Autor Wątek: Z Koniecpola na 3 wzgórza i w Dolinę Pilicy  (Przeczytany 483 razy)

Offline Mężczyzna MichałD

  • Wiadomości: 471
  • Miasto: Jura Krakowsko-Częstochowska
  • Na forum od: 27.11.2013
    • Między Wartą, Pilicą i Nidą
Z Koniecpola na 3 wzgórza i w Dolinę Pilicy

W Wielkanocną niedzielę po zbyt dużym obżarstwie stwierdziłem że poniedziałek w tym samym stylu to znaczna przesada, a że prognoza pogody była optymistyczna to pooglądałem mapę Doliny Pilicy. Efektem czego był zarys wycieczki zrealizowanej z drobnymi odstępstwami w Lany Poniedziałek. Poza Górą Chełmo i samą Bukową Górą trasa wiodła przez znane mi tereny, jednak za każdym razem wracam tam z dużą przyjemnością.

Około 125km i +/- 9h spokojnej nieśpiesznej jazdy z częstymi postojami.

Koniecpol - Kuźnia W. - Grodzisko - Silnica - Wielgomłyny - Chełmo - Bąkowa Góra - Przedbórz - Brzostek - Dobromierz - Bobrowniki - Sudzinek - Silpia Duża - Okołowice - Koniecpol

Pełna relacja (40 zdjęć z opisami) na: http://jurapolska.com/wycieczki/rowerowa_21042014.php




Bardzo charakterystyczna krzyżówka miedzy Grodziskiem a Borzykową - cmentarz choleryczny, Golgota Wschodu, Pomnik Katyński.


Cmentarz wojenny z WW (założony w 1915r.) i położony obok dziwny obiekt z kilkoma nagrobkami (dawny cm. choleryczny?) w Silnicy (Kurzelówka).


Całe południowe zbocze Wzgórza Chełmo poryte jest olbrzymimi łomami albskich piaskowców (dolna kreda, podobne utwory występują na Progu Lelowskim, choć nie ma tam takich łomów).


Zespół folwarczny górujący nad Masłowicami


Ruiny zamku, odnowiony dwór na Bąkowej Górze. To wg Jędrzeja Kitowicza tu miał mieszkać sławny i straszny zarazem krajczy koronny Adam Małachowski częstujący swych gości winem w półgarcowym kielichu. Biada temu co nie wypił duszkiem...


Góra Lesiaka (północny skraj Pasma Przedborsko-Małogoskiego)


Widok na nadajnik w Jeżowcu z południowego zbocza Góry Bukowej.


Pilica poniżej Bobrownik


Silpia Duża, wieś jak skansen...
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Oj, jak ja bym się tam kiedyś wybrał... Fajna wycieczka!

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Tagi: śląskie 
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum