Autor Wątek: Litwa, Łotwa i Estonia  (Przeczytany 14395 razy)

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Litwa, Łotwa i Estonia
« 14 Lip 2009, 22:04 »
Wilno to wybitnie kościelne miasto. Oprócz atrakcji skaralnych jest tam niewiele ciekawych miejsc.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Juliusz

  • Wiadomości: 326
  • Miasto: Płock/Poznań
  • Na forum od: 16.03.2008
Litwa, Łotwa i Estonia
« 29 Lip 2009, 00:23 »
Po 30 dniach tułaczki udało się powrócić do domu... :P

W super skrócie: 3 kraje, 3 stolice, ponad 2500km, natura i wiele ciekawych ludzi  :) . A teraz idę się wyspać  :D  :D  :D . Ciao!
"Stop fearing. Stop panicking. Turn off your TV. Start thinking." N.B.

Offline Mężczyzna Robert

  • Wiadomości: 4818
  • Miasto: Konin
  • Na forum od: 03.12.2007
Litwa, Łotwa i Estonia
« 29 Lip 2009, 14:31 »
o! w końcu wróciliście! :D

Offline Mężczyzna Waxmund

  • Moderator Globalny
  • Ironman
  • Wiadomości: 11151
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
Litwa, Łotwa i Estonia
« 30 Lip 2009, 03:52 »
wrzucajcie jakies zdjecia, relacje.......
sprawdzily sie mapy ?  :wink:
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Offline Juliusz

  • Wiadomości: 326
  • Miasto: Płock/Poznań
  • Na forum od: 16.03.2008
Litwa, Łotwa i Estonia
« 30 Lip 2009, 22:45 »
Mapy niestety się nie sprawdziły. Na mapach Michellina w skali 1: 300 000 było mniej wsi/miasteczek zaznaczonych niż na mojej roboczej mapie Demartu 1: 600 000. Drogi boczne - szutrowe cholernie uciążliwe, nie dość, że szuter, to jeszcze nieprzyjemna tarka, po której nie jedzie się szybciej niż 10 km/h. Większość trasy przejechaliśmy drogami asfaltowymi pobocznymi, choć zdarzało się, że wjeżdżaliśmy na główne, a raz nawet na autostradę  :mrgreen: .


Zdjęcia jak zgram na komputer, wrzucę, a relacje spisaną ma Maciek  :) .
"Stop fearing. Stop panicking. Turn off your TV. Start thinking." N.B.

Offline MaciekPaciek91

  • Wiadomości: 36
  • Miasto: Bolesławiec
  • Na forum od: 02.03.2008
Litwa, Łotwa i Estonia
« 30 Lip 2009, 23:06 »
e tam... w każdym razie Brooks jest do dupy, a ściślej: do dupy przyłóż :lol: IMO w klasyfikacji najfajniejszych krajów Czechy wciąż zostają na prowadzeniu. Jakoś specjalnie nie polecam LT LV i EST... żeby nie powiedzieć: nudne, powiem: nieciekawe. Relacji i zdjęć na pewno się doczekacie... tak jak tych z ostatniej wyprawy :P
Każdy człowiek, którego spotykam, jest ode mnie w pewien sposób lepszy. Tak postrzegam ludzi./ Ralph Waldo Emerson

Offline Juliusz

  • Wiadomości: 326
  • Miasto: Płock/Poznań
  • Na forum od: 16.03.2008
Litwa, Łotwa i Estonia
« 30 Lip 2009, 23:22 »
Ale żeby nie było aż tragicznie, to są miejsca naprawdę warte polecenia:

a) Tallin - miasto, które jest u mnie w czołówce europejskich w jakich byłem. Super klimat, wspaniały widok ze starówki, przyjaźni ludzie.
b) Jezioro Pejpus - wygląda jak Bałtyk, duże, ale jest cieplejsze, nie jest słone i nie śmierdzi!  :D Dodatkowo puste plaże, żadnych turystów.

Z takich ważniejszych rzeczy, to ostrzegam przed estońskimi sklepami (szczególnie Konsum). Na półkach widnieją ceny zaniżone (dla posiadaczy specjalnych kart - tak się tłumaczyła sprzedawczyni) a cena realna potrafi być o 1/2 wyższa, jest zapisana małym druczkiem pod spodem ceny 'promocyjnej'. Takiego sklepowego chamstwa nigdzie jeszcze nie uświadczyłem.  :roll: ( Z estońskich marketów polecam: saast/super netto, maxima i rimi)
Plusem za to w estońskich sklepach jest możliwość oddawania butelek - za butelkę zwracają 1 eek :) . Przyjemne i pożyteczne  8) .
"Stop fearing. Stop panicking. Turn off your TV. Start thinking." N.B.

Offline MaciekPaciek91

  • Wiadomości: 36
  • Miasto: Bolesławiec
  • Na forum od: 02.03.2008
Litwa, Łotwa i Estonia
« 2 Sie 2009, 14:38 »
obiecałem pocztówkę... macie pocztówkę, nawet kilka :P
Każdy człowiek, którego spotykam, jest ode mnie w pewien sposób lepszy. Tak postrzegam ludzi./ Ralph Waldo Emerson

Offline skolioza

  • Wiadomości: 2559
  • Miasto: kraków
  • Na forum od: 01.04.2009
    • http://www.RetroMTB.pl
Litwa, Łotwa i Estonia
« 3 Sie 2009, 08:45 »
Cytat: "Juliusz"
Mapy niestety się nie sprawdziły. Na mapach Michellina w skali 1: 300 000 było mniej wsi/miasteczek zaznaczonych niż na mojej roboczej mapie Demartu 1: 600 000


szkoda.... moja Litwa sprawdziła się super - skala ta sama, jak porównywałem naszą trasę to szczegółowość ta sama...

 
Cytat: "Juliusz"

Drogi boczne - szutrowe cholernie uciążliwe, nie dość, że szuter, to jeszcze nieprzyjemna tarka, po której nie jedzie się szybciej niż 10 km/h. .


Może my trafiliśmy na jakieś "mega szutry"  :shock:

Offline MaciekPaciek91

  • Wiadomości: 36
  • Miasto: Bolesławiec
  • Na forum od: 02.03.2008
Litwa, Łotwa i Estonia
« 3 Sie 2009, 11:27 »
Nie przesadzaj Julek- dróg jest na tych mapach sporo, nawet tych mega bocznych, jedynie miejscowości mało i to wprowadzało czasem nieporozumienia. Może zaznaczali tylko te wybrane :lol: Ale ogólnie to nie było większych problemów. Szuter, jako szuter jest sam w sobie OK, tylko te, na które nas znosiło były przeorane w poprzek, przez co nie dało się jechać więcej niż 10km/h i telepało przy tym jak byś siedział na pralce. Ostatniego dnia nakierowano nas na świetne szutry. Gładkie i pagórkowate. Miód- na zjeździe 55km/h, kurz, wiatr i radość. No, takie szutry to ja poproszę.
Każdy człowiek, którego spotykam, jest ode mnie w pewien sposób lepszy. Tak postrzegam ludzi./ Ralph Waldo Emerson

Offline Giovanni

  • Wiadomości: 2685
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 06.06.2008
    • bikestats
Litwa, Łotwa i Estonia
« 11 Sie 2009, 19:08 »
Tallin po prostu powala. Znam tylko jeszcze 4 podobne miasta: Kamieniec Podolski, Sigishoara (Rumunia, Transylwania), Bańska Szczawnica i Lewocza (Słowacja). Podobne - znaczy z tak zachowanym starym miastem. Żałuje że spędziłem tam tylko 1 noc.


"Za dobrych czasów liczyłem wakacje według ilości ognisk, liczyłem wakacje według ilości nocy przespanych pod namiotem."
https://www.strava.com/athletes/27761512

Offline MaciekPaciek91

  • Wiadomości: 36
  • Miasto: Bolesławiec
  • Na forum od: 02.03.2008
Litwa, Łotwa i Estonia
« 15 Sie 2009, 00:52 »
:P
Każdy człowiek, którego spotykam, jest ode mnie w pewien sposób lepszy. Tak postrzegam ludzi./ Ralph Waldo Emerson

Offline Juliusz

  • Wiadomości: 326
  • Miasto: Płock/Poznań
  • Na forum od: 16.03.2008
Litwa, Łotwa i Estonia
« 16 Sie 2009, 09:10 »
Co do specjalisty od siodła... był pijany w cztery du....  :o . Ale jakoś udało mu się dotrzeć do chałupy...

Hehe, pomimo, że na podjazdach podprowadzał bicykla, to średnio jechał jak my, przez około 2-3 km... :mrgreen:
"Stop fearing. Stop panicking. Turn off your TV. Start thinking." N.B.

Offline MaciekPaciek91

  • Wiadomości: 36
  • Miasto: Bolesławiec
  • Na forum od: 02.03.2008
Litwa, Łotwa i Estonia
« 23 Sie 2009, 01:13 »
http://picasaweb.google.pl/MaciekPaciek91/LitwaOtwaEstonia#
Naskrobałem kilka fotek z wyjazdu... Więcej ciekawych zdjęć ma Paweł- ma lepszy aparat, stąd np. robił wszystkie w Rydze
Każdy człowiek, którego spotykam, jest ode mnie w pewien sposób lepszy. Tak postrzegam ludzi./ Ralph Waldo Emerson

Offline MaciekPaciek91

  • Wiadomości: 36
  • Miasto: Bolesławiec
  • Na forum od: 02.03.2008
Litwa, Łotwa i Estonia
« 23 Sie 2009, 23:22 »
Może w czasie teraźniejszym to się niezbyt szykuje, bo czas szybko leci a obowiązków i innych grill'ów nad wodą dużo, ale generalnie tak, myślę że coś tam natworzymy konkretniejszego :)
Każdy człowiek, którego spotykam, jest ode mnie w pewien sposób lepszy. Tak postrzegam ludzi./ Ralph Waldo Emerson

 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum