Autor Wątek: Albania-Mapy  (Przeczytany 5718 razy)

Offline Mężczyzna robertrobert1

  • Wiadomości: 701
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 19.04.2009
Albania-Mapy
« 8 Lis 2009, 16:56 »
Cytat: "Michał Wolff"

To jest kraj z ponadprzeciętną liczba stacji benzynowych na km drogi i rekordzistą w występowaniu "lavazho".


Cytuj
A jak myślisz o czym to świadczy jak nie o zacofaniu? Stacji jest dlatego tak wiele, że po dziadowskich drogach jeździ się dużo dłużej, benzyny spala więcej, samochód trzeba myć znacznie częściej, bo na każdej drodze bez asfaltu (których jest wiele) kurzy się na potęgę.


A ja myślę, że po prostu jest biznes, który nie wymaga ani zbytnich kwalifikacji ani wielkich pieniędzy.

Offline Mężczyzna sinuche

  • Wiadomości: 2787
  • Miasto: Beskid
  • Na forum od: 17.04.2009
Albania-Mapy
« 8 Lis 2009, 18:37 »
Cytat: "Michał Wolff"
Niestety to co piszesz - świadczy że zwyczajnie nie umiesz realnie ocenić rzeczywistości. Ja byłem tam dwa razy, jest tam z pewnością wiele do zobaczenia, kraj jest bardzo ciekawy - ale jadąc tam trzeba być przygotowanym na wiele niespodzianek. Albania przyciąga wielu turystów właśnie dlatego że JEST ZACOFANA, właśnie dlatego, że oferuje to coś czego nigdzie w Europie nie zobaczymy.


Realna ocena rzeczywistości. Co to jest?
Wydaje mi się ze na forum prezentowane są wrażenia z pobytu (w tym wypadku z Albanii) które siłą rzeczy są subiektywne.
Takie są moje wrażenia, bardzo pozytywne. Albania to  biedne państwo o dużych kontrastach (oczywiście są   slumsy ale takie są też w Polsce), ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo to czułem się lepiej niż w Serbii gdzie miałem do czynienia z nacjonalistami krzyczącymi o Wielkiej Serbii w Czarnogórze, bezpieczniej niż w niektórych dużych miastach w Polsce - gdzie kierowcy trąbią na ciebie by pokazać  że jadą  samochodem, w Albanii trąbią na rowerzystów by ich pozdrowić.
Jadąc na wyprawę oczekuję właśnie niespodzianek, jakiegoś zaskoczenia, inności. Jeżeli ktoś chce mieć wakacje przewidywalne, na europejskim poziomie cywilizacyjnym to niech jedzie na Rivierę francuską, albo na Majorkę, przeleży bezkonfliktowo 2 tygodnie na plaży i wróci samolotem do domu.

Offline herco1981

  • Wiadomości: 53
  • Miasto: Irlandia/Rybnik
  • Na forum od: 19.10.2009
Albania-Mapy
« 9 Lis 2009, 23:23 »
Dzieki Michał za wyczerpującą wypowiedz na temat Albanii ,na pewno te wskazówki przydadzą się mi i innym uczestnikom nietypowych wypraw w przyszłości.
Wracając do myśli którą miałem:

Rozmawiając z ludźmi o wakacjach i spędzenia wolnego czasu poza domem,zauważyłem ze większość podchodzi z nieufnością do  krajów bałkańskich ,myślę ze jest to związane z jakimiś stereotypami ,a na pewno z niewiedzą,bo jak wiadomo człowiek obawia się tego czego nie zna,no ale jak to inaczej poznać jak nie przez własne doświadczenia na własnej skórze .Wiec jeśli pytał mnie ktoś gdzie mam zamiar jechać w następnym roku na wakacje i ja odpowiadałem to widziałem skrzywione miny i głupie komentarze typu;nie jedz!!! okradną cie!!!,zabiją!!!nie wrócisz itp...Wkurzało mnie to jak cholercia wiec daruje od tamtego czasu i sie nie wypowiadam.Lepiej to zatrzymać dla siebie.Pozdro i do nastepnego
herco1981

Offline Giovanni

  • Wiadomości: 2685
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 06.06.2008
    • bikestats
Albania-Mapy
« 10 Lis 2009, 15:36 »
Cytuj
Wiec jeśli pytał mnie ktoś gdzie mam zamiar jechać w następnym roku na wakacje i ja odpowiadałem to widziałem skrzywione miny i głupie komentarze typu;nie jedz!!! okradną cie!!!,zabiją!!!nie wrócisz itp...Wkurzało mnie to jak cholercia wiec daruje od tamtego czasu i sie nie wypowiadam.Lepiej to zatrzymać dla siebie.

Ja tam wolę nieść oświaty kaganek w ciemny lud i staram się klarować ludziom jak jest naprawdę (w moim przypadku chodzi akurat o kraje środkowoeuropejskie a nie Bałkany). A już stereotyp że na zachodzie jest bezpiecznie i cywilizowanie a wschód to dzicz mnie po prostu bawi.


"Za dobrych czasów liczyłem wakacje według ilości ognisk, liczyłem wakacje według ilości nocy przespanych pod namiotem."
https://www.strava.com/athletes/27761512

Offline Mężczyzna sinuche

  • Wiadomości: 2787
  • Miasto: Beskid
  • Na forum od: 17.04.2009
Albania-Mapy
« 10 Lis 2009, 19:21 »
"Na Zachodzie bez zmian"

Bart74

  • Gość
Albania-Mapy
« 21 Lut 2010, 11:53 »
herco1981 kiedy chcesz jechac?
Ja wybieram sie na 3 tygodnie pojezdzic po czarnogorze. Planuje wyjechac z chorwacji ze Splitu przez BIH wjazd do Montenegro przez Scepan Polije, nastepnie kieruje sie kanionem do durmitoru i jak pogoda pozwoli sprobuje go przejechac i objechac. Pozniej jade na poludnie i na chwile 1-2 dni do albani zobaczyc osiołki. Wracam do czarnogory i krecac slalomami kieruje sie na dubrownik. Mysle ze 3 tygodnie wraz z dojazdem powinny wystarczyc.

Offline herco1981

  • Wiadomości: 53
  • Miasto: Irlandia/Rybnik
  • Na forum od: 19.10.2009
Albania-Mapy
« 21 Lut 2010, 13:56 »
Cytat: "Bart74"
herco1981 kiedy chcesz jechac?

No hejka
Ja laduje 9 lipca w Dubrowniku,baluje tam 2 dni,nastepnie ruszam na Herceg Novi.Objade zatoke,nie wiem ile mi to zajmie,to zalezy czy tam bedzie co zobaczyc-Dobrota-Tivat potem Budva,ogolnie wybrzeze az do Baru ,potem jeszcze Ulcinj zachacze i Szkoder nareszcie!!!!!
No a w Albani jakis tydzien spedze ,potem Grecja,musze jakos dostac sie do Aten tam relaksik i samolot 8 sierpnia do Irlandii.Wiesz takiego planu sztywnego to ja nie mam bo nie ma to jak spontan.Pozdro
herco1981

Elwood

  • Gość
Albania-Mapy
« 21 Lut 2010, 21:22 »
Na http://en.poehali.org/maps/72/38 masz dostępne w interesującym Ciebie regionie za free od 50-tek do 500-setek. Skolka ugodna, hej!

Offline Janek

  • Wiadomości: 115
  • Miasto: Dublin
  • Na forum od: 31.05.2008
    • http://janulrich79.googlepages.com
Albania-Mapy
« 22 Lut 2010, 14:20 »
Cytat: "Michał Wolff"

Pisywał tu kiedyś rowerzysta którego w Albanii atakowały dzieci kamieniami


Hehe to chyba ja ;-)

Taaak, zgadzam się z Michałem - Albania jest straaasznie zacofana. We wszystkim.

Można sobie mile po górach pojeździć, o ile jest daleko do cywilizacji - inaczej tony śmieci psują widoki. Im bliżej miast, tym gorzej, a w miastach lepiej pilnować i siebie i roweru ;-)

Mnie co innego tam najbardziej boli - jakaś taka 'drapieżność' ludzi. A to knajpiarz orżnie na rachunku, a to dzieciaki oblezą, nie można sobie spokojnie przejechać przez miasto i pojechać dalej. Dość nieprzyjemna natarczywość :/

Offline herco1981

  • Wiadomości: 53
  • Miasto: Irlandia/Rybnik
  • Na forum od: 19.10.2009
Czarnogóra-mapy
« 23 Maj 2010, 13:03 »
Wyszukałem w necie ,tym razem Czarnogóra

http://www.montenegromap.net/all-montenegro-maps.html

Pozdro
herco1981

Offline Mężczyzna BikeTrips.pl

  • Wiadomości: 56
  • Miasto: Ożarów Mazowiecki
  • Na forum od: 08.05.2009
Albania-Mapy
« 8 Lip 2010, 19:30 »
Cytat: "Michał Wolff"
W Peshkopi (czyli albańskim odpowiedniku powiedzmy Gdańska) w samym centrum miasta pasą się krowy zostawiając po sobie liczne pamiątki, widzialeś takie na gdańskiej starówce? Takie obrazki pokazują zacofanie kraju jak na dłoni.

Czytam stare posty o Albanii i dowiaduję się ciekawych rzeczy, ale to przebija wszystko. Peshkopi ma 14 tys. mieszkańców, a więc jest raczej albańskim odpowiednikiem miast takich jak Żnin, Morąg, Człuchów czy Lipno, a nie 30 razy większego Gdańska.

Offline Giovanni

  • Wiadomości: 2685
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 06.06.2008
    • bikestats
Albania-Mapy
« 8 Lip 2010, 20:56 »
Cytuj
Pomyśl chwilkę zanim wyprodukujesz taki tekst, bo się lekko kompromitujesz nieumięjętnością zrozumienia dość prostego tekstu.  

Michał jak zwykle ostry, bezlitosny i bezkompromisowy ale zdjęcie po prostu powala z nóg. Może warto je na jakiś konkurs posłać?


"Za dobrych czasów liczyłem wakacje według ilości ognisk, liczyłem wakacje według ilości nocy przespanych pod namiotem."
https://www.strava.com/athletes/27761512

Offline Mężczyzna dudi

  • Administrator
  • Wiadomości: 3422
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 11.05.2009
Albania-Mapy
« 9 Lip 2010, 00:18 »
Cytat: "Michał Wolff"
przypuszczam, że tylko po to żeby mi dokopać

oj, chyba zaczynasz reagować jak roberto...

Offline Giovanni

  • Wiadomości: 2685
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 06.06.2008
    • bikestats
Albania-Mapy
« 9 Lip 2010, 16:04 »
Zwierzaki na drogach to ja widziałem w życiu nie raz (od Północy Norwegii po Podole). Ale nie na tak s_z_e_r_o_k_i_e_j drodze, która przypomina wręcz autostradę! To zdjęcie naprawdę musi iść w świat. Jest bombowe

pozdrawiam!


"Za dobrych czasów liczyłem wakacje według ilości ognisk, liczyłem wakacje według ilości nocy przespanych pod namiotem."
https://www.strava.com/athletes/27761512

Offline Mężczyzna BikeTrips.pl

  • Wiadomości: 56
  • Miasto: Ożarów Mazowiecki
  • Na forum od: 08.05.2009
Albania-Mapy
« 10 Lip 2010, 18:45 »
Cytat: "Michał Wolff"
Cytat: "BikeTrips.pl"

Czytam stare posty o Albanii i dowiaduję się ciekawych rzeczy, ale to przebija wszystko. Peshkopi ma 14 tys. mieszkańców, a więc jest raczej albańskim odpowiednikiem miast takich jak Żnin, Morąg, Człuchów czy Lipno, a nie 30 razy większego Gdańska.


Pomyśl chwilkę zanim wyprodukujesz taki tekst, bo się lekko kompromitujesz nieumięjętnością zrozumienia dość prostego  tekstu. Zdajesz sobie sprawę co znaczą słowa "albańskim odpowiednikiem"?


Hehe... Wybacz, ale nigdzie nie mogę znaleźć definicji "albańskiego odpowiednika" :wink:
 
Pozwoliłem sobie na tą dość uszczypliwą uwagę z ciekawości czy zostanie zauważona  :D

Miałem jeszcze coś dopisać o "luksemburskim odpowiedniku" Warszawy, ale już się powstrzymam, bo by mnie Luksemburczycy już nigdy nie wpuścili do swojego kraiku  :lol:

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum