Autor Wątek: Do Połańca  (Przeczytany 474 razy)

Offline Mężczyzna transatlantyk

  • Moderator Globalny
  • GM 2420
  • Wiadomości: 7904
  • Miasto: Annopol
  • Na forum od: 21.11.2007
    • Rowerem przed siebie.
Do Połańca
« 28 Mar 2016, 19:35 »
Znowu mosty

Dwa tygodnie temu sprawdzałem co jest z mostem w Solcu nad Wisłą.. Pomyślałem sobie wtedy, że nie tak dawno uruchomiony został Most na Wiśle pod Połańcem, więc można sprawdzić co tam w trawie piszczy. Dzień wstał piękny, słoneczny, wiosenny – tylko wsiadać na rower i jechać.
Że most, to trochę mało powiedziane. Zobaczyłem ciąg komunikacyjny składający się z trzynastu  kilometrów  nowej, dobrej drogi pomiędzy Połańcem a Tuszowem Narodowym (woj. Podkarpackie). Jest to odcinek drogi wojewódzkiej 764 łączącej Mielec z Kielcami. W ciągu tym dwa nowe mosty, Jeden na Wiśle, drugi na Wisłoce, która tam niedaleko wpada do Wisły. Budowane w trudnym terenie, pełnym jakichś rzeczek, bagien, stąd oba długie, dużo dłuższe niż by to wynikało z szerokości  rzek.
Całość robi dobre wrażenie. Przyjemnie popatrzyć na taką Polskę w ruinie.
Niewątpliwie jedna z wielu przepraw mostowych, których brakowało i których nadal ciągle mało.
Most – ten na Wiśle – jest łudząco podobny do tego sprzed dwóch tygodni, więc nie chcę jakichś dłużyzn tutaj montować, zdjęcia w galerii na dole relacji. Zaciekawiły mnie jednak kamery umieszczone pod mostem, po obu jego stronach. Nie sadzę, żeby to był typowy monitoring wymierzony w chuliganów i złodziei. „Coś” mi mówi, że to monitoring typowo techniczny, do rejestracji stanu technicznego, np. tak zwanej „strzałki ugięcia”. Ktoś się na tym zna, może potwierdzić, zaprzeczyć, wyjaśnić?



Po sesji zdjęciowej, kiedy byłem już „po robocie” i podstawowe zadanie dnia było wykonane
Ustąpił stres, a dał znać o sobie głód.  Na taką okoliczność miałem przewidziany zestaw ratunkowy.



Proszę się nie sugerować napisami. Pudełeczko zawiera dwie saszetki ugotowanego ryżu poprzekładanego dżemem truskawkowym w ilości pół słoika. W bidonie woda z miodem i cytryną. Miodzio!
W trakcie uczty dało się zauważyć, że most jest jak najbardziej przydatny.



Pozostał już tylko powrót do domu. Z wiatrem, szybko i sprawnie, ale z jedną krótką przerwą na łyk kultury w Baranowie Sandomierskim.



Oto link do kilku zdjęć więcej
https://picasaweb.google.com/113408461134809910453/PoAniec?authkey=Gv1sRgCKvg782amNuNqAE

oraz do trasy

https://ridewithgps.com/routes/12788869
« Ostatnia zmiana: 29 Mar 2016, 05:39 transatlantyk »


Offline Wilk

  • Wiadomości: 19645
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Do Połąńca
« 20 Lut 2017, 12:04 »
Wiadomość usunięta.

Offline Mężczyzna memorek

  • Wiadomości: 2674
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 12.05.2007
Odp: Do Połąńca
« 28 Mar 2016, 22:42 »
Czy w Baranowie nadal do parku zamkowego nie wolno wjeżdżać rowerem, samochodem tak?

Marek

Offline Kobieta hindiana

  • Wiadomości: 4023
  • Miasto: Irlandzka wieś, królewskie hrabstwo
  • Na forum od: 04.09.2010
    • 87th Dublin Polish Scout Group, Scouting Ireland
Odp: Do Połąńca
« 29 Mar 2016, 00:18 »
Mógłbyś dłuższe pisać te słowa wstępu, Polska w ruinie mnie rozłożyła! Poza tym masz błąd w tytule :P A wycieczka piękna, pogoda też chyba dopisała - życie jest piękne.
Mądrzy ludzie czasem się wygłupiają, głupi zawsze wymądrzają.
www.plscout.com

Offline Mężczyzna transatlantyk

  • Moderator Globalny
  • GM 2420
  • Wiadomości: 7904
  • Miasto: Annopol
  • Na forum od: 21.11.2007
    • Rowerem przed siebie.
Odp: Do Połańca
« 29 Mar 2016, 05:48 »
@memorek - tak, rowerem nie wolno. Rower prowadziłem po parku - tak wolno. Dla aut jest parking przed wjazdem. Na zdjęciu widać jednak sporo aut pod zamkiem. Przypuszczam, ze to auta gości hotelowych, lub uczestników różnych konferencji jakie są organizowane na zamku.
@hindiana - jest :)


Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum