Autor Wątek: Wyprawa rowerowa dookoła Beskidu Śląskiego  (Przeczytany 957 razy)

Offline Mężczyzna berlo

  • Wiadomości: 52
  • Miasto: Mysłowice
  • Na forum od: 15.02.2016
    • Rowerem Po Śląsku
Ostatnio zrobiłem sobie dwudniowy wypad rowerowy dookoła Beskidu Śląskiego. 260 km z sakwami i sprzętem biwakowym! Polecam!

Oczywiście najpiękniejsze na wyprawie były widoki. Beskid Śląski jest piękny i malowniczy, słońce i zbliżająca się jesień jeszcze podkreśliły jego walory. Nigdy nie zapomnę poranka przed namiotem na Złotym Groniu!
W drugim dniu, zamiast gór, dominowała Wisła, stawy i zbiorniki wodne. Wiślana Trasa Rowerowa okazała się bardzo łatwa i idealnie nadaje się na wycieczkę ze swoją drugą połówką. Zwłaszcza jej pierwsza część z Wisły do zapory w Goczałkowicach.


Pełna relacja: http://roweremposlasku.pl/wyprawa-rowerowa-dookola-beskidu-slaskiego/

i kilka fotek:















-> Rowerem Po Śląsku - porady, wyprawy i trasy rowerowe po Śląsku
-> moje wyprawy rowerowe

Offline Mężczyzna kawerna

  • Piotr(ek) Hrehorowicz w realu
  • Wiadomości: 1932
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 22.09.2013
Fajna wycieczka. Czy jest dużo odcinków nieprzyjaznych dla szosówki? Ew. gdzie? Zaadoptowałbym to sobie trasę na jednodniową wycieczkę z Krakowa. Interesuje mnie południowa pętla na mapie.
... i stałem się social-rowerzystą... Anachronicznie lubię trójrzędowe korby i małe kasety ;)

Offline Mężczyzna berlo

  • Wiadomości: 52
  • Miasto: Mysłowice
  • Na forum od: 15.02.2016
    • Rowerem Po Śląsku
Niestety szosą większości odcinków nie przejedziesz :/

Za Bielskiem Meszna i okolice często drogami polnymi lub las. Między Węgierską Górką a Kamesznicą kamienie. Od Wisły głównie szutrami Wiślaną Trasą Rowerową do Drogomyśla.

Z Bielska musiałbyś jechać drogą 942, natomiast od Wisły 941.
-> Rowerem Po Śląsku - porady, wyprawy i trasy rowerowe po Śląsku
-> moje wyprawy rowerowe

Offline Mężczyzna Diver

  • Wiadomości: 1501
  • Miasto:
  • Na forum od: 26.06.2013
W rejonie Beskidu Ślązkiego jest wiele tras dla szosy. Z Tych circa wzdłuż Wisły jest szlak rowerowy do Wisły. W większości asfalt, a szutrowe odcinki można ominąć drogami.
Z Wisły można przez przełęcz Salmopolską asfaltem do Żywca lub Bielska pojechać i potem do Beskidu Żywieckiego. Można też przez przełęcz Kubalonka do Istebnej i tam na szosie dalej.

Sporo "górników" na szosowych rowerach robi sobie całodniowe wycieczki ze Śląska przez Żory, Skoczów, Ustroń, Wisła i potem na którąś z przełęczy. Sporo osób jeździ na szosach w rejonie Wisły. Chyba średniorocznie więcej niż na MTB. Są też drogi asfaltowe należące do Agencji Lasów Państwowych na których nie ma ruchu samochodowego, a rowerem szosowym można pomykać.
Poza tym w Wiśle jest sporo asfaltowych dróg do domów na wzgórzach.

Offline Mężczyzna skrzysie.k

  • Kapituła MP-P 2019
  • Absent.With.Out.Leave
  • Wiadomości: 2676
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 29.01.2016
    • Szlaki i Drogi
Zaadoptowałbym to sobie trasę na jednodniową wycieczkę z Krakowa. Interesuje mnie południowa pętla na mapie.

To ja się chętnie "podepnę" jeśli będziesz się wybierał gdzieś w okolicach 7-9.X. ;-)
Np taka trasa: https://www.strava.com/routes/6643242 ... Można by to podzielić na dwa dni, z noclegiem np. w Ujsołach.

Krzysiek

Tagi: śląskie beskidy 
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum