Autor Wątek: W Dolinę Szreniawy i północną część Wyżyny Miechowskiej  (Przeczytany 902 razy)

Online Mężczyzna MichałD

  • Wiadomości: 471
  • Miasto: Jura Krakowsko-Częstochowska
  • Na forum od: 27.11.2013
    • Między Wartą, Pilicą i Nidą
Coroczna, tradycyjna już, kwietniowa wycieczka w Dolinę Górnej Szreniawy i ogólnie na północną część Wyżyny Miechowskiej w poszukiwaniu aromatu fiołków i kwitnących miłków wiosennych. Trasa odkrywcza nie była, choć w dwa miejsca gdzie jeszcze nie byłem udało się trafić :)
Pogoda bardzo specyficzna - po znacznym ochłodzeniu ponownie wróciła wysoka temperatura, bezchmurne niebo (akurat do robienia zdjęć to nie najlepiej) i niestety bardzo silny zachodnio-południowy i zachodni wiatr. W drodze ku Słomnikom ogólnie pomagał, a w każdym razie nie przeszkadzał, wszak głęboką doliną jechałem. Do Przybysławic (między Kozłowem a Ksiażem) teoretycznie pomagał i "wpychał" pod górki których nie brakowało. Dlaczego teoretycznie? bo na stromych podjazdach brak było najmniejszego ruchu powietrza przed rowerem a słoneczko grzało mocno zapewniając warunki typowe raczej dla lipca niż początku kwietnia. Sam powrót od okolic Kozłowa praktycznie cały czas pod silny zachodni wiatr.

Dystans 118km, czas ok. 7:30h
Pilica - Wierbka - Chlina - Jeżowka - Witowice - Jaksice - Smroków - Prandocin - Sławice - Miechów - Widnica - Przybysławice - Koryczany - Otola - Przychody - Pilica

Pełna fotorelacja (63 fotki z opisami i linkami): http://jurapolska.com/wycieczki/rowerowa_10042017.php


Mapa wycieczki wygenerowana na GPSies.com


Kapliczka na podjeździe do Chliny


Kredowa skarpa na wsią - Jeżówka Hollywood


Na wysokości Komorowa fragment naturalnego biegu Szreniawy


Obszar Natura 2000 Sławice Duchowne


Nad Widnicą.


Zadole, widok na Kozłów i ledwo zarysowane przez szerokokątny obiektyw pagórki Progu Lelowskiego


Ostatni podjazd i szybki po nim zjazd prowadził po "płytówce" przez Kolonię Dobra skąd ładny widoczek na wzgórza nad Doliną Wodącą i po lewej Zamek Pilcza.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.

Offline Mężczyzna Zbyszek

  • Wiadomości: 1472
  • Miasto: Zawiercie
  • Na forum od: 17.02.2009
Jak zawsze z ogromną przyjemnością przeczytałem i obejrzałem  relację z Twojej wycieczki. Czekam na następne  :)

Online Mężczyzna MichałD

  • Wiadomości: 471
  • Miasto: Jura Krakowsko-Częstochowska
  • Na forum od: 27.11.2013
    • Między Wartą, Pilicą i Nidą
Dzięki za dobre słowo.
Plany są trasy z grubsza obmyślane, gorzej z czasem teraz, choć mam nadzieję że przed szczytem sezonu turystycznego jeszcze ze 2-3 wycieczki wyjdą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.

Offline Mężczyzna Zbyszek

  • Wiadomości: 1472
  • Miasto: Zawiercie
  • Na forum od: 17.02.2009
Ja też mam już trasę na wtorek opracowaną. oby pogoda dopisała. Jadę w kierunku Doliny Szreniawy  :) Ostatnio zastanawiałem się gdzie by pojechać bo okolica już wielokrotnie objeżdżona no i jest fajny kierunek  ;)

Offline Mężczyzna kawerna

  • Piotr(ek) Hrehorowicz w realu
  • Wiadomości: 1932
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 22.09.2013
@MichałD: Jak zawsze z prawdziwą przyjemnością oglądam twoje zdjęcia i czytam opisy. Zachęcają mnie do ruszenia się na północ od Krakowa.
... i stałem się social-rowerzystą... Anachronicznie lubię trójrzędowe korby i małe kasety ;)

Offline Mężczyzna Zbyszek

  • Wiadomości: 1472
  • Miasto: Zawiercie
  • Na forum od: 17.02.2009
No to foty zimowe będą, bo aktualnie +2 na okolicznych stacjach i deszcz ze śniegiem. Przy odrobinie szczęścia, rano będzie już sypało na biało. Bardzo jestem ciekaw, czy spadnie na jurze ten śnieg czy nie :)
Wykrakałeś  ;)
około południa było jeszcze tak:


teraz jest tak:


Odpuściłem :-\. Śladami MichałaD do doliny Szreniawy pojadę innym razem. Dzisiaj moje psy nie chciały wyjść z domu więc zrobiłem tylko tradycyjną pętelkę wokół komina  :)

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum