Autor Wątek: w poszukiwaniu materiału na pierwszy film  (Przeczytany 1303 razy)

Offline Kobieta mmarzenie

  • Wiadomości: 84
  • Miasto: Rybnik
  • Na forum od: 19.08.2014
W miniony weekend odwiedziłam znajomych za granicą (czyt. w Zagłębiu) i obejrzałam doskonały kilkuminutowy filmik z urlopu w Chorwacji. I pomyślałam sobie dlaczego JA jeszcze na to nie wpadłam, żeby zrobić jakiś film z moich podróży? Myślę, że film potrafi lepiej oddać klimat, niż zdjęcia.

Wykorzystałam zatem świąteczny czwartek, żeby postawić pierwsze kroki w kierunku sztuki filmowej. Niestety nie posiadam kamerki, którą mogłabym zainstalować na czole, bądź na ramie od roweru, ale myślę, że to tylko kwestia czasu. Korzystałam zatem z mojego kompaktowego Canona. Niestety na 35km padła mi bateria, także nie udało mi się uchwycić wszystkiego, co zaplanowałam.

Trasa: Rybnik - Rudy Raciborskie - Rybnik. To chyba najczęściej wybierany przeze mnie kierunek lokalnych weekendowych wycieczek. Tak, mamy na Śląsku takich cudownie zielonych lasów pod dostatkiem :)

Proszę o wyrozumiałość, bo to naprawdę mój debiut. Ile zabawy z tym składaniem! Niemniej myślę, że było warto. Obowiązkowo włączyć głośniki!



:)

Offline Mężczyzna Dusza

  • ✫ ♪ ✯ ♫ ✬ ♬ ✰
  • Wiadomości: 966
  • Miasto: Opole
  • Na forum od: 23.02.2010
Piękne tereny! Tym bardziej mnie to cieszy, bo niebawem przeprowadzam się do Rybnika :)

Offline Kobieta mmarzenie

  • Wiadomości: 84
  • Miasto: Rybnik
  • Na forum od: 19.08.2014
o, to życzę udanej aklimatyzacji! :)
ciekawa jestem co Cię tutaj sprowadza, przypuszczam, że nie są to ścieżki rowerowe ;)

Offline Mężczyzna Dusza

  • ✫ ♪ ✯ ♫ ✬ ♬ ✰
  • Wiadomości: 966
  • Miasto: Opole
  • Na forum od: 23.02.2010
Życie i... praca ;)

Na wiadomość o Rybniku zareagowałem pozytywnie, blisko lasów, blisko gór, jeziorka - czego chcieć więcej?

Offline Kobieta mmarzenie

  • Wiadomości: 84
  • Miasto: Rybnik
  • Na forum od: 19.08.2014
Jeszcze tylko blisko jakieś morze by się przydało, ale cóż, nie można mieć wszystkiego ;)

Offline Mężczyzna corsarz

  • Wiadomości: 73
  • Miasto: Gliwice
  • Na forum od: 03.03.2015
Miejscówki znajome i jak najbardziej w moim guście.
Najbardziej z całego filmu podobał mi się ten radosny uśmiech girlrider
Nogi też spoko  :P

A technicznie to trochę z ostrością tam było kiepsko momentami. I jak przesuwasz obraz w bok ( znaczy kamerę przesuwasz, no wiesz co co chodzi ) to rób to wolniej bo rozmywa się obraz.
« Ostatnia zmiana: 6 Cze 2015, 13:22 corsarz »

Offline Kobieta mmarzenie

  • Wiadomości: 84
  • Miasto: Rybnik
  • Na forum od: 19.08.2014
Miejscówki znajome i jak najbardziej w moim guście.

jak to możliwe, że jeszcze nie trafiliśmy na siebie? ;)

Najbardziej z całego filmu podobał mi się ten radosny uśmiech girlrider
Nogi też spoko  :P

dobrze, że chociaż tyle :P

A technicznie to trochę z ostrością tam było kiepsko momentami. I jak przesuwasz obraz w bok ( znaczy kamerę przesuwasz, no wiesz co co chodzi ) to rób to wolniej bo rozmywa się obraz.

jesteś drugi, który zwraca mi na to uwagę. zresztą sama nawet na to wpadłam :)
wiem, że strona techniczna leży zupełnie, ale zamierzam się poprawić.

Offline Mężczyzna corsarz

  • Wiadomości: 73
  • Miasto: Gliwice
  • Na forum od: 03.03.2015

jak to możliwe, że jeszcze nie trafiliśmy na siebie? ;)


trzeba to koniecznie zmienić  ;D

Dziś śmigałem w Twoim rewirze, m. in. szlakiem z Żor do Rybnika wzdłuż torów i wzdłuż rz. Rudy.
Fajny szlaczek, lubię go ;)

Offline Kobieta mmarzenie

  • Wiadomości: 84
  • Miasto: Rybnik
  • Na forum od: 19.08.2014

trzeba to koniecznie zmienić  ;D


czekam na propozycje ;D

Offline Mężczyzna obserwathor

  • Wiadomości: 181
  • Miasto: Rybnik
  • Na forum od: 19.02.2012
Miło się ogląda znajome miejsca  :D do tego obowiązkowe lody w Rudach.
post wysłany z  komórki -  na węgiel™

Offline Mężczyzna Przemol

  • Wiadomości: 16
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 08.09.2013
Gratuluję debiutu.
Kolejne filmy na pewno będą lepsze. Najważniejsze to dobre chęci i pomysł.
Sam od kilku lat robię filmy z wycieczek rowerowych i narciarskich.
Super sie wraca wspomnieniami.
Trzymam kciuki i czekam na kolejne produkcje :-)

Offline Kobieta mmarzenie

  • Wiadomości: 84
  • Miasto: Rybnik
  • Na forum od: 19.08.2014
Dzięki Przemol!
Właśnie już mam wizję kolejnych filmików, może jeszcze nie na miarę Oscara, Złotego Globu, czy zwyczajnego hitu youtube ;) niech no tylko moje wyjazdy dojdą do skutku!

Offline Kobieta hindiana

  • Wiadomości: 4023
  • Miasto: Irlandzka wieś, królewskie hrabstwo
  • Na forum od: 04.09.2010
    • 87th Dublin Polish Scout Group, Scouting Ireland
Różne są powody jazdy na rowerze. Jeździć żeby nagrywać jest mocnym odwrócenkem moich założeń, ale i tak fajnie. I chłopaki lokalni się przy tej okazji zbiegają  :D
Mądrzy ludzie czasem się wygłupiają, głupi zawsze wymądrzają.
www.plscout.com

Offline Kobieta mmarzenie

  • Wiadomości: 84
  • Miasto: Rybnik
  • Na forum od: 19.08.2014
@hindiana
Zasadniczym celem jest droga i przygody po drodze, relaks, przemieszczanie się z punktu A do B, wiatr we włosach, itp., ale dodatkowo lubię to uwiecznić, szczególnie jeśli odkrywam nowe miejsca. Do tej pory robiłam tylko zdjęcia, ale zobaczyłam w ostatnim czasie kilka krótkich filmików z fajnym podkładem muzycznym, opisami i stwierdziłam, że taka forma nieco lepiej oddaje klimat wyjazdu.

@Elwood
Właśnie czekałam na taki krótki, rzeczowy i krytyczny komentarz, dzięki. Następnym razem 2x zastanowię się, zanim tutaj cokolwiek wrzucę.

Offline Kobieta mareda

  • Wiadomości: 184
  • Miasto:
  • Na forum od: 06.09.2013
    • blog nie do końca rowerowy
@hindiana
Zasadniczym celem jest droga i przygody po drodze, relaks, przemieszczanie się z punktu A do B, wiatr we włosach, itp., ale dodatkowo lubię to uwiecznić, szczególnie jeśli odkrywam nowe miejsca. Do tej pory robiłam tylko zdjęcia, ale zobaczyłam w ostatnim czasie kilka krótkich filmików z fajnym podkładem muzycznym, opisami i stwierdziłam, że taka forma nieco lepiej oddaje klimat wyjazdu.

@Elwood
Właśnie czekałam na taki krótki, rzeczowy i krytyczny komentarz, dzięki. Następnym razem 2x zastanowię się, zanim tutaj cokolwiek wrzucę.

Jak i tak montujesz, to zawsze można wmontować też kilka dobrych zdjęć między klipami.

Tagi: śląskie 
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum