9. Do dnia 28 marca 2021 r. prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 93.0) polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego jest dopuszczalne po spełnieniu łącznie następujących warunków: 1) wyłącznie w przypadku sportu zawodowego w rozumieniu art. 2 pkt 143 rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu lub zawodników pobierających stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, lub zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej w rozumieniu tej ustawy, lub dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy; 2) ich organizowania bez udziału publiczności. 10. Okoliczności, o których mowa w ust. 9 pkt 1, potwierdza dokument wystawiony przez podmiot opłacający wynagrodzenie lub stypendium sportowe albo przez odpowiednio międzynarodową federację sportową działającą w sporcie olimpijskim lub paraolimpijskim lub inną uznaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski albo międzynarodową organizację sportową o zasięgu kontynentalnym należącą do takiej federacji, albo polski związek sportowy.
Te wyroki to zapadają na tle konkretnych ograniczeń dotykających wprost praw i wolności wymienionych w konstytucji, czy to wykonywania zawodu (art. 65 ust. 1), czy poruszania się (art. 52 ust. 1), czego dotyczyły wczorajsze wyroki SN.
Ten PZPL to powstał wcześniej. Przeciąganie liny to była kiedyś dyscyplina olimpijska Nie wiem czy dostałbym licencję, czytałeś @Wilku warunki? Trzeba wykonać ileś "hopsztosów"
Poza tym dlaczego środowisko ultra miałoby nie dostać zgody ministra na stworzenie własnego związku?
na granicy wewnętrznej UE pomiędzy Polską i Słowacją oraz Czechami obowiązuje kwarantanna graniczna.
I jeszcze zauważę, że na granicy wewnętrznej UE pomiędzy Polską i Słowacją oraz Czechami obowiązuje kwarantanna graniczna.
Za tym przemawiają też twarde dane (...) nielogiczne byłoby (...) nie rozumiem jednego, czemu (...).