Autor Wątek: ekwipunek dziecka - ubrania  (Przeczytany 26779 razy)

Offline MariaMaria

  • Wiadomości: 38
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 03.07.2021
Odp: ekwipunek dziecka - ubrania
« 12 Lip 2021, 12:00 »
Dziękuję,  wszystko sobie skrzętnie zapisuję 

Offline MariaMaria

  • Wiadomości: 38
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 03.07.2021
Odp: ekwipunek dziecka - ubrania
« 12 Lip 2021, 12:05 »
A ta kuchenka fmx2 do czego się przydaje? I czy warto w nią zainwestować?

Offline Mężczyzna qbab

  • Wiadomości: 1271
  • Miasto: łódzkie
  • Na forum od: 25.12.2011
Odp: ekwipunek dziecka - ubrania
« 12 Lip 2021, 12:45 »
Do gotowania wody. Dobre w niej jest to że średni kartusz mieści się do środka, a podczas gotowania wszystko jest ze sobą połączone i nie trzeba nic kombinować z osłanianiem od wiatru, a radiator w garnku przyspiesza gotowanie i oszczędza gaz. Na pewno nie jest konieczna. Jak gotujemy dla 4 osób to i tak przydają się czasem dwie kuchenki (bierzemy jeszcze kuchenkę typu spider, z wężykiem).
Do gotowania potraw słabo się nadaje bo garnek jest dość wysoki i wąski, poza tym trudniej się czyści.
Nam się sprawdza, ale nie jest na pewno super uniwersalny więc nie namawiam.
Z resztą na ostatnich wyjazdach próbowaliśmy obiady załatwiać w knajpach w ciągu dnia. Na Suwalszczyźnie nie było drogo, ale za to pysznie. Wszystko zależy od okolicy, własnych preferencji, budżetu i nastawienia dzieciaków. Nie powiem żeby wspólne gotowanie obiadu na kempingu nie miało swojego uroku. Na pewno tego też warto doświadczyć.

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7284
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: ekwipunek dziecka - ubrania
« 12 Lip 2021, 16:40 »
Już widzę,  że sakw jest dużo (ja optymistycznie zakladałam,  że się skompresujemy i nie będziemy potrzebować tych na przód,  ale widzę,  że chyba nie...)
Nie ma sensu koniecznie bronić się przed przednimi sakwami. Jadąc z taka ekipą wolałbym mieć cztery sakwy i luz w nich, niż dwie upchane na maksa w domu. Pamiętaj, że tak perfekcyjnie, jak przy pierwszym pakowaniu w domu, w terenie już się prawdopodobnie nie spakujesz. Zatem luz w sakwach da Ci więcej komfortu w podróżowaniu.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Odp: ekwipunek dziecka - ubrania
« 12 Lip 2021, 23:23 »
Moja szanowna małżonka robiła następująco przy początkowych wyjazdach z dziećmi: lista wszystkiego co zabrała na pierwszy wyjazd, po wyjeździe weryfikacja, co się nie przydało. Wykreślone na kolejny wyjazd. I tak metodą małych kroków doszła do perfekcji w ciągu tych wszystkich naszych wyjazdów, że na ciepłe wyjazdy (gdy temperatury w ciągu dnia nie spadają poniżej 12-15 st. C) pakuje się na 3 osoby w sakwy Ortlieba - 40 l. z ciuchami, kosmetykami itp. Ja biorę resztę i jak trzeba żarcia na więcej dni (interwały między miejscowościami ze sklepami powyżej 2-3 dni) to biorę przednie sakwy, żeby nie było spiny z upychaniem rzeczy tylko w tylne sakwy. Przednie sakwy są spoko, z dzieciakami nie ma się co napinać na lajtowanie sprzętu, ale też nie ma co przesadzać z ilością szpeju.
Pierwszy wyjazd potraktujcie testowo, co Wam się sprawdzi, co nie - można np. przed wyjazdem docelowym wybrać się na testowy weekend od piątku do niedzieli, aby zaliczyć 2,5 dnia jazdy i 2 noclegi, to pomoże zweryfikować listę bagaży na wyjazd.

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline MariaMaria

  • Wiadomości: 38
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 03.07.2021
Odp: ekwipunek dziecka - ubrania
« 13 Lip 2021, 18:26 »
Dzięki wszystkim za porady.  Widząc zdjęcia i wpisy, że jednak ludzie z dziećmi jadą z pełnym zestawem sakw,  też je zamówiłam.  Niestety trochę za późno się za to zabrałam i nie ma już czasu na testowy wyjazd weekendowy.  Jedziemy tam autem, gdyby opcja wyprawy się nie udała, to będziemy krążyć między kempingami autem i tyle. Też staram się nie napinać,  ale już tyle zainwestowałam czasu i pieniędzy w całe przedsięwzięcie, że trochę trudno być zupełnie spokojnym :)

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7284
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: ekwipunek dziecka - ubrania
« 13 Lip 2021, 23:31 »
Nie stres się. Najwięcej problemów na wyprawie powstaje w czasie siedzenie na kanapie w domu. Jak ruszać w trasę to w magiczny sposób się one rozwiązują.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline PABLO

  • Wiadomości: 3657
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org

Offline MariaMaria

  • Wiadomości: 38
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 03.07.2021
Odp: ekwipunek dziecka - ubrania
« 14 Lip 2021, 14:54 »
Dzięki,  chętnie przeglądam.  W ogóle dziękuję za odzew i rady, bardzo mi się to wszystko przydaje.

Offline Mężczyzna qbab

  • Wiadomości: 1271
  • Miasto: łódzkie
  • Na forum od: 25.12.2011
Odp: ekwipunek dziecka - ubrania
« 14 Lip 2021, 15:03 »
Tak, pół żartem, pół serio, to wyprawy PABLA mogą być czasami przytłaczające. Czytasz i patrzysz, i zastanawiasz się: jak to? 8-latek przejeżdża 100km? gotuje na ognisku? upolował niedźwiedzia? zniszczył gwiazdę śmierci? ...
Najważniejsze to robić po swojemu i bez spiny. Nam się zdarzało i czasami przejechać poniżej 15 km dziennie, ale ważna jest przygoda. Ta cała otoczka. Rozbijanie i zwijanie obozu. Wspólny czas w namiocie, wspólne moknięcie na deszczu, wspólne obowiązki i zabawy itd... 

Offline PABLO

  • Wiadomości: 3657
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
Odp: ekwipunek dziecka - ubrania
« 14 Lip 2021, 15:08 »
8-latek przejeżdża 100km?

Muszę sprostować. To było w wieku 6 lat :-)

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum