Autor Wątek: Wieże widokowe w Polsce  (Przeczytany 245498 razy)

Offline Mężczyzna MEC

  • Wiadomości: 386
  • Miasto: Nowy Tomyśl
  • Na forum od: 17.12.2016
Odp: Wieże widokowe w Polsce
« 22 Wrz 2024, 20:25 »


Ciekawe, czy ktoś rozkręcił, czy sama się odkręciła? Jak tam da się sięgnąć, to ktoś mógł się bawić. Trochę zapasu jeszcze zostało na śrubach, ale jak puści to będzie problem z naciągnięciem, żeby to z powrotem skręcić. Tam się nie daje jakichś past na gwint, żeby podczas wichur się nie odkręcało? Przecież jak wieje to co chwilę te liny (pręty) są raz luźne, raz napięte, więc warunki ułatwiające odkręcanie powtarzają się setki razy.

Dlatego jest kontra w postaci nakretki, taką kontrę porządnie dokręconą wiatr nie rozkręci

Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3809
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Odp: Wieże widokowe w Polsce
« 22 Wrz 2024, 20:46 »
Dlatego jest kontra w postaci nakretki, taką kontrę porządnie dokręconą wiatr nie rozkręci
Może skręcając zapomnieli dokręcić, albo zrobili to za słabo? Skądinąd pół roku już wieża stoi. Zaraz się okaże, że trzeba przetarg ogłosić na dokręcanie śrubek  :lol:
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna MichałD

  • Wiadomości: 475
  • Miasto: Jura Krakowsko-Częstochowska
  • Na forum od: 27.11.2013
    • Między Wartą, Pilicą i Nidą
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10681
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Wieże widokowe w Polsce
« 23 Wrz 2024, 09:55 »
Byłem wczoraj na nowej wieży widokowej we Włocławku na Zawiślu (na prawym brzegu).
Jak można było przypuszczać widoki naprawdę zacne.
Zdjęć nie ma bo przejrzystość powietrza była tak słaba że nie chciało mi się trącić na nie czasu.

Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3809
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Odp: Wieże widokowe w Polsce
« 23 Wrz 2024, 20:55 »
Byłem wczoraj na nowej wieży widokowej we Włocławku na Zawiślu (na prawym brzegu).
Jak można było przypuszczać widoki naprawdę zacne.
Zdjęć nie ma bo przejrzystość powietrza była tak słaba że nie chciało mi się trącić na nie czasu.
Byłem kiedyś w nocy i rano, natrzaskałem tyle zdjęć, że do dzisiaj nie miałem czasu obrobić. Nocą panorama jest wspaniała. Regulamin co prawda zabrania nocnego zwiedzania, ale służby miejskie wypowiadały się, że ten zapis był w gotowcu jaki mieli i jeśli nic się nie będzie działo, to nie będzie nocnego mandatowania.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum