Autor Wątek: Bitwa o Brooksa  (Przeczytany 111616 razy)

Offline Mężczyzna dudi

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 11.05.2009
Odp: Bitwa o Brooksa
« 17 Cze 2021, 16:08 »
Zdecydowanie Michał ma tutaj rację, sprężyny mega przeszkadzają w naciągnięciu pasków, niestety taka a nie inna konstrukcja siodła powoduje, że ciężko je optymalnie poprowadzić i tam, gdzie zazwyczaj się one znajdują w klasycznych rozwiązaniach, tam w sprężynowcach walczą ze sprężynami. Przy lekkim bagażu nie ma problemu, ale przy większym załadunku trzeba raz na jakiś czas poprawiać, bo wszystko zaczyna latać i opadać.

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Bitwa o Brooksa
« 17 Cze 2021, 16:47 »


Pomijając kwestie stylówki Brooks się zwyczajnie słabo nadaje do takich toreb, bo nie można go mocniej dopchnąć w kierunku siodła, więc zawsze będzie to się bujać więcej niż na klasycznym siodle.
Podsiodłówka i sprężyny to faktycznie kiepskie połączenie. Za to Brooks B17 ma szeroko rozstawione pręty, które do tego odstają i dobrze wgryzają się w torbę, więc znacznie zmniejsza potencjalne bujanie.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna liftlodz

  • Wiadomości: 1273
  • Miasto: Polska
  • Na forum od: 24.12.2020
Odp: Bitwa o Brooksa
« 18 Cze 2021, 04:55 »
O mój Boże, używam podsiodłówki i Brooks b17 od ponad roku i dopiero na tym forum dowiedziałem się że się nie da tego zamontować.
O ja głupi.
A jak wiadomo głupi na zawsze szczęście i u mnie się dało.

Offline Mężczyzna dudi

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 11.05.2009
Odp: Bitwa o Brooksa
« 18 Cze 2021, 09:03 »
nie da tego zamontować
Nie no, pijemy tu raczej do flyera, bo sprężyny rzeczywiście przeszkadzają. I nie, że się nie da, bo się da, ale stabilności to tak dobrej nie ma.

Offline Mężczyzna Waxmund

  • Moderator Globalny
  • Ironman
  • Wiadomości: 11142
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
Odp: Bitwa o Brooksa
« 18 Cze 2021, 21:53 »
Dobrze że nie wiedziałem że przeszkadzają, bo bym nie montował ;) A od kilku lat tak sobie jeżdżę...

Spacjalnie dla Ciebie wygrzebałem
<podaje wiaderko na łzy>  :lol:

Jechałem kawałek z Waxem na Podróżniku, gdzie miał Brooksa z dużą podsiodłówką - to był obraz nędzy i rozpaczy :lol:

Opadało to na koło, już milimetry od opony, do tego odginało się ku ziemi, przez to lampka tylna do torby zamocowana była chwilami słabiutko widoczna, świecąc w kierunku drogi, nie tyłu. Pomijając kwestie stylówki Brooks się zwyczajnie słabo nadaje do takich toreb, bo nie można go mocniej dopchnąć w kierunku siodła, więc zawsze będzie to się bujać więcej niż na klasycznym siodle.

Jak się spotkaliśmy to moja torba już była prawie pusta :P Jakbyś widział na początku co się działo.... ;)
A że lampka się obsunęła to już inna kwestia.
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Bitwa o Brooksa
« 10 Kwi 2022, 23:00 »
Tak się życie ułożyło, że posiadam 5 (słownie pięć) Brooksów B17. Do tego jeszcze mam Brooksa Swift, ale to zupełnie nie o tym, bo on ma pręty chromowane (? takie srebrne, błyszczące).

Jaką farbą należy malować pręty? Ewentualnie byłoby miło gdybym mógł tę farbę wykorzystać jeszcze do podmalowania przy okazji rowerów.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum