Autor Wątek: Po lasach nad Górną Liswartą z dziećmi  (Przeczytany 532 razy)

Offline Kobieta wilhelminaslimak

  • Wiadomości: 365
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 25.03.2011
    • foty na flickr.com
Po lasach nad Górną Liswartą z dziećmi
« 26 Paź 2015, 22:49 »
W weekend pokręciliśmy się z dziećmi po lasach nad Górną Liswartą.
Aż dziw, że do tej pory nie było na forum żadnej relacji z tego rejonu (szukałam), bo okoliczności przyrody pięknie.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji:
https://get.google.com/albumarchive/109395333484488892965/album/AF1QipNZQ0FVDcpKB___QUIPSA1oGz1lVNeBweJ9NkuJ
« Ostatnia zmiana: 13 Wrz 2016, 10:32 wilhelminaslimak »

Offline Kobieta hindiana

  • Wiadomości: 4023
  • Miasto: Irlandzka wieś, królewskie hrabstwo
  • Na forum od: 04.09.2010
    • 87th Dublin Polish Scout Group, Scouting Ireland
Tego mi było trzeba. Rodzinnie, kolorowo, normalnie. Świetny wypad, Wilhelmina. My inaczej rozwiązywaliśmy sprawę za krótkich nóg, używaliśmy jednokołowego trailera, ale może ten pomysł z doczepianym rowerkiem nie jest zły. Na takich drogach, po jakich się poruszaliście, jest szansa, że młdoy mógł sam pośmigać, a nasza córka była zawsze przypięta do taty.
Mądrzy ludzie czasem się wygłupiają, głupi zawsze wymądrzają.
www.plscout.com

Offline Mężczyzna menel

  • Wiadomości: 3311
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2012
Opony chronią jedzenie dla krówek.

Offline Mężczyzna yacek

  • Wiadomości: 238
  • Miasto: Poczesna
  • Na forum od: 24.03.2009
    • http://www.yacek.bikestats.pl
No cóż! Mnie często zdarza się kręcić po tamtejszym parku krajobrazowym. Byliście nad stawem Brzoza a na przeciwko duktu którym jechaliście jest rezerwat 100letnich różaneczników. Warto tam zajrzeć na przełomie maja i czerwca. Nad stawem stał kiedyś kościółek, który widzieliście w Pawełkach. W okresie letnim jego miniaturka wystawiana jest przez leśniczego właśnie "Na Brzozie." Warto jeszcze było podjechać do Kochcic (to tylko 2km do Pawełek). Jest tam piękny pałac z parkiem. Jadąc z Pawełek do Zborowskiego jechaliście przedwojenną granicą polsko-niemiecką. Można by tak jeszcze trochę ale to kiedyś gdybyście byli zainteresowani. w razie czego chętnie udzielę informacji. A i jeszcze kwestia mostów - one są jak najbardziej czynne, podobnie jak tamtejsza linia kolejowa.

Offline Kobieta wilhelminaslimak

  • Wiadomości: 365
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 25.03.2011
    • foty na flickr.com
yacek, dzięki za informacje. Jakbyśmy się jeszcze wybierali w te strony to podpytamy o aktrakcje. Na mapie miałam jeszcze fabrykę fajek w Zborowskim, ale nie znaleźliśmy.

A i jeszcze kwestia mostów - one są jak najbardziej czynne, podobnie jak tamtejsza linia kolejowa.
Ten wiadukt przed Węglowicami też jest czynny:
https://picasaweb.google.com/rodzina.nawrockich/2425Pazdziernika2015NadLiswartaRowerami#6210062225019481506

Tam w niektórych miejscach pod podkładami zupełnie nic nie było. Po czymś takim jeżdżą pociągi??

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4819
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
fajny wypad. Widzę zalatuje "stylem Pablo", to ognisko itp. Dobrze się ogląda.
I chyba nowy rower widzę, tego authora? Jak się spisuje?
Co do pupy młodszego, to mam wrażenie, że może go boleć, ponieważ rower jest podniesiony pod takim kątem, że większość masy dziecka spoczywa na pupie a nic na dłoniach. Tak sobie pomyślałem.

Online Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10652
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Tam w niektórych miejscach pod podkładami zupełnie nic nie było. Po czymś takim jeżdżą pociągi??
Coś chyba jednak coś było ;) Na zdjęciu widać że podkłady leżą na stalowej belce. A że nie ma desek i strach przechodzić to pociągowi nie robi. On nie ma lęku wysokości.

Offline Mężczyzna menel

  • Wiadomości: 3311
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2012
Linia wygląda na sprawną ale tory zardzewiałe więc regularnej komunikacji brak. Mogą być przewozy towarowe, jako rezerwowa albo na wypadek W.

Offline Mężczyzna oldboy

  • Wiadomości: 24
  • Miasto: sudety
  • Na forum od: 12.10.2012
Fajna okolica.Byłem tam z siedem lat temu,wiosną.Koło Zborowskiego jest piękny , stary ,drewniany młyn wodny ciągle na chodzie.

Offline Kobieta wilhelminaslimak

  • Wiadomości: 365
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 25.03.2011
    • foty na flickr.com
Widzę zalatuje "stylem Pablo", to ognisko itp.
Ognisko u nas jest zawsze i od zawsze:-)
Czasem wręcz gdzieś się wybieramy tylko po to, żeby ognisko zapalić. Starszy syn gdy gasimy jedno ognisko od razu pyta, kiedy będzie kolejne :-)

I chyba nowy rower widzę, tego authora? Jak się spisuje?
Dobrze wypatrzyłeś :-) Trzeci Author w rodzinie :-)
Rowerek super, bardzo lekki. Najważniejsze, że syn go polubił i wręcz sam się o wycieczki dopomina.

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Bardzo fajny wypad, u nas ostatnimi czasy troszkę brakuje takich weekendów. Ale od wiosny nadrobimy :)

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline PABLO

  • Wiadomości: 3677
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
post usunięty
« Ostatnia zmiana: 27 Sty 2017, 11:51 PABLO »

Offline Mężczyzna yacek

  • Wiadomości: 238
  • Miasto: Poczesna
  • Na forum od: 24.03.2009
    • http://www.yacek.bikestats.pl
Jeżeli dobrze rozpoznaję miejsce to ten wiadukt jest użytkowany sporadycznie.

Jeśli dysponujesz gps-em ściągnij sobie darmową mapę zrobioną przez Krzyśka Świtalskiego (KSW - znajdziesz w necie). Dla tych rejonów nie ma nic lepszego. Mapa bardzo dokładna, zrobiona oczywiście przez rowerzystę dla rowerzystów. Polecam!

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum