Autor Wątek: Brud spod kół do przyczepki i na dziecko  (Przeczytany 12948 razy)

Offline Mężczyzna transatlantyk

  • Moderator Globalny
  • GM 2420
  • Wiadomości: 7898
  • Miasto: Annopol
  • Na forum od: 21.11.2007
    • Rowerem przed siebie.
To coś da na plus/na minus?

Z całą pewnością tak. Szczególnie przy szybszej jeździe, kiedy cząstki wyrzucane spod koła mają większą energię, lecą wyżej i dalej.
Teoretycznie najlepiej, gdyby chlapacz był do samej ziemi - ale chyba praktyka powinna wskazać złoty środek.


Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4805
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
ja miałem nisko chlapacz i oponę 1.75. Aby to nie było luźne to obcięty kawałek platikowego błotnika wydłużał błotnik do ziemi oprócz tego do niego było zamontowane szeroki i długi  chlapacz z gumy. Guma się nie wyginała w wyniku wiatru (jak flaga) to właśnie ten wydłużony błotnik to uniemożliwiał.

Offline Mężczyzna lary

  • Wiadomości: 132
  • Miasto: polska
  • Na forum od: 05.06.2013

2. Szerokość opon - nabieram coraz większego przekonania, że błotnik jest za wąski (60 mm) lub jak kto woli - opona jest za szeroka (2 cale. ca. 51 mm). Czy ćwierć cala mniej (2,00 -> 1,75) czyli ca. 6 mm może dać zauważalną różnicę, czy trzeba odchudzać jeszcze bardziej? Nie chciałbym chyba jeździć na 1,50, te 1,75 jestem w stanie zaakceptować ;-)



Osobiście ostatnią rzeczą za jaką bym się brał to zmiana opon na węższe. To już poważna ingerencja w trakcje, amortyzacje i ogólny komfort jazdy do którego się przyzwyczaiłeś. Kombinowałbym dalej z chlapaczami, owiewkami i ogólnym "druciarstwem"  ;) . Ale skoro opony są wygodne dla Ciebie to bym je zostawił.

Offline Mężczyzna olo

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 7073
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.02.2011
@lary

Sprawy opon nie ma też co demonizować. Ten konkretny rower służy tylko do poruszania się średnio dwa razy w tygodniu po mieście oraz do ciągnięcia przyczepki. W przypadku gdy do przyczepki i dwójki pasażerów (to już razem 40 kg) dojdą cztery sakwy i namiot, to myślę że te ćwierć cala szerokości opony będzie ostatnią rzeczą, którą zauważę :D Jak będzie w lesie piach to i tak będzie pchane.

@Jurek dzięki za radę z tym dodatkowym błotnikiem. Mój chlapacz jest dość ciężki i sztywny, więc wiatr nie powinien go chyba ruszać, ale będę to obserwował :)
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.


Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum