Autor Wątek: Lębork - Gdańsk niebieskim szlakiem rowerowym  (Przeczytany 1827 razy)

Offline Mężczyzna olo

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 7076
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.02.2011
Poniżej wrzucam link do krótkiego opisu i galerii zdjęć ze wczorajszej wycieczki niebieskim szlakiem z Lęborka. To tylko 100 km, ale pokonanie tej trasy zajęło mi prawie 8 godzin samej jazdy. Wiadomo, jakbym cisnął to pewnie byłoby szybciej, ale raz, że odczuwałem w nogach czwartkowe bieganie po pagórkach, a dwa że po co się śpieszyć jak jest tak ładnie ;-)

Licznik uzbierał 1462 metry przewyższenia, w samym terenie przejechałem ok 95 km, było dużo lasów, zieleni i urokliwych dolin. Polecam :)

krótki opis:

http://jogurtnarowerze.blogspot.com/2016/08/szlak-rowerowy-niebieski-lebork-gdansk.html

zdjęcia: (aby wyświetlić podpisy należy kliknąć na ikonkę "i" w prawym górnym rogu)

https://goo.gl/photos/5SXYMvBveCH7V9af6

trasa:

https://ridewithgps.com/trips/10740676

« Ostatnia zmiana: 28 Sie 2016, 11:08 olo »
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.


Offline Mężczyzna endriu68

  • Wiadomości: 206
  • Miasto: Lublin
  • Na forum od: 21.11.2011
Super "krecik-owa" wycieczka . Uspokoiłem się od ... (zgadnij). Focie bardzo zajefajne. Oczami wyobraźni widzę piękno w czasie złotej jesieni .
W Lęborku pamiętam ,że pokrążyłem w "kamiennym kręgu" i coś pękło we mnie- odrzuciło mnie od napoi z banderolką. 
Pozdrawiam Angela  z Gdańska.



Offline Kobieta hindiana

  • Wiadomości: 4023
  • Miasto: Irlandzka wieś, królewskie hrabstwo
  • Na forum od: 04.09.2010
    • 87th Dublin Polish Scout Group, Scouting Ireland
Zamiast BBTour tak spokojnie w tym roku? :)
Mądrzy ludzie czasem się wygłupiają, głupi zawsze wymądrzają.
www.plscout.com

Offline Mężczyzna Turysta

  • Wiadomości: 5719
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 15.06.2011
Fajne. Gdybym był na miejscu, to może nawet bym z Tobą pojechał.

Może wtedy nie popsułbyś mi zdalnie roweru.

Offline Mężczyzna olo

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 7076
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.02.2011
Zamiast BBTour tak spokojnie w tym roku? :)

W związku ze zmianą pracy nie miałem urlopu i się wycofałem w maju. W sumie jestem nawet z tego powodu szczęśliwy, bo rozwiązało to moje wątpliwości pt. "startować czy nie startować" ;-)

Spokojnie tak do końca nie jest. Dwa ultramaratony zaliczyłem, były rajdy na orientację, teraz przygotowuję się do maratonu biegowego, a niedługo będę mieć nową maszynę do jazdy w terenie :)

Fajne. Gdybym był na miejscu, to może nawet bym z Tobą pojechał.

Jak już będę mieć nowy rower, a las przywdzieje jesienne kolory to będę chciał zrobić powtórkę :)
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.


Offline Mężczyzna Turysta

  • Wiadomości: 5719
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 15.06.2011
Świetnie, może uda mi się namówić Kubę - żeby mu rower nie zardzewiał, a komputer trochę odpoczął. ;-)

Offline Mężczyzna Robert

  • Wiadomości: 4816
  • Miasto: Konin
  • Na forum od: 03.12.2007
Ło, ale fajne tereny.  Czekam na zdjęcia z kolejnych przejażdżek.

Offline Mężczyzna maper

  • Wiadomości: 1683
  • Miasto: Straszyn
  • Na forum od: 15.02.2016
Gratuluję kondycji. Jechałem tym szlakiem kilka lat temu i wystarczył mi odcinek do Rumi.
Potrafi dać w kość. Jaki obecnie jest stan oznakowania? Są tam jeszcze oznaczone trzy premie górskie?
Tak naprawdę, to nie jest jeden, a trzy oddzielne szlaki w kolorze niebieskim. Pierwszy zaczyna się w Lęborku i kończy przy jeziorze Krypko. Drugi odcinek to szlak z Wejherowa do Gdyni. A trzeci to szlak Gdynia - Gdańsk. Zaczyna się w Gdyni na końcu ulicy Wolności i ma dwie przerwy. Jedną w Gdyni w okolicy Karwin i Wielkiego Kacka (prowadzi trochę inaczej, niż pojechałeś). A druga przerwa jest w Oliwie. Nie kończy się on pod Pachołkiem, tylko ma swoją kontynuację od okolic Kuźni przy ulicy Bytowskiej i prowadzi dalej przez Lasy Oliwskie do Matarni.

Offline Mężczyzna emes

  • i tak nie dojedzie
  • Wiadomości: 4568
  • Miasto:
  • Na forum od: 09.06.2010
    • http://north-south.info
Wreszcie ktoś pojechał po lasach ciekawą trasą, a nie jakieś szosy, krajówki i ultra. Ratujesz honor tego forum!

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4818
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
fajna trasa, malowniczo wygląda.

Offline Mężczyzna olo

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 7076
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.02.2011
Gratuluję kondycji. Jechałem tym szlakiem kilka lat temu i wystarczył mi odcinek do Rumi.
Potrafi dać w kość. Jaki obecnie jest stan oznakowania? Są tam jeszcze oznaczone trzy premie górskie?
Tak naprawdę, to nie jest jeden, a trzy oddzielne szlaki w kolorze niebieskim. Pierwszy zaczyna się w Lęborku i kończy przy jeziorze Krypko. Drugi odcinek to szlak z Wejherowa do Gdyni. A trzeci to szlak Gdynia - Gdańsk. Zaczyna się w Gdyni na końcu ulicy Wolności i ma dwie przerwy. Jedną w Gdyni w okolicy Karwin i Wielkiego Kacka (prowadzi trochę inaczej, niż pojechałeś). A druga przerwa jest w Oliwie. Nie kończy się on pod Pachołkiem, tylko ma swoją kontynuację od okolic Kuźni przy ulicy Bytowskiej i prowadzi dalej przez Lasy Oliwskie do Matarni.


Wiem, że całość składa się z trzech części, jechałem po śladzie z OSM. Oznakowanie jest przyzwoite, ale jadąc z Garminem nie jestem w stanie tego tak rzetelnie ocenić, bo znaki w terenie stosowałem pomocniczo. Na pewno w kilku przypadkach łatwo o pomyłkę bo znaków nie było, lub były mocno schowane. Górskich premii nie widziałem, ale może dlatego, że nie wiedziałem że są i ich nie szukałem ;-)

Na pewno jeszcze się wybiorę w teren poznać inne szlaki, bo jest to ciekawa opcja na zmęczenie się w ładnych okolicznościach przyrody. Muszę tylko rozejrzeć się po pieszych i rowerowych w okolicy, najlepiej z dojazdem pociągiem.
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.


Offline Mężczyzna maper

  • Wiadomości: 1683
  • Miasto: Straszyn
  • Na forum od: 15.02.2016
Jak pieszy z dojazdem pociągiem, to może szlak Kociewski z Czarnej Wody do Tczewa.
Odcinek z Czarnej Wody do Starogardu Gdańskiego jechałem w tym roku, więc jakby co mam aktualny ślad i chętnie podpowiem, które odcinki są nieprzejezdne i jak je ominąć. Można to połączyć ze zwiedzeniem arboretum w Wirtach. A większość odcinka Starogard Gd. - Tczew jest na mapie UMP: http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/?zoom=14&lat=54.03136&lon=18.62077&layers=B000000FFFFTFF&mlat=54.03212&mlon=18.60248

Edit:
Szlaków dostarczających podobne wrażenia z jazdy jak ten z Leborka, w okolicy mamy dużo. Np. część szlaków pieszych wyznakowanych przez PTTK.
Można zrobić np. taką kilkusetkilometrową pętlę z początkiem i końcem w Trójmieście, wykorzystując piesze szlaki: Wzgórz Szymbarskich, Kaszubski, Kręgów Kamiennych, Kociewski oraz rowerowy Motławski.
« Ostatnia zmiana: 29 Sie 2016, 16:14 maper »

Offline miki150

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6699
  • Miasto: Jeteborno
  • Na forum od: 05.07.2010
Traska wygląda świetnie, żałuję, że jej nie zaliczyłem kiedy mieszkałem w okolicy.

Offline Mężczyzna MARECKI

  • Wiadomości: 645
  • Miasto: Elbląg, Polska
  • Na forum od: 28.01.2016
    • Rowerowa strona Mareckiego
Polecam :)




W pełni się zgadzam z rekomendacją kolegi :)


Nie zabierajcie tylko w trasę bagażników sztycowych  ;D


Pozdrawiam.

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19645
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Wiadomość usunięta.

Tagi: pomorskie 
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum