Autor Wątek: Fuji na Pradziadzie  (Przeczytany 857 razy)

Offline Mężczyzna bertomw

  • Wiadomości: 120
  • Miasto: Racibórz
  • Na forum od: 01.11.2015
Fuji na Pradziadzie
« 26 Maj 2019, 23:45 »
Nareszcie pojawiła się okazja w tym pogodowo okropnym maju, aby gdzieś wyskoczyć, przynajmniej na jeden dzień.
Już od jakiegoś czasu chciałem (w-)jechać na Pradziada. Niby blisko, ale jakoś do tej pory nie było ku temu okazji. Z tym „blisko” to też bez przesady. Z Raciborza jest ok. 100 km + 100 km powrót. Jak dla mnie dużo. I dużo (jak dla mnie) jest jazdy w górę/dużo podjazdów. Ale ok. Jakoś daliśmy radę. Szkoda tylko, że nie do końca się przygotowałem względem ubrań. Na górze trochę zmarzłem.

Offline Mężczyzna bertomw

  • Wiadomości: 120
  • Miasto: Racibórz
  • Na forum od: 01.11.2015
Odp: Fuji na Pradziadzie
« 26 Maj 2019, 23:48 »
I może jeszcze parę obrazów – na ostatnim: zasłużony odpoczynek Fuji


Offline Kobieta starszapani

  • Wiadomości: 1711
  • Miasto: wioska na końcu świata
  • Na forum od: 30.03.2015
Odp: Fuji na Pradziadzie
« 27 Maj 2019, 06:30 »
Bardzo fajny rower, podobają mi się kolorowe akcenty na ramie i korki na kierownicy, a także nóżka i stojak w pokoju, tym bardziej, iż od dłuższego czasu jestem namawiana na wieszanie swojego Treka w podobny sposób.

Z ciekawości zapytam - co masz zamontowane na górnej ramie przy siodełku i czy nie obciera Ci to nóg w czasie jazdy?


"W nieznane wejdź, Odważnym bądź, Za tajemnicą idź...." JW

Offline Mężczyzna vuki

  • Wiadomości: 1018
  • Miasto: Rawicz
  • Na forum od: 16.04.2014
Odp: Fuji na Pradziadzie
« 27 Maj 2019, 07:02 »
Tam pewnie są narzędzia ale nie wygodniej i ładniej z torebką pod siedzeniem? Taka 2l rozwiązałaby też problem tej z kierownicy.
Stojaczek super!
MiRowerDajePower

Offline Mężczyzna bertomw

  • Wiadomości: 120
  • Miasto: Racibórz
  • Na forum od: 01.11.2015
Odp: Fuji na Pradziadzie
« 27 Maj 2019, 07:12 »
To jest taki bidonik (firmy Zéfal) na drobne rzeczy (jest tam zapasowa dętka, pompka i parę innych drobiazgów naprawczych). Nie ociera o nogi w czasie jazdy; jedynie czasami się odrobinę przesunie w jakiś bok, ale tragedii z tym nie ma; ten element nie jest też absolutnie sztywny i generalnie jego pozycja nie przeszkadza mi w żaden sposób. Paradoksalnie jest lepiej, gdy jest od strony sztycy niż od strony kierownicy.

Offline Mężczyzna bertomw

  • Wiadomości: 120
  • Miasto: Racibórz
  • Na forum od: 01.11.2015
Odp: Fuji na Pradziadzie
« 27 Maj 2019, 07:25 »
Tam pewnie są narzędzia ale nie wygodniej i ładniej z torebką pod siedzeniem? Taka 2l rozwiązałaby też problem tej z kierownicy.
Stojaczek super!

Racja, w takim układzie mała torba pod siedzeniem byłaby lepsza, ale niekiedy poruszam się w większym bagażem i pod siodełkiem jest duża sakwa bikepackingowa Ortlieb; przy kierownicy jest wtedy też sakwa bikepackingowa Ortlieb do kierownicy, a ta, którą tutaj widać, jest do niej doczepiana. W tej konfiguracji bez bagażu obecność tej małej torby przy kierownicy trochę „psuje mi harmonię” i pewnie rower traci trochę na aerodynamice, ale jest też dość wygodnie.
Zastanawiam się nad taką: https://www.szumgum.com/torba-podsiodlowa-ortlieb-saddle-bag-two-rozne-rozmiary-i-kolory.html (ale na razie mam inne zmartwienia i też nie do końca jestem przekonany, czy warto).
Stojak-kamapa składa się z dwóch euro-palet + z różnych, dość starych innych elementów drewnianych, które mieliśmy w garażu i na polu. Dużo czasu zajęło mi skonstruowanie tego czegoś, głównie szlifowanie i lakierowanie (ale bardziej szlifowanie) jest czasochłonne i wymaga sporej cierpliwości.


Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4818
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Fuji na Pradziadzie
« 27 Maj 2019, 08:54 »
no i pięknie, Fuji-właściciel zadowolony. Oby tak dalej. A cierpliwy byłeś także i przy stojaku nad łóżkiem. Podziwiam.

Offline Mężczyzna madkowal

  • Wiadomości: 18
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 14.05.2015
Odp: Fuji na Pradziadzie
« 27 Maj 2019, 10:08 »

Z ciekawości zapytam - co masz zamontowane na górnej ramie przy siodełku i czy nie obciera Ci to nóg w czasie jazdy?

Moja pierwsza myśl - głośnik bluetooth.

Offline Mężczyzna 7milowebuty

  • Wiadomości: 111
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 17.01.2013
Odp: Fuji na Pradziadzie
« 27 Maj 2019, 12:24 »
Dołączam się do wyrazów uznania za pomysł i wykonanie miejsca na rower w pokoju. To nie tylko stojak, ale zarazem wieszak i leżak!

Offline Mężczyzna 4gotten

  • Wiadomości: 1814
  • Miasto: Stargard
  • Na forum od: 26.08.2012
Odp: Fuji na Pradziadzie
« 27 Maj 2019, 14:17 »

Z ciekawości zapytam - co masz zamontowane na górnej ramie przy siodełku i czy nie obciera Ci to nóg w czasie jazdy?

Moja pierwsza myśl - głośnik bluetooth.

Takie rzeczy to Wataha  :D
dalej przed siebie... najlepiej po asfalcie ;-)

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum