Autor Wątek: Majówka: Kaszubska Marszruta, Bory Tucholskie  (Przeczytany 4496 razy)

Offline Mężczyzna szy

  • Wiadomości: 3146
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
Hej,

z drogi na Rugię zawróciliśmy w... Szczecinie, ale na szczęście udało mi się jeszcze gdzieś wyskoczyć. Chciałem się trochę nudno przeturlać z Chojnic do Gdańska, a dwa dni podziwiałem jak wiele się zmienia.

Wrażenia w szczegółach i więcej zdjęć: http://www.znajkraj.pl/majowy-rower-przez-bory-tucholskie-i-kaszuby , w skrócie zaś:


Nowe drogi rowerowe - kilkadziesiąt kilometrów - w Charzykowach i okolicach:






I nowa infrastruktura - chyba najładniejszy przystanek rowerowy jaki widziałem:




Nowa stanica wodna w Lasce nad Zbrzycą:




Nowe... prysznice na kempingu nad Wdzydzami:




Nowy budynek muzeum etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich:




Na koniec nowa linia kolejowa w Gdańsku i terminal lotniska:




Trasa: http://www.znajkraj.pl/majowy-rower-przez-bory-tucholskie-i-kaszuby/mapa


Pozdro :]

Szy.

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4819
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
dasz jakąś mapkę abym orientacyjnie wiedział gdzie to jest?

Offline Mężczyzna szy

  • Wiadomości: 3146
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
Co tylko sobie życzysz, ale sprecyzuj co masz na myśli :]

Kaszubska Marszruta? Najdokładniejsza mapa jaką znalazłem to ta:




Ale nie zawiera ~30 km-ów dróg rowerowych po parku narodowym. Przejezdnych z sakwami, chociaż ze 2-3 razy kilkanaście metrów po piachu trzeba popchać.

Szy.

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4819
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
dzięki, zapiszę sobie.

Offline Mężczyzna Turysta

  • Wiadomości: 5719
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 15.06.2011
Marszruta mojemu synowi podobała się bardzo. Mi - akurat podczas tego wyjazdu - w sumie też, choć jadąc gdzieś dalej "na lekko" wolałbym szosę zamiast tych szuterków (do części asfaltowej nie mam zastrzeżeń).
Jednak pozytywne wrażenie bardzo psują postawione równolegle zakazy, niezrozumiałe dla mnie zwłaszcza na odcinkach, gdzie ścieżka jest szutrowa. Dlatego mam bardzo mieszane uczucia co do projektu jako całości - jednym dali, innym zabrali.

Szy, a Ty tak samotnie jechałeś?

Offline Mężczyzna olo

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 7076
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.02.2011
Dla mnie sprawa jest jasna: patrzę na swój interes. Ta marszruta i ścieżki są fajne dla spokojniejszych czy okazjonalnych turystów rowerowych i dzieciaków. Dla mnie są niefajne, bo nie mogę korzystać z szosy. Dlatego wolałbym, aby ta całkiem przyzwoita infrastruktura nie powstała wcale.
« Ostatnia zmiana: 8 Maj 2014, 19:32 olo »
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.


Offline Mężczyzna Elizium

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6041
  • Miasto: Bnin
  • Na forum od: 17.03.2013
    • Klasyka w niedzielny poranek
patrząc przez własny pryzmat - miodzio - jak dla mnie super :D
Absurdalny Eli

Hipek: "Starość to wg mie coś takiego że marudzisz jak to jesteś słaby i w ogóle, a potem wciągasz na lajcie podjazdy 25% i elo"

Offline Giovanni

  • Wiadomości: 2685
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 06.06.2008
    • bikestats
Co nie zmienia faktu, że Rugię należy jednak odwiedzić :)


"Za dobrych czasów liczyłem wakacje według ilości ognisk, liczyłem wakacje według ilości nocy przespanych pod namiotem."
https://www.strava.com/athletes/27761512

Offline Mężczyzna szy

  • Wiadomości: 3146
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
Szy, a Ty tak samotnie jechałeś?

Yhym :]


Dlatego wolałbym, aby ta całkiem przyzwoita infrastruktura nie powstała wcale.

Ale patrz - masz (mieć będziesz) dziecko, rodziców, spokojniejszych od siebie znajomych. Nie odbieraj im radości i możliwości bezpiecznego podróżowania w ich stylu. Dla wszystkich poziom niżej niż sakwa te drogi to raj. Raj!

A zakazów na szosie nie widziałem, ale-ale nie mówię że ich nie ma. Jakoś nie trafiłem, nie wpadły mi w oko. Ale też raczej niewiele samej "Marszruty" przejechałem.


Co nie zmienia faktu, że Rugię należy jednak odwiedzić

Szkoda, że nie mogę napisać, dlaczego nie dojechaliśmy :]

Szy.

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie

Offline Mężczyzna globalbus

  • Wiadomości: 7327
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
Hmm, ja miałem nieprzyjemność jechać po takiej rowerowej szutrówce w gminie Hel. Wszystko spoko, ale o połowę za wąska na jazdę z sakwami w tym majówkowym tłumie. W drugą stronę już na chama jechałem środkiem szosy. Jakby jechało dwóch sakwiarzy to musieliby zjechać w bok, by się minąć. Widzę na zdjęciu, że pomiędzy drzewami również poskąpiono szerokości.

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna szy

  • Wiadomości: 3146
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
Hmm, ja miałem nieprzyjemność jechać po takiej rowerowej szutrówce w gminie Hel. Wszystko spoko, ale o połowę za wąska na jazdę z sakwami w tym majówkowym tłumie.

Jeśli dobrze pamiętam tę helską szutrówkę, to są identyczne na szerokość, lub przynajmniej bardzo podobne. Tutaj mijałem się z kilkoma rowerzystami z sakwami bez żadnego problemu, bez specjalnego uważania.


Kiedy powstały te ścieżki rowerowe? Bo jak byliśmy w Borach zimą rok temu, to nic takiego nie widzieliśmy :)

Teraz je kończą, w kilku miejscach brakowało drobiazgów, miejsca odpoczynku są wykańczane, itp. Kiedy zaczęli - nie wiem.

Szy.

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie

Offline Mężczyzna szy

  • Wiadomości: 3146
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
@podjazdy, tekst z września - "test rowerzystów":

-> http://chojnice24.pl/artykul/16503/kaszubska-marszruta-test-rowerzystow/

Szy.

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie

Offline Mężczyzna olo

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 7076
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.02.2011
Ale patrz - masz (mieć będziesz) dziecko, rodziców, spokojniejszych od siebie znajomych. Nie odbieraj im radości i możliwości bezpiecznego podróżowania w ich stylu. Dla wszystkich poziom niżej niż sakwa te drogi to raj. Raj!

Na szczęście dla nich nie mam w tym zakresie mocy sprawczej ;-)

Po prostu zawsze się wściekam, np. gdy jadę jakąś dłuższą trasę, np. szosówką i po drodze mijam dziesiątki znaków zakazu ruchu rowerów. Zgodnie z prawem mam się wtedy teleportować, prowadzić rower, jechać terenem, albo chodnikiem. Kierowcy masowo trąbią, niektórzy wygrażają.

Tymczasem gdy nie ma absolutnie żadnej infrastruktury rowerowej to takie sceny nie występują, jestem legalnym użytkownikiem drogi ku ogólnemu zrozumieniu. Wiem, że wystarczyłoby znieść te głupie zakazy, ale niestety w Polsce jest to na chwilę obecną nie do przeskoczenia, stąd bardzo często wolę gdy tej infrastruktury po prostu nie ma.

Zwłaszcza, że wszyscy wiemy że bardzo często taka infrastruktura to buble. A już nigdy nie zrozumiem czemu te terenowe odcinki wytaczane są bezpośrednio obok drogi. Skoro nie można asfaltu, tylko trzeba terenem, to czemu nie poprowadzić tego z dala od jezdni i hałasu, może z uwzględnieniem ładniejszych miejsc?
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.


Offline Mężczyzna szy

  • Wiadomości: 3146
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
Myślę, że dopóki doświadczeni rowerowo, kumaci poza tym, opanowani w wyrażaniu swoich poglądów, a więc postrzegani za wiarygodnych, ludzie jak Ty, nie zaczną uświadamiać osób odpowiedzialnych za tego typu sprawy, dopóty będę one miały miejsce.

:]

Szy.

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie

Offline Mężczyzna Turysta

  • Wiadomości: 5719
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 15.06.2011
Nie odbieraj im radości i możliwości bezpiecznego podróżowania w ich stylu.

Dokładnie o to samo prosi olo, tylko wypowiada się w imieniu innej grupy. ;)
Jeśli chodzi o mnie, to wyłącznie w tych zakazach tkwi problem. Gdyby ich nie było, wtedy dopiero byłby raj dla wszystkich rowerzystów.

Hmm, ja miałem nieprzyjemność jechać po takiej rowerowej szutrówce w gminie Hel.

Tam nie ma zakazu, a ścieżka nie jest częścią drogi - można spokojnie jechać jezdnią.

 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum