Autor Wątek: Mapa przejechanych śladów  (Przeczytany 25194 razy)

Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3722
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Odp: Mapa przejechanych śladów
« 20 Lip 2023, 12:36 »
i podczas planowania widać co i jak:
Puszcza Notecka jaka mała się wydaje na tej mapie :D
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna zly-sze

  • Wiadomości: 4961
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 19.09.2019
Odp: Mapa przejechanych śladów
« 20 Lip 2023, 15:25 »
i podczas planowania widać co i jak:
Puszcza Notecka jaka mała się wydaje na tej mapie :D

Ja używam OSM, ale na potrzeby skrina zmieniłem na jakąś inną, żeby te niebieskie lepiej było widać. Zwykła OSM jest the best.

Offline Mężczyzna Klisu

  • Wiadomości: 20
  • Miasto: Szczęsne
  • Na forum od: 18.07.2023
Odp: Mapa przejechanych śladów
« 20 Lip 2023, 23:11 »
No ale czym to się różni od statshunters?

Nie znam statshunters. Z tego co się zorientowałem, to coś takiego jak squadrats.

Idea jest podobna, tyle, że SH daje Ci dodatkowo różne statystyki (eddington number, dystans roczny, predykcja dystansu itp. itd). Squadrats jest "ładniejsze", ma mniejszą podziałkę, ale pokazuje mniej danych.

Offline Mężczyzna bzyk69

  • Wiadomości: 377
  • Miasto: Pszczyna
  • Na forum od: 27.08.2021
Odp: Mapa przejechanych śladów
« 21 Lip 2023, 07:23 »
@TripRider: dziękuję za szczegółowe wyjasnienie Wandrera. Z tego co widzę, to większy nacisk jest tam położony na eksplorację samych ulic/ścieżek zamiast kwadratów.

Statshunters vs Squadrats: Z niewiadomego dla mnie powodu squadrats nie zasysa mi wszystkich aktywności ze stravy. A statshunters tak. Co prawda wrzucam na stravę z etrexa - a więc ręcznie. No ale statshunters to łyka, a squadrats ma czkawkę - nie przy wszystkich, ale kilka procent tras mu się nie podoba. I nie widzę tam bardzo opcji jak by to ręcznie poprawić.

Offline Mężczyzna TripRider

  • Wiadomości: 416
  • Miasto: Pomorze Środkowe
  • Na forum od: 29.07.2019
Odp: Mapa przejechanych śladów
« 21 Lip 2023, 08:45 »
No ale czym to się różni od statshunters?

Nie znam statshunters. Z tego co się zorientowałem, to coś takiego jak squadrats.

Idea jest podobna,

@TripRider: dziękuję za szczegółowe wyjasnienie Wandrera. Z tego co widzę, to większy nacisk jest tam położony na eksplorację samych ulic/ścieżek zamiast kwadratów.

Sam również korzystam ze squadrats, ale osobiście irytuje mnie, jak chcąc domykać kolejne kwadraty, muszę się zapuszczać pieszo przez dzikie chaszcze i trawy po pas. Albo prywatny lub zamknięty teren, wtedy to już nie ma opcji.

Dlatego wandrer jest dla mnie ciekawy, że prowadzi po ścieżkach i ma bardzo rozbudowane statystyki. A ja lubię cyferki ;-)

Ja też mam sporo śladów z Etrex 20 i squadrats mi je wczytał. Niestety nie jestem ekspertem od tej aplikacji i tu nie pomogę.

Offline Mężczyzna Turysta

  • Wiadomości: 5718
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 15.06.2011
Odp: Mapa przejechanych śladów
« 21 Lip 2023, 10:24 »
squadrats ma czkawkę - nie przy wszystkich, ale kilka procent tras mu się nie podoba. I nie widzę tam bardzo opcji jak by to ręcznie poprawić.

Zmień na chwilę takie aktywności na prywatne, a potem z powrotem na publiczne (albo widoczne tylko dla followersów). Najlepiej pojedynczo zaczynając od najstarszych i dając czas na przekalkulowanie wszystkich tras (Wydaje mi się, że po aktualizacji aktywności zasysane są ponownie wszystkie nowsze od niej). Jeśli nie pomoże, pisz do autorów - mi musieli w jakichś pojedynczych przypadkach ręcznie odblokować.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum