Autor Wątek: Tatry  (Przeczytany 3675 razy)

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19648
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Tatry
« 20 Lut 2017, 12:04 »
Wiadomość usunięta.

Offline Mężczyzna Zbyszek

  • Wiadomości: 1472
  • Miasto: Zawiercie
  • Na forum od: 17.02.2009
Odp: Tatry
« 27 Wrz 2014, 22:38 »
No cóż! Ostatnio Michale sprzęt Cię nie rozpieszczał  :(. Jak widać rower może służyć nie tylko do jazdy ale również do noszenia  :) Gratuluje Wam, że  nie odpuściliście i pogoda Was nie złamała.

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19648
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Tatry
« 20 Lut 2017, 12:04 »
Wiadomość usunięta.

Offline Mężczyzna Zbyszek

  • Wiadomości: 1472
  • Miasto: Zawiercie
  • Na forum od: 17.02.2009
Odp: Tatry
« 27 Wrz 2014, 23:28 »
Pisząc o tym zapowietrzaniu trochę podłamałeś moją wiarę w ten system hamulcowy. Od 2008r. mam Tektro Auriga (czyli raczej coś z niskiej półki) i nigdy mi się nie zapowietrzyły - ale już po pierwszej ziemie odpuściłem sobie ich eksploatację w słonych warunkach  :) Faktem jest, że nie były katowane w takich warunkach jak Ty doświadczałeś ostatnio swoje hamulce. Mam nadzieję, że o przyczynie zapowietrzania się hamulców wypowie się Ktoś biegły w tematyce.
Ps. zawsze wybierając się na wyprawę miałem "z tyłu głowy" pytanie: czy nie padną? Ale przecież:
świetne dopóki nie padną
  :) - jak wiele innych rzeczy.

Offline Mężczyzna aard

  • Wiadomości: 6050
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 15.08.2007
    • Moje wyprawy
Odp: Tatry
« 27 Wrz 2014, 23:40 »
Jeszcze są Hayesy (używam Stroker Ryde, chwalę sobie bezobsługowość, choć siłą nie powalają - z drugiej strony nie mam porównania z żadnymi innymi hydraulikami, raczej chodzi mi o to, że o sile hydraulicznych krążą legendy, a mnie się wcale nie wydaja mocniejsze od innych, nawet V w suchych warunkach) i Formule. No i chyba Magury też są... Spory wybór sprzętu do testów ;)
A na rowerze zawsze jest miejsce siedzące...

 

Offline Mężczyzna krajewski

  • Wiadomości: 800
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 21.04.2011
Odp: Tatry
« 28 Wrz 2014, 00:21 »
Gorce fajne na rower, od której strony wyjeżdżaliście na Turbacz?. Na Turbaczu miałem brzydką pogodę więc za bardzo nie podziwiałem hal gorcowych  ;).

Niezłe łojenie na Bystrą, trzeba będzie to sprawdzić.
Jedyne czego brakowało na moim wyjeździe to właśnie śniegu.

Offline Kobieta hindiana

  • Wiadomości: 4023
  • Miasto: Irlandzka wieś, królewskie hrabstwo
  • Na forum od: 04.09.2010
    • 87th Dublin Polish Scout Group, Scouting Ireland
Odp: Tatry
« 28 Wrz 2014, 10:31 »
Taaa, a mi ludzie nie wierzą, że do pracy rowerem dojeżdżam  ;D Inspirujące, Wilku, a ten żurek z widokiem na Tatry... piękna nagroda.
Mądrzy ludzie czasem się wygłupiają, głupi zawsze wymądrzają.
www.plscout.com

Offline Mężczyzna transatlantyk

  • Moderator Globalny
  • GM 2420
  • Wiadomości: 7904
  • Miasto: Annopol
  • Na forum od: 21.11.2007
    • Rowerem przed siebie.
Odp: Tatry
« 28 Wrz 2014, 11:53 »
Piękna galeria, Tatry piękne i żurek smakowity...ja jednak nadal nie rozumiem po co na nieprzejezdne szlaki zabierać ze sobą rower i pchać go znaczną część trasy. Zamiast wnosić rower na szczyt powinno się iść tam na wycieczkę pieszą. To już bardziej rozumiem wycieczkę wilka z rowerem na Rysy - happening swego rodzaju.
Oczywiście to moje prywatne zdanie, nie zamierzam też w żadnym wypadku potępiać takich wycieczek, wszak wiadomo - de gustibus non est disputandum. A być może, że jest to jakieś lenistwo z mojej strony. :o
I żeby nie być gołosłownym zaraz wsiadam na swego Focusa i jadę pozaliczać trochę asfaltów różnej maści. :)
« Ostatnia zmiana: 28 Wrz 2014, 12:00 transatlantyk »


Offline Wilk

  • Wiadomości: 19648
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Tatry
« 20 Lut 2017, 12:04 »
Wiadomość usunięta.

Offline Mężczyzna MarqoBiker

  • http://za-miedza.pl/
  • Wiadomości: 926
  • Miasto: Stalowa Wola
  • Na forum od: 16.01.2013
    • [URL=https://imageshack.com/i/0lrcroj][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/21/rcro.jpg[/IMG][/URL]
Odp: Tatry
« 28 Wrz 2014, 20:43 »
Wspaniała wycieczka . Zdjęcia też mi się bardzo podobają
Moim najwyższym szczytem jaki pokonałem na rowerze jest Przehyba położona w Pieninach .


Mam takie pytanie, zapewne głupie dla części z Was .
Czy na Turbacz wiodą tylko drugi gruntowe czy jest tez możliwość wjazdu asfaltem tak jak na Przehybę ??



Offline Kobieta juanita_hawaii

  • Wiadomości: 187
  • Miasto: Radom/ Kraków
  • Na forum od: 22.01.2012
Odp: Tatry
« 28 Wrz 2014, 21:05 »
Pomogę: na Turbacz nie wjedziesz asfaltem. Zgaduję za to że terenowo-rowerowo jest przyjemny.
Popełniłam kiedyś błąd przejścia pieszego Gorców z SE na NW i strasznie się wynudziłam :D Tak więc tylko rower :)

A prognozy polecam ICM http://meteo.icm.edu.pl/index2.php

Offline Mężczyzna Waxmund

  • Moderator Globalny
  • Ironman
  • Wiadomości: 11142
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
Odp: Tatry
« 28 Wrz 2014, 21:11 »
Wynudziłaś? Cóż, Tatry to nie są, trzeba wiedzieć czego się spodziewać ;) Przeszedłem Gorce z buta jakieś 5 razy i mi się podobało. Choć ostatnim razem kiepsko mi wyszło :P

ICM to już w ogóle tragiczny jest. Na dzień do przodu się nawet prognozy często nie sprawdzają (zapowiadają deszcz, jest pięknie i sucho, zapowiadają zachodni wiatr, jest wschodni...), ale tak czy inaczej lubię tam zaglądać bo bardzo przejrzyste diagramy robią :P
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Offline Mężczyzna transatlantyk

  • Moderator Globalny
  • GM 2420
  • Wiadomości: 7904
  • Miasto: Annopol
  • Na forum od: 21.11.2007
    • Rowerem przed siebie.
Odp: Tatry
« 28 Wrz 2014, 21:12 »
Moim najwyższym szczytem jaki pokonałem na rowerze jest Przehyba położona w Pieninach .

Wstyd!!!  To jest Beskid Sądecki!!! Byłeś tam?


Offline Mężczyzna MarqoBiker

  • http://za-miedza.pl/
  • Wiadomości: 926
  • Miasto: Stalowa Wola
  • Na forum od: 16.01.2013
    • [URL=https://imageshack.com/i/0lrcroj][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/21/rcro.jpg[/IMG][/URL]
Odp: Tatry
« 28 Wrz 2014, 21:20 »
Ale gafa  :icon_redface:
Na Przehybę pojechałem z Łącka asfaltem , potem miałem zjechać już szlakami aż do Szczawnicy ale nagle pogoda się załamała i zjechałem tą samą droga ale za rok postaram się zjechać do Szczawnicy a następnego dnia wybrać się na Turbacz . nawet gdybym sie miał tam wczołgać :)



Offline Kobieta juanita_hawaii

  • Wiadomości: 187
  • Miasto: Radom/ Kraków
  • Na forum od: 22.01.2012
Odp: Tatry
« 28 Wrz 2014, 21:23 »
Gorce to taki monotonny trapez: najpierw chwilę do góry, potem płasko przez jakies 20km i potem w dół. Więc to był bardziej spacer po lesie a szłam tak i szłam prawie 40km i byłam na siebie zła :)
ICM...serio? Ja lubię.

 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum