Autor Wątek: Przez doliny Górnej Pilicy, Białej Nidy do Nagłowic.  (Przeczytany 454 razy)

Online Mężczyzna MichałD

  • Wiadomości: 471
  • Miasto: Jura Krakowsko-Częstochowska
  • Na forum od: 27.11.2013
    • Między Wartą, Pilicą i Nidą
Co prawda w niedzielę miałem pracować, ale że pogoda figla spłatała to wolne wpadło. Siedzieć w domu sensu nie było, no to co robić? Samemu jechać na kajak bym się nie odważył, pochodzić/pojeździć gdzieś po Jurze w długi weekend niekoniecznie. Czyli zostaje dalsza rowerowa tras, jednak nie chciałem podjeżdżać samochodem, a kondycja coś słabiutka ostatnimi czasy. Powyższe wybór mocno ograniczało do wyjazdu gdzieś na +/- północny-wschód i po obejrzeniu mapy zdecydowałem się na trochę zmodyfikowaną powtórkę wycieczki do Nagłowic.

Oczywiście okolice doskonale znane i lubiane ;) odkrywczy był tylko mały "polny" kawałek między Słupią a Raszkowem.

Dystans ok. 141km, czas ok. 7:45h (całego wyjazdu z postojami włącznie)
Włodowice - Bliżyce - Staromieście - Gródek - Łysaków - Secemin - Bałków - Radków - Nagłowice - Rożnica - Słupia - Obiechów - Rokitno - Kostkowice - Włodowice

Pełna fotorelacja (52 fotki z opisami i linkami): http://jurapolska.com/wycieczki/rowerowa_30042017.php


Mapa wycieczki wygenerowanej na GPSies.com


Z Brzozowej Góry do Staromieścia już od kilku lat w dół prowadzi taki wąski i doskonały asfalt.


Pilica powyżej Łysakowa - na wysokości krzaków na zakolu zazwyczaj jest super piaszczysta plaża i woda po kolana.


Secemin, widok z wyspy na pierwotnie gotycki kościół pw. Świętej Katarzyny i Jana Ewangelisty


Pomnik Mikołaja Reja w Nagłowicach.


Pałac w Rożnicy - największa niespodzianka podczas całej wycieczki.


Wracam w Dolinę Górnej Pilicy


Wiosenno-letnia okupacja Zalewu Dzibice ruszyła.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.

Offline Mężczyzna Zbyszek

  • Wiadomości: 1472
  • Miasto: Zawiercie
  • Na forum od: 17.02.2009
Jak zawsze z dużą przyjemnością czytam i oglądam  :)

Offline Mężczyzna emes

  • i tak nie dojedzie
  • Wiadomości: 4568
  • Miasto:
  • Na forum od: 09.06.2010
    • http://north-south.info
Jedna z moich ulubionych rzek. Zawsze miło popatrzeć :)

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum