Autor Wątek: Do Sławy jednym skokiem  (Przeczytany 2791 razy)

Offline Mężczyzna razmich

  • Narciarz, rowerzysta, fotograf
  • Wiadomości: 59
  • Miasto: Jelenia Góra
  • Na forum od: 05.05.2015
    • Wędrówki z aparatem w plecaku
Do Sławy jednym skokiem
« 27 Sie 2016, 13:40 »
Postanowiłem spędzić jeden dzień w Sławie. Rankiem 24.08.2016 roku siadłem na rower (start w Jeleniej Górze) i po prostu przejechałem 161 km. Plenery od Nowej Soli bajeczne! Samo jezioro i Sława cudowne. Mam wielki sentyment do tej miejscowości. Odwiedzałem ją wiele razy. Już nie pamiętam ile ;). Nad Śląskie Morze jeździłem kiedyś na obozy sportowe Aesculapa (do Lubiatowa). Zatrzymywałem się tam również w trakcie rowerowych podróży nad morze. Za każdym razem znajdowałem Sławę piękniejszą…

http://michalrazniewski.com/…/08/27/do-slawy-jednym-skokiem/
Podróżuję i fotografuję http://michalrazniewski.com/

Offline Mężczyzna rebel_dgl

  • Wiadomości: 56
  • Miasto: Głogów
  • Na forum od: 03.06.2013
Odp: Do Sławy jednym skokiem
« 30 Sie 2016, 12:01 »
Do Sławy mam raptem 30km.  Miasto Głogów oraz gmina Kotla wyszły z inicjatywą, by po nieczynnym torze kolejowym zrobić drogę rowerową do Sławy, ale niestety burmistrz Sławy nie jest zainteresowany. Facet wie doskonale, że i tak ludzie będą jeździć. Niestety asfalt na tym odcinku jest bardzo niebezpieczny. Polecam Wieleń  na wypad z dziećmi. Dużooooo spokojniejsza plaża, czystsza woda. :)
Zespół Konsultacyjny ds. Infrastruktury Rowerowej

Offline Mężczyzna pz28

  • Wiadomości: 53
  • Miasto: Głogów
  • Na forum od: 29.01.2016
Odp: Do Sławy jednym skokiem
« 30 Sie 2016, 13:17 »
Z Głogowa do Sławy jeżdżę często, ale główną drogą tylko jakieś 400 m. Później skręcam w prawo w wyremontowaną drogę asfaltową na Wodociągi i dalej utwardzoną drogą na Krzekotówek. Tam droga zmienia się w równy asfalt prowadzący przez las ze znikomym natężeniem ruchu. Sielanka trwa do Kulowa, gdzie przecinam drogę 319 i kieruję się na Zaszków, Krążkówko i dalej drogą leśną na Krążkowo, gdzie dobijam do drogi asfaltowej, która przy niewielkim natężeniu ruchu prowadzi przez Lipinki prosto do Sławy.

 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum