Autor Wątek: Robcio przygarnięty  (Przeczytany 590 razy)

Opis: Boże Ciało w kujawsko-pomorskiem

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10653
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Robcio przygarnięty
« 21 Lip 2014, 21:59 »
Wzruszony losem Robcia przygarnąłem nieszczęśnika. A może to on mnie przygarnął? W każdym razie długi weekend bożocielny przepedałowaliśmy razem, wykreślając coś w rodzaju trójkąta między Włocławkiem, Iławą i Bydgoszczą.

Pogoda była trochę irlandzka - wiało dość solidnie, pogoda zmieniała się co chwilę. To padało, to świeciło słońce, to znów niego zaciągało się chmurami.

Wystartowaliśmy z Włocławka, dokąd Robert! dotarł rowerem, a ja jak cywilizowany człowiek samochodem. Na tym luksusy się jednak skończyły i kolejne cztery dni jechaliśmy już na dwóch kołach, nocując na dziko.

Przespaliśmy się nad j. Wądzyńskim (cinek, transatlantyk - przypomina Wam to coś?):


Odwiedziliśmy zamek w Szymbarku


Po drodze przygarnęliśmy na mglisty nocleg Joanie, kanadyjską studentkę jadącą z Tallina do Berlina, bez dobrej mapy, ale za to biletem lotniczym na wtorek, co pozostawiało jej trzy dni na trasę spod Grudziądza do Berlina pod silny wiatr.


Zajrzeliśmy do Grudziądza


Próbowaliśmy się przedostać do innego wymiaru przez portal w Chełmnie


Przespaliśmy się pod mostem w Fordonie


A na koniec z ulgą wróciliśmy do cywilizacji


zdjęcia

trasa

Offline Mężczyzna Robert

  • Wiadomości: 4816
  • Miasto: Konin
  • Na forum od: 03.12.2007
Odp: Robcio przygarnięty
« 21 Lip 2014, 23:38 »


Sympatyczny wyjazd nam wyszedł. Dzięki za przygarnięcie.
Szkoda, że było chłodno, ale tu już taka moja tradycja tegorocznych sakwiarskich wyjazdów.
Nad jeziorem, to było bodaj 19 VI, siedziałem w 3 bluzkach i deszczówce, a nadal było mi trochę chłodno, przy czym zmarzluchem nie jestem.

Offline Mężczyzna olo

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 7076
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.02.2011
Odp: Robcio przygarnięty
« 21 Lip 2014, 23:46 »
No chyba krajobrazowo najładniejsze miejsca regionu wybraliście. Drwęca, Drumliny Zbójeńskie, Brodnicki Park, okolice Grudziądza, a potem Dolinę Wisły. Zupełnie płasko nie było :)
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.


Offline Mężczyzna Robert

  • Wiadomości: 4816
  • Miasto: Konin
  • Na forum od: 03.12.2007
Odp: Robcio przygarnięty
« 22 Lip 2014, 00:02 »
Dla mnie to była wycieczka sentymentalna, zamiast znów tłuc gminy chciałem odwiedzić miejsca w których już byłem podczas wypadu majowego w 2009, oraz zmierzyć się z podjazdem z nad Osy do Dąbrówki Królewskiej, który to wziął mnie z zaskoczenia podczas powrotu z pierwszej wyprawy. Zaś do zamku w Szymbarku nie po drodze już mi było od 2009, a bardzo chciałem go zobaczyć. Przez opieszałość nie dane było mi zobaczyć jego wnętrza, bo  w ub. roku (chyba) zmarł starszy pan pełniący rolę kustosza.

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10653
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Robcio przygarnięty
« 22 Lip 2014, 10:29 »
No chyba krajobrazowo najładniejsze miejsca regionu wybraliście. Drwęca, Drumliny Zbójeńskie, Brodnicki Park, okolice Grudziądza, a potem Dolinę Wisły. Zupełnie płasko nie było :)
Trochę się staraliśmy  ;), ale i tak jeszcze parę miejsc (i gmin!) mi zostało, więc będzie jakaś dokrętka.

Offline Mężczyzna Iwo

  • leniwy południowiec
  • Wiadomości: 3420
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.09.2010
Odp: Robcio przygarnięty
« 22 Lip 2014, 12:09 »
Cytuj
siedziałem w 3 bluzkach i deszczówce, a nadal było mi trochę chłodno

Trzeba było wziąć coś grubszego:


Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Robcio przygarnięty
« 22 Lip 2014, 12:13 »
Wystarczyło tylko wyjść z deszczówki.

 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum