Autor Wątek: W zaćmienie słońca do Rudnik k/Cz-wy  (Przeczytany 496 razy)

Offline Mężczyzna MichałD

  • Wiadomości: 471
  • Miasto: Jura Krakowsko-Częstochowska
  • Na forum od: 27.11.2013
    • Między Wartą, Pilicą i Nidą
W zaćmienie słońca do Rudnik k/Cz-wy
« 21 Mar 2015, 14:56 »
Celem wycieczki był nieczynny kamieniołom "Lipówka" w Rudnikach znany z ciekawej Jaskini Szeptunów/Szmaragdowej wewnątrz której kryje podziemne jeziorko. W jaskini byłem kilkukrotnie na początku lat 90-tych, a tym razem chodziło o ciekawą ścieżkę edukacyjną "Kopalnia przywrócona naturze" wytyczoną w 2013r. Przeglądając materiały odkopałem na dysku pdf o w/w ścieżce i wybrałem się sprawdzić jak prezentuje się ona w naturze. Przewodnika dostępny jest on-line m.in. na stronie http://www.otop.org.pl - polecam bo materiał ciekawy. Sama trasa oczywiście nie była "odkrywcza", jeżdżę różnymi jej fragmentami regularnie, a poza samym kamieniołomem rozruszać się przed sezonem chciałem.

Dystans 136km
Włodowice - Myszków - Kuźnica - Korwinów - Częstochowa - Jaskrów - Rudniki - Mstów - Krasice - Smyków - Przywów - Janów - Żarki - Jaworznik - Włodowice

Pełna relacja z 32 fotkami - http://jurapolska.com/wycieczki/rowerowa_20032015.php


Mapa wycieczki (nie jest to track GPS, jedynie schematyczny zarys)


Pozostałość spiętrzenia na Warcie, za Zakładem Odlewniczym Metali Nieżelaznych PRESS, Hamernia, Lgota Nadwarcie. Fajne miejsce, ale wrażenia zapachowe niweczą urok...


Widok z korony nieczynnego kamieniołomu na Park Miniatur Sakralnych i największy pomnik papieża JPII.


Nieczynny kamieniołom Lipówka


Tradycyjna zabudowa w Krasicach.


Do Przyrowa
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.

Offline Mężczyzna m.arek

  • Wiadomości: 2533
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 17.03.2014
Kolejny raz zdjęcia ładniejsze, niż rzeczywistość zastana na rowerze.

Tagi: śląskie 
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum