Autor Wątek: Z Częstochowy przez Jurę Wieluńską na Załęczański Łuk Warty  (Przeczytany 1816 razy)

Offline Mężczyzna MichałD

  • Wiadomości: 471
  • Miasto: Jura Krakowsko-Częstochowska
  • Na forum od: 27.11.2013
    • Między Wartą, Pilicą i Nidą
Trasa w różnych wariantach dojazdu/przejazdu planowana od dawna, a że miałem w Częstochowie coś do odebrania późnym popołudniem to rano rower do samochodu i jadę na "podbój" Jury Wieluńskiej ;) Oczywiście to nie pierwszy wyjazd w tamte okolice, ale ten o tyle szczególny że wiedząc o koszmarnym piachu z którego słynna jest J. Wieluńska zabrałem rower na wąskich i do tego bardzo mocno napompowanych oponach. Cóż liczyłem podobnie jak w moich okolicach jakoś to będzie i zawsze gdzieś boczkiem się przejedzie. No i się na tym myśleniu "lekko" przejechałem, ale cóż trochę większy wysiłek nie zaszkodzi. W każdym razie jak w przysiółku Gligi wyjechałem w końcu ostatecznie na asfalt to byłem szczęśliwy ;) Ale dość marudzenia, bo okolice wspaniałe i nawet psująca się pogoda nie miała wpływu na postrzeganie krajobrazu. Warta na odcinku przełomowym płytka jak nieszczęście ale i zdecydowanie piękniejsza niż Pilica, za to spore obszary Wieluńskiej w okolicach Kłobucka i Cz-wy całkowicie bez wyrazu.

Dystans ok. 144km, czas równe 9h oczywiście z licznymi postojami nad Wartą
Częstochowa - Antoniów - Ostrowy nad Okszą - Bujecko - Wąsosz - Lelity - Działoszyn - Przewóz - Załęcze W. - Bobrowniki - Załęcze M. - Parzymiechy - Danków - Kłobuck - Kamień - Cz-wa

Pełna fotorelacja: http://jurapolska.com/wycieczki/rowerowa_28092015.php


Mapa wycieczki (nie jest to track GPS, jedynie schematyczny zarys)


Drogowy odcinek lotniskowy na DW492 między Ostrowami a Łobodnem, droga wyraźnie dużo szersza od normalnej, a w oddali widać kościół w Ostrowach i dymiący Bełchatów.


Warta z mostu drogowego w Wąsoszu.
Wody bardzo, ale to naprawdę bardzo mało (choć i tak się poziom podniósł od lata), a co dość dla mnie istotne połatano w końcu zjazd z drogi na łąki koło mostu. Już da się normalnie zjechać nie ryzykując złamania przyczepy.


Zabudowania nad Wartą to przeplataniec starych domków z okazałymi nowoczesnymi willami i domkami letniskowymi.


Już prawie koniec wiodącego lekko pod górkę koszmarnego piaszczystego odcinka z osady Bukowce w stronę Góry św. Genowefy.


Nowy gładki asfalt w Giętkowiźnie pozwala na szybkie i sprawne nadrabianie czasu.
« Ostatnia zmiana: 29 Wrz 2015, 19:05 MichałD »
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.

Tagi: śląskie łódzkie 
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum