Autor Wątek: Zakup namiotu-macie jakies sugestie  (Przeczytany 7048 razy)

Offline Mężczyzna milominder

  • Wiadomości: 140
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 09.03.2014
Marabut to solidne namioty, ale podziwiam ze zmieściliście się w czwórkę na szerokości 170 cm.
Na czym spaliście?

Ano właśnie te 170cm też napawało nas niepewnością, a okazało się że jeszcze z dwójka dzieci by się zmieściła w nogach :D A tak poważnie to na papierze ten wymiar był wątpliwy, ale takie mamy łóżko i jeśli bywa, że po nocnych wędrówkach śpimy na nim w czwórkę i nikt nie spada to uznaliśmy, że i w namiocie będzie ok (i rzeczywiście jest). Jesteśmy raczej niscy, więc najwygodniej nam się spało lekko skośnie, leżąc wzdłuż boku 170cm z dziećmi w środku, coś takiego -> \||/ ("kreski" dzieci powinny być krótsze i nasze nogi wypadały poniżej dziecięcych).

Spaliśmy na trzech samopompach które pokrywały powierzchnię niemal od burty do burty. My mamy maty pinguina z oczkami na krawędziach do łączenia, więc problemu z rozjeżdżaniem nie było.

pozdrawiam,
Paweł

Offline Mężczyzna qbab

  • Wiadomości: 1290
  • Miasto: łódzkie
  • Na forum od: 25.12.2011
No tak, niby można się zmieścić na łóżku o tej szerokości ale to jest jednolita powierzchnia. Ale skoro Wam się udało to gratulacje.
Ja wychodziłem z założenia, że każdy musi mieć swój materac. Rozważałem też spanie w poprzek materacy (w zeszłym roku tak spaliśmy dwie noce bo jeden z materacy się przedziurawił) ale niestety moje nie mają opcji łączenia. Opasałem je taśmą żeby się nie rozchodziły, ale za to się zwijały trochę.
Suma sumarum namiot 3 osobowy dla nas byłby za mały i wybór padł na 4-kę. Na szczęściu udało się znaleźć lekki i dość duży namiot.

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Minimalnie coś o szerokości 180 cm. Jakieś igloo z dwoma wejściami.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline pajak

  • Wiadomości: 1846
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 22.06.2010
w materacach bez łączenia bardzo dobrze daje radę taśma do wiązania "na ósemkę".. i prześcieradło z gumką. Z powodzeniem stosuje od paru lat
Trole są samotnikami i unikają słońca.

Offline Mężczyzna milominder

  • Wiadomości: 140
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 09.03.2014
Minimalnie coś o szerokości 180 cm. Jakieś igloo z dwoma wejściami.

Abstrahując od wymiarów sypialni (powierzchnię optymalną dla siebie do spania to raczej łatwo ustalić), iglo IMHO jest słabym pomysłem do wyjazdów z dziećmi. Chyba że ktoś z góry zakłada że nie będzie gotował (gdy np. cały dzień leje).
pozdrawiam,
Paweł

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Dlaczego? Są igla wyposażone w dodatkowy pałąk, który zwiększa powierzchnie przedsionków i chroni przed deszczem zacinającym do środka. 180cm to minimum, jasne jest, że dla większego komfortu trzeba mieć co najmniej 200 cm szerokości.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Mężczyzna masaaj

  • Wiadomości: 29
  • Miasto: okolice Wro
  • Na forum od: 25.01.2012
Hej,
wybierając namiot na rodzinne wyprawy (2dorośli+2 dzieci - 5 i 3 lata) kierowałem się chęcią maksymalnej wygody (w namiotach różnej wielkości nocuję od lat w różnych warunkach, tak samo latem jak i zimą). Chciałem jeden namiot bo smyki są małe ale z dwoma osobnymi sypialniami i dużym przedsionkiem, dającym możliwość spokojnego przeżycia deszczowego dnia łącznie z gotowaniem, zabawami itp.Oraz  Po raz pierwszy zacząłem oglądać namioty z kategorii rodzinne i wybór padł na colemana rigdeline:
http://www.skalnik.pl/sprzet-turystyczny/namioty/rodzinne/namiot-ridgeline-4_400,s3474.html
Pierwszą wycieczkę mamy za sobą - 4 dni wzdłuż Wełtawy i Łaby z Pragi do Bad Schandau. Wrażenia:
Namiot jest po rozłożeniu na prawdę duży - na upartego w przedsionku przy obu sypialniach da się zmieścić nawet 4 rowery. Ale dla nas przedsionek był graciarnią (jest do niego podłoga, którą można zakładać, albo nie), ewentualnie kuchnią (żaden problem przy dwóch wejściach po przeciwnej stronie umożliwiającej super wentylację nawet w deszcz - te  same wejścia pozwalają rano szybko wyschnąć namiotowi). Sypialnie oddzielone przedsionkiem dają namiastkę intymności, a jednocześnie małym dzieciom pozwalają na wędrowanie do rodzców samodzielne i suchą stopą.
Minusy są dwa: wielkość po spakowaniu i waga. Na tym wyjeździe udało mi się go upakować w tylnej kieszeni chariota 2ki (sypialnie) oraz ponad tą kieszenią (na gumach umocowane do pałąka kieszeni i rękojeści). Natomiast na bażniku roweru (pod górną torbą tylnych sakw) wiozłem stelaże a w sakwie śledzie. Jak się chariot "skończy" jedyną opcją jest przyczepka bagażowa, ale tak właśnie zamierzam jeździć z rodziną. Na inne wypady mam mniejszy namiot, który mieści się na bagażniku pod górną torbą.
Drugą wadą jest czas rozkładania - sam jak się uwijam (przy "trzymaczu" przy stawianiu masztów) potrzebuję ponad kwadransa, by tę landarę rozbić (żeby nie było, że to mój problem - kiedyś z 2 kumplami rozbijaliśmy dwójkę z tropikiem na czas w 58 sekund). Czyli można zapomnieć o szybkim rozbiciu w trakcie ulewy...
Ale przy tych rozmiarach (obszerne sypialnie i przedsionek,  w którym można stać) to prawdziwy pałac dla bikerów na długich wakacjach. W sierpniu czeka na nas belgijskie i holenderskie wybrzeże (Eurovelo 12), już się nie możemy doczekać.


Offline Kobieta wilhelminaslimak

  • Wiadomości: 365
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 25.03.2011
    • foty na flickr.com
My dla podobnej konfiguracji (2 dorosłych + 2 dzieci: 4,5 + 3 lata) mamy od 2 lat Coleman Crestline 3 osobowy.
Rozmiar podłogi 200x210. Bez problemu się w nim mieścimy, a nawet możemy jeszcze jedną osobę przygarnąć, albo pakujemy do niego "walizki" jako 5-tą osobę.
Brak mi dwóch wejść. Brak mi większej liczby siateczek w środku. Mógłby być większy przedsionek na przechowywanie gratów.

Podstawową zaletą tego namiotu była jego cena (220PLN). Na tą chwilę moje chłopaki i ich koledzy są tak "spontaniczni" (gonienie po namiocie, przewracanie się, skakanie na rozłożony namiot) że szkoda by było wydawać pieniędzy na coś droższego.
Większy namiot/przedsionek nie jest nam zupełnie potrzebny ze względu na dzieci, bo oni z namiotu uciekają nawet jak leje.

Offline średni

  • Wiadomości: 1383
  • Miasto: Strzelce Op.
  • Na forum od: 18.02.2009
Witam,moje dzieci już dawno wyrosły,ale myślę że ten namiocik który jest w linku jest również ciekawy i lekki i sporo w nim miejsca i ważne w nim jest to że nie podwiewa w nim tak jak w niektórych innych namiotach.Marg posiada taki namiocik i nawet my w trójkę robiliśmy w nim jakieś posiłki będąc na wyprawie i spokojnie miejsca starczyło.


http://www.cycletourer.co.uk/cycletouring/gear/nallo3gt.shtml

Kto nie podróżuje nie zna wartości człowieka.
"Góry Uczą Pokory"

Offline Mężczyzna rufiano

  • Wiadomości: 1967
  • Miasto:
  • Na forum od: 03.02.2014
hej.ja zamówiłem taki   http://www.backcountry.com/marmot-limelight-tent-2-person-3-season?CMP_ID=PD_BNc001BR&mv_pc=r162&mkwid=PBB22B0p  pojutrze będę go miał :D,chyba będzie super ok ;)

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4843
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Zakup namiotu-macie jakies sugestie
« 24 Lip 2014, 13:22 »
ja mam Fjord Nansen ANDY IV. Dałem za niego w promocji 320 zł. 4 osobowa rodzina się mieści tzn. rodzice + dzieci. Mały przedsionek czasem mógłby być nieco większy ale bez przesady. Nawet w nim gotowałem. Mały po spakowaniu i w miarę lekki 4850 gram dokładnie. Leży na bagażniku w poprzek na sakwach a za nim mogę jeszcze położyć worek np. ze śpiworami.

Offline PABLO

  • Wiadomości: 3693
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
Odp: Zakup namiotu-macie jakies sugestie
« 24 Lip 2014, 13:31 »
post usunięty
« Ostatnia zmiana: 4 Lut 2017, 18:08 PABLO »

Offline Kobieta hindiana

  • Wiadomości: 4023
  • Miasto: Irlandzka wieś, królewskie hrabstwo
  • Na forum od: 04.09.2010
    • 87th Dublin Polish Scout Group, Scouting Ireland
Odp: Zakup namiotu-macie jakies sugestie
« 28 Lip 2014, 18:41 »
i jaskółka
stawia czoło burzy
pikując
unika kropel

ku mchom, ku krzewom i lasom
bieży dzik młody
kątem oka widząc jelenia
skubiącego korę z drzewa

Naprawdę przepraszam za OT, ale Hipku, miałam dokładnie takie same skojarzenie. Uśmiałam się zdrowo  ;D
Mądrzy ludzie czasem się wygłupiają, głupi zawsze wymądrzają.
www.plscout.com

Offline ogivan

  • Wiadomości: 30
  • Miasto: Szamoni
  • Na forum od: 18.07.2011
dziekuje za wszystkie rady i sugestie. wlasnie dokonalismy zakupu :-) maciek twoj namiot nam przypadl do gustu :-)

Offline Kobieta Janus

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 3598
  • Miasto: Goteborg
  • Na forum od: 20.06.2010
Odp: Zakup namiotu-macie jakies sugestie
« 16 Lip 2024, 18:10 »
Odkopuję wątek sprzed 10 lat :) Szukamy namiotu na wycieczki z dwójką małych dzieci. Póki co głównie stacjonarne (dojazd autem) albo weekendowe na rowerze, więc waga nie ma takiego znaczenia, mamy jednak nadzieję na dłuższy wyjazd z sakwami za jakiś czas. Priorytety to sensowna wysokość (musi dać się wygodnie siedzieć, chętnie powyżej 120 cm), przedsionek, chętnie dwa wejścia, dobrej jakości zamki i materiały (wiadomo, dzieci) plus dostępność w Europie na zaraz.

Miki znalazł Marabuta Nomada Alu - spełnia wszystkie kryteria, przy czym waży prawie 8 kg. Czy jest coś podobnie wygodnego do ok. 5 kg, czy trzeba celować w osobne namioty na krótsze i dłuższe wyjazdy (albo targać w salwach te 8 kg)? Jeśli macie jakieś inne propozycje to chętnie poczytamy.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum