Autor Wątek: Na Kanary luty , marzec ktoś chętny?  (Przeczytany 2095 razy)

Offline Mężczyzna furman

  • Wiadomości: 2248
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 02.09.2010
    • http://www.szybkitowar.pl
Na Kanary luty , marzec ktoś chętny?
« 2 Sty 2016, 19:30 »
Myślę o tygodniowym wypadzie na Kanary jakoś tak koniec Lutego początek Marca. Z Krakowa fruwają samoloty "Rajana". Przelot w obie strony kosztuje tysiaka wraz z przewozem roweru. Tydzień to akurat żeby pokręcić się po GC, kimanie w namiotach. Jedzenie to się zobaczy, w sumie to jestem w stanie te kilka dni przejechać nawet na suchym żarciu i Coca Coli. To na razie takie wstępne dumanie..ale gdyby się ktoś chętny trafił....
Rowery i kobiety to moje podniety
Podjazdy i dziewczyny to moje dyscypliny

Offline Mężczyzna Księgowy

  • .::Kolarska Patologia::.
  • Wiadomości: 4027
  • Miasto: Warszawa/Jabłonna
  • Na forum od: 30.12.2010
Słyszałem że super rowery tam na miejscu się pożycza - nie brałbym swojego:D
Jadę tam gdzie znika horyzont.
MP 2014 - 500km 25h28`|MP 2015 - 300km 20h30`|MP 2017 - 300km 21h01`|MP 2018 (DNF)- 519km 27h30``|BBT 550km (DNF) | POM500 46h33`|PGR 550km - 80h04`

Offline Mężczyzna Waski

  • Kapituła MP
  • Wiadomości: 2874
  • Miasto: Lubin
  • Na forum od: 23.02.2013
Furman, szosa?
"Wąski. My nie możemy jechać tam bez rowerów. Jak zwierzęta. :)"
"Kolarsko jesteś taki sobie, [...]" yurek55


Offline Mężczyzna furman

  • Wiadomości: 2248
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 02.09.2010
    • http://www.szybkitowar.pl
Rowery można pożyczyć. W Playa del Ingles jest wypożyczalnia, z której już korzystałem. Solidna firma, można zarezerwować sobie upatrzony rower, a po przyjeździe na miejsce sprzęt jest gotowy, wyregulowany przystosowany do wzrostu i wagi. Jest tylko jedno ale....trzeba by dotrzeć tam z całym majdanem  a to może być kłopotliwe. No i nie wiem czy bagażniki mają :)

Waski - raczej szosa, Gran Canaria to jedno z niewielu miejsc gdzie szosa wydała mi się ciekawsza niż szlaki.
Rowery i kobiety to moje podniety
Podjazdy i dziewczyny to moje dyscypliny

Offline Mężczyzna Waski

  • Kapituła MP
  • Wiadomości: 2874
  • Miasto: Lubin
  • Na forum od: 23.02.2013
Wstępnie jestem zainteresowany :)
"Wąski. My nie możemy jechać tam bez rowerów. Jak zwierzęta. :)"
"Kolarsko jesteś taki sobie, [...]" yurek55


Offline Mężczyzna byczys

  • Wiadomości: 1386
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 30.09.2013
    • Moje relacje z ultramaratonów rowerowych
Rowery można pożyczyć. W Playa del Ingles jest wypożyczalnia, z której już korzystałem. Solidna firma, można zarezerwować sobie upatrzony rower, a po przyjeździe na miejsce sprzęt jest gotowy, wyregulowany przystosowany do wzrostu i wagi. Jest tylko jedno ale....trzeba by dotrzeć tam z całym majdanem  a to może być kłopotliwe. No i nie wiem czy bagażniki mają :)

Waski - raczej szosa, Gran Canaria to jedno z niewielu miejsc gdzie szosa wydała mi się ciekawsza niż szlaki.

Ja się zdecydowałem na te Kanary i bilety już kupione -  dzięki za inspirację ;) Jednak raczej będze to dla mnie mieszany wypad trekkingowo - rowerowy. Chciałbym na miejscu wypożyczyć rower na 3-4 dni. Czy możesz mi przybliżyć jak wygląda sprawa z tą kaucją? Jest podane że 100€ depozytu i że wymagana jest karta kredytowa. Czy oni zabezpieczają sobie tę kwotę na karcie, czy muszę mieć jeszcze osobno pieniądze?

Chciałbym jedną sakwę Ortlieba zabrać jako bagaż podręczny. Czy macie może doświadczenie z taką opcja? Przejdzie mi to?
 

Offline Mężczyzna furman

  • Wiadomości: 2248
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 02.09.2010
    • http://www.szybkitowar.pl
Nie pamiętam już dobrze jak to było ale chyba nie blokują. Płaciłem gotówką.
Rowery i kobiety to moje podniety
Podjazdy i dziewczyny to moje dyscypliny

Offline Dream Maker

  • Wiadomości: 2839
  • Miasto: Baile Uí Mhatháin
  • Na forum od: 11.06.2011
Chciałbym jedną sakwę Ortlieba zabrać jako bagaż podręczny. Czy macie może doświadczenie z taką opcja? Przejdzie mi to?

Latam Ryanairem i jako bagaż podręczny zawsze mam dużą sakwę Crosso. Nigdy nie miałem problemów.
Do you have a dream? I'll make this dream come true. I'm... the Dream Maker

Offline Mężczyzna byczys

  • Wiadomości: 1386
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 30.09.2013
    • Moje relacje z ultramaratonów rowerowych
Dzięki za info. Crosso są chyba większe niż Ortlieb więc nie powinno być problemu. Czy upychasz do pełna?

Offline Dream Maker

  • Wiadomości: 2839
  • Miasto: Baile Uí Mhatháin
  • Na forum od: 11.06.2011
Sakwa jest prawie pełna.
Do you have a dream? I'll make this dream come true. I'm... the Dream Maker

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19645
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Wiadomość usunięta.

Offline Dream Maker

  • Wiadomości: 2839
  • Miasto: Baile Uí Mhatháin
  • Na forum od: 11.06.2011
Ja na lotnisku parę razy widziałem jak żądali wsadzenia bagażu podręcznego w klatkę o dozwolonych wymiarach (które sakwa duża Crosso przekracza)

I dlatego napisałem, że sakwa jest prawie pełna. Wypchana po brzegi nie zmieści się w klatce.
Zawsze ładuję ją tak aby zmieściła się w tą klatkę: odpinam hak i roluję sakwę na dozwoloną wysokość. Grubością się mało przejmuję bo w sakwie zawsze mam jakieś ciuchy, które łatwo się kompresują jak włoży się sakwę w klatkę.
Do you have a dream? I'll make this dream come true. I'm... the Dream Maker

Offline Mężczyzna Waxmund

  • Moderator Globalny
  • Ironman
  • Wiadomości: 11142
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
Zakłada się wtedy ciuchy na siebie, a dodatkowo można kupić w wolnocłowym 0,5l coca colę i poprosić o wielką reklamówkę, w którą można nawrzucać co się chce i tego nikt nie sprawdza ;) Na wierzchu oczywiście coca-cola.
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Offline Mężczyzna furman

  • Wiadomości: 2248
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 02.09.2010
    • http://www.szybkitowar.pl
A jak sobie radzicie z odprawą?  Opcja bez rezerwacji miejsc pozwala na odprawę 7 dni przed wylotem.W stronę  - tam,  nie ma problemu, odprawię się online dzień wcześniej. Natomiast nie za bardzo wiem jak to będzie z powrotem. Wylot jest w piątek z Krakowa, powrót piątek z Las Palmas. Teoretycznie .. liczyłem na paluchach :) ...w piątek przed wylotem będę się mógł odprawić tam i z powrotem bo ten dzień będzie spełniał warunki odprawy online. Trzeba będzie tylko pilnować godziny bo jest limit 2 godzin przed odlotem. Dobrze kumam?
Czy może dla bezpieczeństwa kupić sobie miejsce na rejs powrotny i wówczas mam możliwość odprawy już 30 dni przed wylotem. Czyli  spokojnie kilka dni przed podróżą odprawiam się w obie strony. Obecnie miejsce kosztuje 52zł.
Rowery i kobiety to moje podniety
Podjazdy i dziewczyny to moje dyscypliny

Offline Mężczyzna usulovski

  • Wiadomości: 1266
  • Miasto: Edynburg
  • Na forum od: 17.07.2008
Furman, na Ryanaira możesz odprawić się przez telefon, nie trzeba nic drukować, wystarczy  ściągnąć odpowiednią aplikację na smartfona.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum