Autor Wątek: Bitwa o Brooksa  (Przeczytany 112081 razy)

Offline Mężczyzna remik

  • Wiadomości: 1262
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.01.2017
    • Rowerowe Pobiedziska
Odp: Bitwa o Brooksa
« 23 Sie 2020, 17:59 »
Tak drążę z ciekawości i konieczności (strzelił mi właśnie Antares po zaliczeniu nocą wyrwy w jezdni),

Rozumiem, też jestem ciekaw tego siodła. Kilka dni temu po testach odesłałem Fabric Scoop Race Team Shallow - mimo śwetnych opinii - kompletnie nie mogłem się w nie wpasować, co tylko potwierdza że każda nierówność / wcięcie w siodełku  - nie jest tolerowane przez mój tyłek ...

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Bitwa o Brooksa
« 23 Sie 2020, 20:43 »
Rozumiem, też jestem ciekaw tego siodła. Kilka dni temu po testach odesłałem Fabric Scoop Race Team Shallow - mimo śwetnych opinii - kompletnie nie mogłem się w nie wpasować, co tylko potwierdza że każda nierówność / wcięcie w siodełku  - nie jest tolerowane przez mój tyłek ...
Mam dokładnie tak samo, tylko płaskie siodła. Fabric Scoop Race Team Shallow już z samego wyglądu jest niewygodne.

Jak dla mnie najlepsze siodło na jakim dane mi było jeździć - Bontrager Inform. Dosyć szerokie i całkowicie płaskie.

Właściwie to dopasowanie siodła jest dla mnie dosyć proste, bo pasują mi wszystkie siodła, które są płaskie. Z jakiegoś powodu producenci częściej decydują się na lekkie wglębienia.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline PiKa

  • Wiadomości: 891
  • Miasto:
  • Na forum od: 18.10.2017
Odp: Bitwa o Brooksa
« 23 Sie 2020, 21:32 »
Jakby co to mam C17 Carved (z dziurą) na sprzedaż. Praktycznie nowe, zrobiłem na nim 200 km.

Offline Mężczyzna Siara_iwj

  • Wiadomości: 1000
  • Miasto: Sheffield
  • Na forum od: 19.11.2016
Odp: Bitwa o Brooksa
« 24 Sie 2020, 00:36 »





Aż mnie zabolało na sam widok. Muszę mieć wycięcie, czym większe, tym lepsze. Z Brooksów mój wycięty Flyer po jakichś 15000 km dopasował się idealnie. Co dupa, to przygoda ;)

Offline Mężczyzna rufiano

  • Wiadomości: 1943
  • Miasto:
  • Na forum od: 03.02.2014
Odp: Bitwa o Brooksa
« 24 Sie 2020, 09:49 »
Jakby co to mam C17 Carved (z dziurą) na sprzedaż. Praktycznie nowe, zrobiłem na nim 200 km.


a ile sobie kolega życzy ?

Offline Mężczyzna remik

  • Wiadomości: 1262
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.01.2017
    • Rowerowe Pobiedziska
Odp: Bitwa o Brooksa
« 24 Sie 2020, 11:38 »
Fabric Scoop Race Team Shallow już z samego wyglądu jest niewygodne.
Jak dla mnie najlepsze siodło na jakim dane mi było jeździć - Bontrager Inform. Dosyć szerokie i całkowicie płaskie.

Ten Fabric z 2020 jest dość płaskie - ma tylko lekkie wglębienie w tylnej części , profil całkiem spoko - ale jednak to nie to. Dodatkowo stelaż i cały tył siodełka mocno się uginało , a ja chyba muszę mieć to twarde, tak jest we Flite 1990 - które z natury było chyba szosowe i b. sztywne. Boje się - że Brooks też będzie się za mocno uginał . Ten Bontrager fajny - ale chyba już nie w produkcji , ale znalazłem Bontrager Serano Pro - całkiem klasycznie wygląda, i szeroka wersja 148 mm jest ..

Siara_iwj: To ma być siodełko , a nie muszla klozetowa - żeby szerokiej dziury szukać  ;D :P
Mnie boli o samego wyglądu takiego - SP-01 SUPERFLOW  :o
Ale fakt,  co tyłek to historia  ;)


Offline PiKa

  • Wiadomości: 891
  • Miasto:
  • Na forum od: 18.10.2017
Odp: Bitwa o Brooksa
« 24 Sie 2020, 14:35 »
Jakby co to mam C17 Carved (z dziurą) na sprzedaż. Praktycznie nowe, zrobiłem na nim 200 km.


a ile sobie kolega życzy ?

Kupiłem za 475 zł, chciałbym sprzedać za 375 zł.

Ewentualne kolejne pytania na PW, nie chcę zaśmiecać wątku.

Offline Mężczyzna remik

  • Wiadomości: 1262
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.01.2017
    • Rowerowe Pobiedziska
Odp: Bitwa o Brooksa
« 26 Sie 2020, 14:37 »
Tak drążę z ciekawości i konieczności (strzelił mi właśnie Antares po zaliczeniu nocą wyrwy w jezdni), bo łudząco podobny stelaż miałem kiedyś w siodełku z kolei Selle San Marco, ale pokrycie było kompozytowo-skórzane.

Wracam z info po testach . Siodło (C13 carbon) bardzo dziwne . Ta guma z którego jest wykonane - miejscowo twarda , natomiast jako całość bardzo się ugina. Stelaż-konstrukcja trzyma sztywno właściwie tylko przód siodła i tył , natomiast środek i boki są mocno plastyczne. W czasie jazdy czujesz jak środek się mocno ugina/zapada - ma się uczucie jakby siodło pływało/uginało się cały czas . Szczególnie czuć to w terenie. Niestety sprzęt nie dla mnie - potrzebuje więcej sztywności/podparcia , także robię zwrot ...
 

Offline Mężczyzna MCsubi

  • Wiadomości: 2439
  • Miasto: Bezdomny menel rowerowy
  • Na forum od: 13.05.2018
Odp: Bitwa o Brooksa
« 26 Sie 2020, 15:47 »
Czyli w sumie mamy identyczne odczucia, które dla mnie dyskwalifikują wszystkie Brooksy. Może i przyzwoite siodło dla roweru z prostą kierownicą, gdzie właściwie cały czas siedzi sie w jednym miejscu, ale męka w rowerze z barankiem. 

Offline Mężczyzna Waxmund

  • Moderator Globalny
  • Ironman
  • Wiadomości: 11142
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
Odp: Bitwa o Brooksa
« 27 Sie 2020, 07:47 »
Zrobiłem jakieś 40 tys km na szosówce z 2 różnymi Brooksami ;) Polecam.
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Offline Mężczyzna remik

  • Wiadomości: 1262
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.01.2017
    • Rowerowe Pobiedziska
Odp: Bitwa o Brooksa
« 27 Sie 2020, 14:21 »
Czyli w sumie mamy identyczne odczucia, które dla mnie dyskwalifikują wszystkie Brooksy.

Cóż, ja już nie będę eksperymentował, bo widać - że to nie działa. Pozostają klasyczne wersje
np. Selle italia flite (wersja 1990- takie obecnie mam) Przetestowałbym jeszcze San Marco Regal (np. wersja Evo) lub Fizik Antares R3 . Wszystkie płaskie , dość szerokie - pokryte skóra/ microfeelem .


 

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7284
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: Bitwa o Brooksa
« 27 Sie 2020, 14:36 »
To ja z innej półki cenowej, ale ostatnio bardzo dobrze jeździ mi się na siodłach Giant Connect. Do tego stopnia, ze Brooks poszedł do roweru do pracy a do Ogra i Toughroada, założyłem siodła z tej serii.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna MCsubi

  • Wiadomości: 2439
  • Miasto: Bezdomny menel rowerowy
  • Na forum od: 13.05.2018
Odp: Bitwa o Brooksa
« 27 Sie 2020, 19:33 »
Możesz zapodać link do konkretnego? Bo widzę, że płaskiego Antaresa, który mi pękł, już nie ma. Teraz jeżdżę na starym włochu skórzanym-nie ma tragedii, ale Antares był ideałem.

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7284
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: Bitwa o Brooksa
« 27 Sie 2020, 22:09 »
Hmm. Oba kupiłem na OLX bo ludzie się ich pozbywają za grosze. A dla mnie są wygodne. W sumie to nie zgłębiałem co to za model konkretnie.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna remik

  • Wiadomości: 1262
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.01.2017
    • Rowerowe Pobiedziska
Odp: Bitwa o Brooksa
« 27 Sie 2020, 23:00 »
Możesz zapodać link do konkretnego? Bo widzę, że płaskiego Antaresa, który mi pękł, już nie ma. Teraz jeżdżę na starym włochu skórzanym-nie ma tragedii, ale Antares był ideałem.

hmm, na bikester jeszcze są, Fizik ma tę zaletę, że niektóre modele mają rozmiar S i L w szerokości.
https://www.bikester.pl/fizik-antares-r3-racing-saddle-l-blackblackwhite-1059629.html
https://www.bikester.pl/fizik-antares-r3-racing-saddle-blackblackwhite-1059620.html

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum