Autor Wątek: Coast to Coast, czyli od morza do morza przez góry i jeziora  (Przeczytany 776 razy)

Offline Mężczyzna pogodzinach

  • Wiadomości: 132
  • Miasto: Kaniów
  • Na forum od: 07.04.2014
Zamoczyć tylne koło roweru w Morzu Irlandzkim, a przednie w Morzu Północnym – tym rytuałem zaczynają i kończą szlak Coast to Coast rowerzyści, którzy zapragnęli przejechać wszerz całą Wielką Brytanię. Na wzór pieszego, istnieje tu szlak rowerowy, który prowadzi od wybrzeża do wybrzeża. Coast to Coast, zwany także Sea to Sea, lub po prostu C2C, liczy, w zależności od wariantu, ok. 140 mil (230 km). Został otwarty w 1994 roku i pierwotnie prowadził z Whitehaven na zachodnim wybrzeżu do Sunderland na wschodzie. Choć obecnie różne jego warianty sprawiły, że można zaczynać i kończyć w innych nadmorskich miejscowościach, „środek” jest w zasadzie ten sam – trzeba przejechać przez północną, górzystą część Lake District i Góry Pennińskie – North Pennines.
Zmierzyliśmy się z tym szlakiem we wrześniu tego roku, a dziś zapraszamy na relację.

Dzień 1

http://dwagroszki.pl/p_ANG_c2c.htm


Dzień 2

http://dwagroszki.pl/p_ANG_c2c_02.htm


Dzień 3

http://dwagroszki.pl/p_ANG_c2c_03.htm

Offline Kobieta Marta

  • Wiadomości: 2744
  • Miasto: Edynburg/Lodz
  • Na forum od: 18.09.2008
    • Historie z rowerem w tle
Bardzo ładne tereny i kusi mnie ta trasa, no ale dla mnie bylaby to juz wieksza wycieczka:) A jak patrze na te pagorki, to mysle ze moj K. klął by na czym swiat stoi ;)
The bicycle is just as good company as most husbands and when it gets old and shabby a woman can dispose of it and get a new one without shocking entire community.

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4819
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
pięknie! Przejechałbym się tam chętnie.
Fajne ubranko masz ta spódniczka na rower...

Co do dróg takich gdzie są przełęcze itp. też nie lubię pędzących motocyklistów.

A widoki super, lubię te wąskie drogie wijące się jak wąż w dolinach gór.

gratulacje i pozdrawiam.

ps. chciałbym napisać gotujecie wodę na herbatę bo już jadę na wspólną przejażdżkę, no ale niestety nie teraz.

Offline Mężczyzna remi

  • Wiadomości: 574
  • Miasto:
  • Na forum od: 08.12.2011
Pięknie!
Cóż więcej można dodać?
Zdjęcie z 1 dnia byłoby idealne do kalendarza gdyby nie brak na nim roweru :)
Największym rowerzystą jest ten, któremu rowerowanie sprawia największą przyjemność!


Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10652
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Dla odmiany ten widok kojarzy mi się z więzieniem czy obozem


Offline Kobieta Marta

  • Wiadomości: 2744
  • Miasto: Edynburg/Lodz
  • Na forum od: 18.09.2008
    • Historie z rowerem w tle
Haha, właściwe skojarzenia, ale tu to oczywiście wszystko dla naszego bezpieczeństwa :)
The bicycle is just as good company as most husbands and when it gets old and shabby a woman can dispose of it and get a new one without shocking entire community.

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10652
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Tylko autor "stamtąd" i pewnie młody, więc nie ma takich skojarzeń i wydaje mu się że ładnie wyszło.

Offline Kobieta Marta

  • Wiadomości: 2744
  • Miasto: Edynburg/Lodz
  • Na forum od: 18.09.2008
    • Historie z rowerem w tle
Taaa, pieknie wrecz ;) Ale oni tutaj na punkcie Health&Safety to maja hopla ;)
The bicycle is just as good company as most husbands and when it gets old and shabby a woman can dispose of it and get a new one without shocking entire community.

Offline Mężczyzna siendziaty

  • Wiadomości: 315
  • Miasto: Tarnów
  • Na forum od: 04.02.2014
Ładne kadry. Podoba się!

Offline Mężczyzna pogodzinach

  • Wiadomości: 132
  • Miasto: Kaniów
  • Na forum od: 07.04.2014
Bardzo ładne tereny i kusi mnie ta trasa, no ale dla mnie bylaby to juz wieksza wycieczka:) A jak patrze na te pagorki, to mysle ze moj K. klął by na czym swiat stoi ;)

Masz blisko, więc warto przekonać lubego, bo to naprawdę ładny szlak :).

pięknie! Przejechałbym się tam chętnie.
Fajne ubranko masz ta spódniczka na rower...

Co do dróg takich gdzie są przełęcze itp. też nie lubię pędzących motocyklistów.

A widoki super, lubię te wąskie drogie wijące się jak wąż w dolinach gór.

gratulacje i pozdrawiam.

ps. chciałbym napisać gotujecie wodę na herbatę bo już jadę na wspólną przejażdżkę, no ale niestety nie teraz.

Spódniczkę rzeczywiście lubię, bo kojarzy mi się podróżniczo. A na herbatę zawsze zapraszamy, choć teraz przejażdżki nie byłyby niestety tak atrakcyjne, bo i widoki szare, i pogoda nietęga...

Zdjęcie z 1 dnia byłoby idealne do kalendarza gdyby nie brak na nim roweru :)

Mamy również warianty z rowerem :).

Dla odmiany ten widok kojarzy mi się z więzieniem czy obozem


Hmm, rzeczywiście coś w tym jest. I jeszcze w czarno-białych barwach. Jakoś na tym moście nie odczuwałam tego, co na kadrze widać lepiej.

Ładne kadry. Podoba się!

Dzięki!

W.

Offline Kobieta Marta

  • Wiadomości: 2744
  • Miasto: Edynburg/Lodz
  • Na forum od: 18.09.2008
    • Historie z rowerem w tle
Musze to przemyslec, choc w przyszlym sezonie mam w planach Hebrydy Zewnetrzne, moze Orkady i polnoc Szkocji ;)
The bicycle is just as good company as most husbands and when it gets old and shabby a woman can dispose of it and get a new one without shocking entire community.

Offline Mężczyzna pogodzinach

  • Wiadomości: 132
  • Miasto: Kaniów
  • Na forum od: 07.04.2014
Musze to przemyslec, choc w przyszlym sezonie mam w planach Hebrydy Zewnetrzne, moze Orkady i polnoc Szkocji ;)

Już zazdroszczę tej Szkocji! Orkady i Szetlandy mi się marzą, ale jeszcze nieprędko...
W.

Offline Kobieta Marta

  • Wiadomości: 2744
  • Miasto: Edynburg/Lodz
  • Na forum od: 18.09.2008
    • Historie z rowerem w tle
Na Szetlandach bylam i mowiac szczerze zawiodlam sie :( nie polecam, w Szkocji jak i w pozostalej czeci UK sa zdecydowanie ladniejsze miejsca ;)
The bicycle is just as good company as most husbands and when it gets old and shabby a woman can dispose of it and get a new one without shocking entire community.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum