Autor Wątek: Bitwa o Brooksa  (Przeczytany 112077 razy)

Offline Rafał

  • dawniej unh
  • Wiadomości: 502
  • Miasto: Nowy Tomyśl
  • Na forum od: 01.02.2010
Odp: Bitwa o Brooksa
« 17 Gru 2011, 22:52 »
jak śpiewała Sepultura: ...Brooks bloody Brooks...  :)
Zapytany o ideę, odpowiadam - oto ona:
Myśl o niczym, w zamyśleniu przedłużona.

Offline Mężczyzna Freud

  • Wiadomości: 2649
  • Miasto: Zielona Góra
  • Na forum od: 16.06.2011
Odp: Bitwa o Brooksa
« 17 Gru 2011, 23:01 »
Haha :) Niebezpiecznie teraz jeździć na Brooskie bo albo spotkasz fanów, którzy zgniotą cie swoim ciężarem z fascynacji albo spotkasz przeciwników i zabiją się z nienawiści :D
Ja tam nie kupuję brooksa - sorry chłopaki - boję się ;)
"Życie jest jak jazda na rowerze, żeby utrzymać równowagę musisz poruszać się do przodu." - A. Einstein
"Wax, to tylko kwestia czasu kiedy "Podróże z dziećmi" stanie się twoim najważniejszym działem" - Cinek

Offline Mężczyzna dudi

  • Administrator
  • Wiadomości: 3416
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 11.05.2009
Odp: Bitwa o Brooksa
« 17 Gru 2011, 23:55 »
Bez tego forum byłby bez duszy i byśmy z niego odeszli. Poza tym kilka pierwszych stron jest na temat:)

Oj panie złośliwy, zabolała moja opinia? [;

Offline Dream Maker

  • Wiadomości: 2839
  • Miasto: Baile Uí Mhatháin
  • Na forum od: 11.06.2011
Odp: Bitwa o Brooksa
« 18 Gru 2011, 00:15 »
@ Wilk
Nikt mnie tu nie zna bo dopiero zaczynam swoją przygodę z turystyką rowerową

Nie napisałem tu żadnego słowa w temacie bo o siodełkach Brooksa wiem tyle co Ty - NIC (siodełko to akurat taka część roweru co trzeba przetestować w praktyce, a Ty opierasz się wyłącznie na teorii)

Jeżeli uważasz moją wypowiedź za niesmaczną to masz do tego prawo. Dla mnie niesmaczny jest ton Twoich wypowiedzi - uważasz się za wyrocznię w każdym temacie. A żeby było śmieszniej to pozwolę sobie zacytować Twoje słowa

Po to jest forum by sie m.in. dowiadywać różnych rzeczy w czasie dyskusji, a nie uznawać jeden osąd za święty i nienaruszalny


Nie zamierzam z Tobą prowadzić polemiki więc Twoje posty pod moim adresem pozostaną bez odpowiedzi

Miłego dnia  :)
Do you have a dream? I'll make this dream come true. I'm... the Dream Maker

Offline Mężczyzna olo

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 7076
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.02.2011
Odp: Bitwa o Brooksa
« 18 Gru 2011, 02:07 »
bo o siodełkach Brooksa wiem tyle co Ty - NIC (siodełko to akurat taka część roweru co trzeba przetestować w praktyce, a Ty opierasz się wyłącznie na teorii)

Żeby powiedzieć czy siodełko jest ciężkie czy lekkie, lub też żeby stwierdzić fakt, że są tacy którzy narzekają na brooksy też jest potrzebna praktyka?
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.


Offline Dream Maker

  • Wiadomości: 2839
  • Miasto: Baile Uí Mhatháin
  • Na forum od: 11.06.2011
Odp: Bitwa o Brooksa
« 18 Gru 2011, 02:50 »
@olo
1. Wagę siodełka (danego modelu) każdy zna więc po co o niej dyskutować? Jeżeli ktoś chce kupić siodełko to potrzebuje opinii użytkowników o tym jak się ono sprawuje podczas jazdy.


2. Żeby stwierdzić, że jedna rzecz ma swoich przeciwników jak i zwolenników nie trzeba praktyki (to rzecz oczywista). Ale co to ma wspólnego z siodełkiem Brooksa?
Do you have a dream? I'll make this dream come true. I'm... the Dream Maker

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Bitwa o Brooksa
« 18 Gru 2011, 10:20 »
To ja taki OT zrobię :)

Jest szansa by ktoś zrobił w dziale test jakiegoś Brooksa?

PS: Zaczyna mi brakowac suchych dyskusji o nowinkach sprzętowych i powoli nasze forum zatrzymało się w czasie na 8 rz. ;)

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Bitwa o Brooksa
« 18 Gru 2011, 10:58 »
Ja się nie zatrzymałem na 8 rzędach, wszakże nawet dziecko w przedszkolu wie, że 9 rzędowe kastety są lepsze. Zwłaszcza w połączeniu z Brooksem natartym śliną zdechłego kota. ;D
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Mężczyzna dudi

  • Administrator
  • Wiadomości: 3416
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 11.05.2009
Odp: Bitwa o Brooksa
« 18 Gru 2011, 11:19 »
Ja się nie zatrzymałem na 8 rzędach, wszakże nawet dziecko w przedszkolu wie, że 9 rzędowe kastety są lepsze.

Ja się zatrzymałem na 8rz, oba moje rowery tak mają... Muszę iść w 9, przecież 9 rzędów jest zdecydowanie szybsze. Dopiero przy 9rz. mój brooks flyer będzie latał zgodnie z nazwą 8)

Offline Mężczyzna olo

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 7076
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.02.2011
Odp: Bitwa o Brooksa
« 18 Gru 2011, 11:23 »
1. Wagę siodełka (danego modelu) każdy zna więc po co o niej dyskutować? Jeżeli ktoś chce kupić siodełko to potrzebuje opinii użytkowników o tym jak się ono sprawuje podczas jazdy.

Po pierwsze to nie jest temat stricte o tym jak się siodło sprawuje w trakcie jazdy, o tym i innych detalach związanych z Brooksem jest inny wątek. Tutaj raczej zaistniał spór na temat zastosowania go w różnego rodzaju typach rowerów, a także przy innych stylach jazdy.

Po co dyskutować o wadze siodełka? No cóż, widać chyba nie do końca wyczułeś istotę sporu i jakie poglądy prezentuje tutaj Wilk. Jeżeli ktoś podróżuje na dłuższych dziennych dystansach, prezentuje styl bardziej wyczynowy, ma rower mocno odchudzony, to dla niego np. 800 gram jest już piekielnie dużym ciężarem, a korzyści z posiadania Brooksa są relatywnie mniejsze [o ile wówczas w ogóle istnieją, ale to już raczej hipoteza ;-)]. Dla tych, którzy jeżdżą obładowani ciężkimi, mocnymi rowerami większa waga nie ma już takiego znaczenia, a że pokonują dziennie krótsze odcinki to wygodny i komfortowy Brooks jest dobrym rozwiązaniem.

Do mnie osobiście to przemawia, choć sam nie zaliczam się do wyczynowców na lekkich rowerach, a brooksa nie posiadam i nie zamierzam kupować :P
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.


Offline Mężczyzna Księgowy

  • .::Kolarska Patologia::.
  • Wiadomości: 4027
  • Miasto: Warszawa/Jabłonna
  • Na forum od: 30.12.2010
Odp: Bitwa o Brooksa
« 18 Gru 2011, 12:20 »
Haha :) Niebezpiecznie teraz jeździć na Brooskie bo albo spotkasz fanów, którzy zgniotą cie swoim ciężarem z fascynacji albo spotkasz przeciwników i zabiją się z nienawiści :D
Ja tam nie kupuję brooksa - sorry chłopaki - boję się ;)


mistrzowski tekst freud;) Biorę go w swój podpis;) Ok?
Jadę tam gdzie znika horyzont.
MP 2014 - 500km 25h28`|MP 2015 - 300km 20h30`|MP 2017 - 300km 21h01`|MP 2018 (DNF)- 519km 27h30``|BBT 550km (DNF) | POM500 46h33`|PGR 550km - 80h04`

Offline skolioza

  • Wiadomości: 2559
  • Miasto: kraków
  • Na forum od: 01.04.2009
    • http://www.RetroMTB.pl
Odp: Bitwa o Brooksa
« 18 Gru 2011, 14:27 »
jak śpiewała Sepultura: ...Brooks bloody Brooks...  :)
dobrze że tego w cytat nie wziąłeś bo by Cię fani zlinczowali :P
powoli nasze forum zatrzymało się w czasie na 8 rz. ;)
to akurat nic złego :P

Offline Mężczyzna tranquilo

  • Wiadomości: 1692
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 21.01.2011
    • Na rowerowej ścieżce
Odp: Bitwa o Brooksa
« 18 Gru 2011, 23:16 »
Czytając ten wątek dochodzę powoli, że Brooks jest znany z tego, ze jest znany. Wszyscy o nim piszą, ale tak naprawdę już chyba tylko nieliczni pamiętają o co tu naprawdę chodzi.

Bo tak naprawdę czy ten Brooks jest AŻ tak zajedwabisty by uzasadniać wydatek tylu złotówek?
Co nie oznacza, że gdy będę miął nadmiar gotówki to go ie kupię. Wymiata czy nie - on po prostu fajnie wygląda :)

Offline miki150

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6699
  • Miasto: Jeteborno
  • Na forum od: 05.07.2010
Odp: Bitwa o Brooksa
« 19 Gru 2011, 00:06 »
Ja kupiłem Flyera, bo chciałem coś sprawdzonego i z wbudowaną amortyzacją. Poprzednie 2 siodełka bardzo szybko mi padły, więc jeśli Brooks to faktycznie siodełko na lata, to 250zł to słuszny wydatek. No i wygląda zajebiście  :wink:

Offline Mężczyzna Robert

  • Wiadomości: 4815
  • Miasto: Konin
  • Na forum od: 03.12.2007
Odp: Bitwa o Brooksa
« 20 Gru 2011, 21:26 »
Z dzisiejszej przejażdżki:
  8)

 ;D


Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum