Autor Wątek: Szkocja maj-czerwiec 2014  (Przeczytany 2063 razy)

Offline Mężczyzna szczepan

  • Wiadomości: 279
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 27.12.2011
Szkocja maj-czerwiec 2014
« 3 Lip 2014, 19:05 »
napiszę krótka relację z naszej wyprawy do Szkocji.
Zostaliśmy zaproszeni przez naszą znajomą na wesele do Szkocji, konkretnie okolica Inverness czyli daleka północ. Pomyślałem że to dobry pomysł żeby połączyć przyjemne z pożytecznym i zaliczyć zarówno szkockie wesele jak i szkockie klimaty.
Plan pierwotnie zakładał przelot na lini Krakow-Edynburg i potem podróż już na rowerach docelowo do inverness czyli jakieś 450-500km. Na miesiąc jednak przed wylotem okazało się że moja żona jest w ciąży, co zmieniło trochę nasze podejście do trasy. po pierwsze chcielismy uzyskać opinie lekarza co do jazy na rowerze, a po  drugie stwierdziłem że przy szkockiej pogodzie może się okazać, że pokonanie trasy z dwuletnim dzieckiem w przyczepce i wyrobienie się na wesele będzie ryzykowne.
Trzeba było więc wymyślić inną koncepcję. I tak oto zrodził się pomysł wysłania całego naszego szpeju firmą kurierską do Inverness. Miała go odebrac znajoma, a my "na lekko" poleciliśmy samolotem do Edynburga a potem autobusem do Inverness. Po spakowaniu dwóch rowerów, namiotu, śpiworów, ciuchów na każdą pogodę, ubrań weselnych, prezentów i zapasu jedzenia uzbierało sie tego 116kg! Poszło to w pięciu paczkach za sumę 498pln, więc wydaje się to rozwiązanie budżetowe:) Rowery wyjechały w poniedziałek a my na spokojnie wylecieliśmy w czwartek. Dotarliśmy do Inverness w sobotę, a na miejscu czekał już na nas  nasz szpej.
Na miejscu plan był taki że do dojeżdżalismy do punktu pociągiem i potem robiliśmy 4-5 dniowe miniwyprawki. udało nam się zwiedzić zachodnie wybrzeże szkocji i orkady. Spanie na dziko lub w hiostelach w przypadku kiepskiej pogody. W sumie pokonaliśmy ok. 400km, co nie jest odległoscią rzucającą na kolana, ale biorąc pod uwagę że każde z nas jechało z dzieckiem (ja w przyczpie miałe dwuletnią córę, a żona w brzuchu:)) to jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. Szkocja okazuje się być krajem mocno pagórkowatym. Widokowo NIESAMOWITYM!!!!
Połączenia gór i morza jest niewiarygodne. Wrzucę kilka zdjęć żeby pokazać tamtejsze klimaty.
W sumie po dwóch tygodniach włóczenia się po szkocji, wrócilismy do naszej znajomej. Wisieńką na szkockim torcie było wesele w tamtejszym stylu. Dużo by opowiadać.
Wyjazd bardzo udany! Szkocję polecam każdemu.
pesymista to ten, który z dwojga złego wybiera oba...

www.halawojtowicz.pl

Offline Mężczyzna qbab

  • Wiadomości: 1290
  • Miasto: łódzkie
  • Na forum od: 25.12.2011
Odp: Szkocja maj-czerwiec 2014
« 3 Lip 2014, 20:14 »
Super.
A jaka była pogoda, temperatura?
Jaka jest infrastruktura, czy sa ścieżki przy drogach a jak ni to jaki jest ruch i kultura kierowców? Czuliście się bezpiecznie na drodze?

Offline Kobieta Beata

  • Wiadomości: 62
  • Miasto: Toruń
  • Na forum od: 20.10.2012
Odp: Szkocja maj-czerwiec 2014
« 3 Lip 2014, 20:37 »
Czekamy na zdjęcia :)


Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4843
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Szkocja maj-czerwiec 2014
« 23 Lip 2014, 14:29 »
fajnie że się udało. Daj jeszcze zdjęcia, chętnie obejrzę.

Offline vooy.maciej

  • Wiadomości: 2611
  • Miasto: Pogórze Wielickie
  • Na forum od: 04.07.2008
Odp: Szkocja maj-czerwiec 2014
« 29 Lip 2014, 09:18 »
oj Szkocje mam we lbie od dawna, ale co z meszkami, i deszczem :?

Offline Kobieta Marta

  • Wiadomości: 2744
  • Miasto: Edynburg/Lodz
  • Na forum od: 18.09.2008
    • Historie z rowerem w tle
Odp: Szkocja maj-czerwiec 2014
« 29 Lip 2014, 11:05 »
Tegoroczne lato jest fantastyczne, w calym lipcu moze dwa razy padalo ;)
A na meszki sa sposoby ;)
Polecam! :)
The bicycle is just as good company as most husbands and when it gets old and shabby a woman can dispose of it and get a new one without shocking entire community.

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4843
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Szkocja maj-czerwiec 2014
« 29 Lip 2014, 11:07 »
na meszki masz pewnie sposób na coś dobrego. Kładziesz dobre jedzonko obok i meszki Cię nie zaczepiają? Tak myślę, że tak robisz, bo opisywana Twoja kuchnia, znaczy się przepisy są smakowite.

Offline Kobieta Marta

  • Wiadomości: 2744
  • Miasto: Edynburg/Lodz
  • Na forum od: 18.09.2008
    • Historie z rowerem w tle
Odp: Szkocja maj-czerwiec 2014
« 29 Lip 2014, 11:08 »
Bardzo dziekuje, ale obawiam sie ze na meszki te sztuczki nie dzialaja:) Mam jakis preparat i siatke na glowe ;)
The bicycle is just as good company as most husbands and when it gets old and shabby a woman can dispose of it and get a new one without shocking entire community.

Offline Mężczyzna szczepan

  • Wiadomości: 279
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 27.12.2011
Odp: Szkocja maj-czerwiec 2014
« 29 Lip 2014, 14:14 »
oj Szkocje mam we lbie od dawna, ale co z meszkami, i deszczem :?
na pierwszej wyprawce padało w nocy więc nie było problemu, natomiast jak objeżdżaliśmy Orkady to pogoda była mnie łaskawa i na 4 dni padało 3. Także spaliśmy po hostelach.Ostatnią noc udało nam się rozbić namiot z super widokiem na klify i pogoda też dopisała.
Słyszałem, że jeśli nie podoba Ci się pogoda w Szkocji, musisz po prostu chwilę poczekać, a na pewno się zmieni ;)
pesymista to ten, który z dwojga złego wybiera oba...

www.halawojtowicz.pl

Offline Kobieta Marta

  • Wiadomości: 2744
  • Miasto: Edynburg/Lodz
  • Na forum od: 18.09.2008
    • Historie z rowerem w tle
Odp: Szkocja maj-czerwiec 2014
« 29 Lip 2014, 14:42 »
jeśli nie podoba Ci się pogoda w Szkocji, musisz po prostu chwilę poczekać, a na pewno się zmieni

Dokladnie tak!

Szkoda, ze nie daliscie znac wczesniej, ze tu bedziecie, moglibysmy sie na jakies szkockie piwko umowic :)
The bicycle is just as good company as most husbands and when it gets old and shabby a woman can dispose of it and get a new one without shocking entire community.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum