Autor Wątek: Szybka dwusetka  (Przeczytany 1974 razy)

Offline Mężczyzna emes

  • i tak nie dojedzie
  • Wiadomości: 4568
  • Miasto:
  • Na forum od: 09.06.2010
    • http://north-south.info
Odp: Szybka dwusetka
« 30 Kwi 2015, 13:50 »
Najpierw miał to być wypasiony sportowy cross, potem szosa, a teraz najbliższy jest mi cyclocross.

Ostatnio już gubię się w tej terminologii, szczególnie że współczesny trekking zaczyna wyglądać jak mieszczuch.

Dochodzę jednak do wniosku, że do zwiedzania Polski, za wyjątkiem może górskich szutrów, najlepszy byłby sztywny rower na kołach 28" z gładkimi oponami około 1,4" i tylnym bagażnikiem. Lekko, tanio i bezawaryjnie, szybko na asfaltach i w miarę stabilnie w lesie.

Oczywiście żaden z moich rowerów nawet nie zbliża się do tego opisu. Ale nie, nie będe kupował kolejnego ;)

Offline Mężczyzna anghan

  • Wiadomości: 1037
  • Miasto: Katowice
  • Na forum od: 18.11.2013
    • Kwestia Szlaku
Odp: Szybka dwusetka
« 30 Kwi 2015, 15:24 »
Ostatnio już gubię się w tej terminologii, szczególnie że współczesny trekking zaczyna wyglądać jak mieszczuch.

Hmm, coś takiego...

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/road/cyclocross/crockett/crockett_5_disc_2015/

Oczywiście poszukałbym czegoś w miarę wygodnego z możliwością podpięcia bagażnika by w racie czego dało się zrobić jakiś weekend.

Online Mężczyzna globalbus

  • Wiadomości: 7327
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
Odp: Szybka dwusetka
« 30 Kwi 2015, 20:08 »
Dochodzę jednak do wniosku, że do zwiedzania Polski, za wyjątkiem może górskich szutrów, najlepszy byłby sztywny rower na kołach 28" z gładkimi oponami około 1,4" i tylnym bagażnikiem. Lekko, tanio i bezawaryjnie, szybko na asfaltach i w miarę stabilnie w lesie.
Jeśli chodzi o las, to geometria też jest ważna. Taka typowo szosowa, jest ciężka do opanowania w grząskim gruncie.
Obecny "mieszczuch" to była właśnie taka maszynka do tyrania wszędzie, do jazdy w lekkim terenie też jej używałem (bo nie miałem nic innego). Jestem zadziwiony, że tyle przeżył, obecnie na tych samych szlakach wokół domu wykorzystuję ok 3/4 skoku 100mm amora ;)

Na pewno mogę zalecić jedną poradę dla wszystkich, im więcej wchodzi opony w ramę, tym łatwiej z "przekwalifikowaniem" roweru.

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna anghan

  • Wiadomości: 1037
  • Miasto: Katowice
  • Na forum od: 18.11.2013
    • Kwestia Szlaku
Odp: Szybka dwusetka
« 8 Maj 2015, 22:26 »
Jestem zadziwiony, że tyle przeżył, obecnie na tych samych szlakach wokół domu wykorzystuję ok 3/4 skoku 100mm amora ;)



Jak widzę takie filmiki to jestem przekonany, że w lesie skok mi się nie przyda :P

 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum