Autor Wątek: Przyczepka rowerowa do przewozu dzieci  (Przeczytany 160124 razy)

Offline Mężczyzna Pyndalarz

  • Wiadomości: 363
  • Miasto: Katowice
  • Na forum od: 07.06.2020
Cześć,
Jestem na etapie zakupu przyczepy rowerowej dla dziecka. Szukam czegoś sprawdzonego, co sprawdzi się również w lekkim terenie, więc zdecydowanie z amortyzacją. Dla 1 dziecka.
Oczywiście pierwsze co przyszło mi do głowy to Thule Chariot Cross Single (cenowo 3800 zł). Czy znajdzie się jakaś ciekawa alternatywa czy pozostać przy Thule?

Offline Mężczyzna altharr

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 661
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 03.09.2013
Ja korzystam od roku z Queridoo Qupa 1.
Amortyzacja działa całkiem nieźle. Zdarzyło nam się w naprawdę trudne trasy pakować
Z minusów jakie zauważyłem to brak otworów wentylacyjny po bokach. Musiałem też dokupić zagłówek, nie było go w komplecie.
« Ostatnia zmiana: 17 Maj 2024, 12:56 altharr »

Offline Mężczyzna rmk

  • Wiadomości: 825
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 12.01.2013
Od 8 lat używam Croozer Kid 1, w tym roku zapewne jej ostatni sezon. Kilka tysięcy km z nią przejechane, od morskich plaż przez górskie bezdroża, bagna, lasy, łąki, asfaltowe ddr-ki, wynalazki z kostki i wszystko inne gdzie dało się nią wjechać albo wepchnąć. Nie do zajechania, po porostu pancerny sprzęt a zarazem bardzo wygodny, przemyślany i bezpieczny. Jeden z lepszych zakupów jakich dokonałem. Z żalem będziemy się z nią rozstawać. Polecam, dzieciaki także.
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.

Offline Mężczyzna pawelpodroznik

  • Wiadomości: 234
  • Miasto: Gajówka, Pogórze Izerskie
  • Na forum od: 18.04.2014
    • http://www.MagiczneIzery.pl
Wiele wiele kilometrów zrobiłem z synami Qeridoo Kid Go 2. Wersja z 2016 roku.

Ciągle na chodzie. Jestem bardzo zadowolony. Jakość/cena odpowiednia.
--
Rower to moja wielka pasja :) Wszystkich pasjonatów zapraszam na piękne Pogórze Izerskie. Są tu świetne trasy na każdy rodzaj roweru. Dla rowerzystów zawsze znajdę miejsce na namiot i podpowiem moje ulubione szlaki :)

Offline Mężczyzna Pyndalarz

  • Wiadomości: 363
  • Miasto: Katowice
  • Na forum od: 07.06.2020
Też właśnie go oglądałem wczoraj. Zastanawiam się nad nim, bo w przeciwieństwie do Thule ma zagłówek (chyba że coś źle sprawdziłem, bo go w Thule po prostu nie widzę). Podejrzewam, że na nierównościach taki zagłówek się bardzo przydaje.

Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1230
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
Od 8 lat używam Croozer Kid 1, w tym roku zapewne jej ostatni sezon. Kilka tysięcy km z nią przejechane, od morskich plaż przez górskie bezdroża, bagna, lasy, łąki, asfaltowe ddr-ki, wynalazki z kostki i wszystko inne gdzie dało się nią wjechać albo wepchnąć. Nie do zajechania, po porostu pancerny sprzęt a zarazem bardzo wygodny, przemyślany i bezpieczny. Jeden z lepszych zakupów jakich dokonałem. Z żalem będziemy się z nią rozstawać. Polecam, dzieciaki także.

Podpisuję się pod wpisem obiema rękoma. Naszą przyczepkę używaliśmy 4 sezony, przejechała 7 wypraw i nie było żadnych problemów. W tym roku córka już na rowerze i holu... Inne sprawa, że jak nie zamierzasz jeździć na wyprawy a tylko w koło domu po lepszych drogach to nie wiem czy Thule bym nie wziął bo trochę lżejsza chyba.
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Offline Mężczyzna Pyndalarz

  • Wiadomości: 363
  • Miasto: Katowice
  • Na forum od: 07.06.2020
Niezależnie od wyboru, mam rozumieć, że mając sztywną oś w rowerze to muszę dokupić adapter (sztywną oś dedykowaną do przyczepki) żeby móc ja zamontować?

Offline Mężczyzna altharr

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 661
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 03.09.2013
Dedykowaną do przyczepki i ramy roweru. Są przynajmniej trzy różne skoki gwintów 1, 1.5 i 1.75, różne szerokości piasty 142 i 148 itd.
Do qeridoo ośki kosztują ok 200pln a za połowę tej ceny na olx można kupić ośki robione przez tokarzy. Dla mnie oś też wykonał tokarz.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum