Autor Wątek: Rowerem i pieszo do Gdańska  (Przeczytany 2103 razy)

Offline Mężczyzna Waski

  • Kapituła MP
  • Wiadomości: 2874
  • Miasto: Lubin
  • Na forum od: 23.02.2013
Odp: Rowerem i pieszo do Gdańska
« 8 Mar 2016, 21:18 »
Czy to jest ta droga, którą swego czasu jechałem jadąc do Gdańska?
http://waskii.bikestats.pl/1328119,Ostatni-test-przed-MP.html
Bo chyba o tej samej mówimy a ja nie miałem takich odczuć jak wy. Co prawda trasę miałem ułożoną inaczej ale skróciłem ze względu na wiatr, który mnie strasznie umęczył ale w sumie mimo lekkich opadów deszczu nie wspominam aż tak strasznie tej drogi. Ruch był wprawdzie ale z takim ruchem spotykam się na codzień.
Ja jechałem to w sobotę coś koło 18tej chyba
"Wąski. My nie możemy jechać tam bez rowerów. Jak zwierzęta. :)"
"Kolarsko jesteś taki sobie, [...]" yurek55


Offline Mężczyzna Turysta

  • Wiadomości: 5719
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 15.06.2011
Odp: Rowerem i pieszo do Gdańska
« 8 Mar 2016, 21:23 »
Tak, to ta sama.
Ja nią jechałem (ten jeden jedyny raz) w 1994 roku i wtedy też nie było tak strasznie. Potem jednak sporo się nią najeździłem samochodem i wtedy doszedłem do wniosku, że dla rowerzysty to prawdziwa droga śmierci. Ale oczywiście - mogę być po prostu uprzedzony.

Offline Mężczyzna Waski

  • Kapituła MP
  • Wiadomości: 2874
  • Miasto: Lubin
  • Na forum od: 23.02.2013
Odp: Rowerem i pieszo do Gdańska
« 8 Mar 2016, 22:47 »
Może być tak jak Wilk mówi, że sobota wieczór czy noc to nie szczyt w dniu powszednim 
"Wąski. My nie możemy jechać tam bez rowerów. Jak zwierzęta. :)"
"Kolarsko jesteś taki sobie, [...]" yurek55


Offline Mężczyzna maper

  • Wiadomości: 1683
  • Miasto: Straszyn
  • Na forum od: 15.02.2016
Odp: Rowerem i pieszo do Gdańska
« 9 Mar 2016, 08:21 »
Dla chcących dojechać do Gdańska od południa obecnie lepszą alternatywą jest chyba DK91, czyli dawna jedynka. Po otwarciu A1 została ona wyremontowana i na wielu odcinkach posiada wygodne, asfaltowe pobocza. Poza tym nie jest tak kręta i rower jest tam widoczny dla kierowców z daleka. Gdy tymczasem na DW222 kierowca grzejący 90 lub więcej km/h wypada zza zakrętu i może być zaskoczony, gdy za nim natknie się na rowerzystę, który nawet nie będzie miał gdzie uciec, bo jest wąsko i poboczy brak. Nie mówiąc już o tych próbujących na siłę wyprzedzać w miejscach, które nie bardzo się do tego nadają.
Od Pruszcza Gdańskiego można całkiem zjechać z drogi i ostatnie 10 km jechać koroną wału Kanału Raduni. Nawierzchnia tam jest z nie fazowanej kostki, akceptowalnej chyba nawet dla szosowców kulających się na kabanosach. ;)
Fajną opcją na rower jest też droga od Tczewa do Gdańska przez Żuławy, przez Suchy Dąb. Spokojnie tam i całkiem miło widokowo.

Offline Mężczyzna olo

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 7076
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.02.2011
Odp: Rowerem i pieszo do Gdańska
« 9 Mar 2016, 08:31 »
Fajną opcją na rower jest też droga od Tczewa do Gdańska przez Żuławy, przez Suchy Dąb. Spokojnie tam i całkiem miło widokowo.

Całą DK91 od Torunia, a nawet Strykowa, aż do Gdańska jedzie się bardzo wygodnie. Ruch mały, asfalt bardzo dobry, szerokie pobocze. Jedynie na ostatnich kilometrach przed Gdańskiem pobocze znika no i w samym mieście jest ruch. Dobrym rozwiązaniem jest jazda przez Suchy Dąb, Krzywe Koło i Krępiec, tylko trzeba na szosie przecierpieć z 2 km po płytach betonowych, ale w tym wariancie gładko wjeżdża się do ścisłego centrum, na Stare Miasto.
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.


Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10652
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Rowerem i pieszo do Gdańska
« 9 Mar 2016, 08:47 »
Z tym Strykowem to może niekoniecznie (nie ta droga ) ale poza tym potwierdzam.

Offline Mężczyzna olo

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 7076
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.02.2011
Odp: Rowerem i pieszo do Gdańska
« 9 Mar 2016, 09:14 »
Miałem na myśli Zgierz, napisałem Stryków ;-)
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.


Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10652
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Rowerem i pieszo do Gdańska
« 9 Mar 2016, 09:32 »
Myślisz partia mówisz Lenin

Offline Kobieta Kot

  • Wiadomości: 804
  • Miasto: Blisko Poznania
  • Na forum od: 29.08.2013
Odp: Rowerem i pieszo do Gdańska
« 10 Mar 2016, 14:44 »
Aż z ciekawości popatrzyłam na mapkę mojego przejazdu, na tę drogę 222. Jechałam nią bardzo późnym wieczorem i wtedy była praktycznie zupełnie pusta. Pusto, ciemno - tak ją pamiętam. Jednak to, że za dnia jest fatalna, to cenna informacja. Zapamiętam na przyszłość.
Ég hjóla oftast nær í vinnua.
www.kot.bikestats.pl

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum