
    • Rowerowa strona Mareckiego
Uporządkowany plik czeka, kilka fotek też  ;) Na szczegóły trzeba poczekać. Zapraszam :)

Offline Mężczyzna Radosny_Smok

  • Wiadomości: 434
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.01.2012
Zerknę, zerknę :)

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Cytuj
Ok. 2 mln zł nie wykorzystał Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich na budowę dróg rowerowych w ramach projektu Green Velo. To dlatego, że nie udało się wybudować jednego z odcinków. Jego wykonawca ma zapłacić 600 tys. zł kary.

źródło: http://kielce.wyborcza.pl/kielce/1,47262,20168681,miala-byc-sciezka-green-velo-postawili-tylko-znaki.html

Offline Mężczyzna MARECKI

  • Wiadomości: 645
  • Miasto: Elbląg, Polska
  • Na forum od: 28.01.2016
    • Rowerowa strona Mareckiego
Wszystko co jeszcze chcecie wiedzieć o GreenVelo Elbląg-Białystok a baliście się zapytać.


Ps. Jakby jednak jeszcze były jakieś pytania, to proszę śmiało  :)


Pozdrower.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum