Autor Wątek: Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej - ankieta  (Przeczytany 3189 razy)

mmggmm

  • Gość
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie dotyczącej projektu "Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej".
Ankieta zajmie Państwu nie więcej niż 5 minut, a jej wyniki będą miały istotny wpływ na ostateczny kształt projektu.
Adres ankiety:
http://trasyrowerowe.ankieta.biz/ankieta/40614/trasy-rowerowe-w-polsce-wschodniej.html

Dziękujemy za poświęcony czas.

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Niech Polska Wschodnia rośnie w siłę. :)

Offline skolioza

  • Wiadomości: 2559
  • Miasto: kraków
  • Na forum od: 01.04.2009
    • http://www.RetroMTB.pl
yoshko, dla mieszkańców na pewno to lepiej - ale z drugiej strony odwiedzający Was turyści oczekują właśnie ciszy, spokoju "wolniej płynącego czasu" - i jak wyprze te walory pośpiech wielkich miast rejon może stracić suma summarum na atrakcyjności...

rado

  • Gość
O ludzie! Ile to lat temu o tym projekcie czytałem?! Oby wreszcie. Żeby można było w tym kraju wybrać się na dłuższą wycieczkę z rodziną. Bo przecież jazda tymi naszymi drogami to walka o życie.

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Cytat: "skolioza"
yoshko, dla mieszkańców na pewno to lepiej - ale z drugiej strony odwiedzający Was turyści oczekują właśnie ciszy, spokoju "wolniej płynącego czasu" - i jak wyprze te walory pośpiech wielkich miast rejon może stracić suma summarum na atrakcyjności...

Sądzę, że zależy im jedynie na poznaniu preferencji turystów i oznaczeniu wartościowszych ścieżek, by człowiek nie siedział cały czas na mapie. :)
Nie raduję z bezsensownego wydawania pieniędzy w moim regionie, co może bardziej skutkować frustracja mieszkańców niż "nową jakością".

Miło by jechało się przez Białowieżę sensownie oznaczoną ścieżka. :)

Offline miuh

  • Wiadomości: 40
  • Miasto: Łomża
  • Na forum od: 11.07.2009
...inicjatywa jak najbardziej sluszna...bolaczka wschodnich krancow Polski jest...moim zdaniem...wlasnie niska jakosc infrastruktury turystycznej...ktora odstrasza wielu przyjezdnych, ktorzy nie sa zaprawionymi w trudach wycieczek podroznikami...

...i nie widze za bardzo "obawy" ze tereny wschodnie nagle przestana byc kraina ciszy, spokoju i wolniej plynacego czasu...w porownaniu do innych czesci kraju nawet przy duzych funduszach wtlaczanych w te rejony to i tak na wschodzie bedzie ciszej i spokojniej...a moze byc przyjemniej i bardziej przystepnie...co oczywiscie dla milosnikow sporej porcji "dzikosci" nie bedzie na reke... ...ale z ekonomicznego punktu widzenia tacy turysci sa mniej pozadani...nabiora jedzenia z domu i spia na dziko :p

Offline skolioza

  • Wiadomości: 2559
  • Miasto: kraków
  • Na forum od: 01.04.2009
    • http://www.RetroMTB.pl
nie wiem jakie są Twoje preferencje i doświadczenie sakwiarskie, ale za bardzo nie widzę sensu (pewnie jak większość) wożenia ze sobą wałówy którą możesz spokojnie dostać na miejscu, świeżej i w dodatku pewnie taniej Co do noclegów - zgadza sie Nie wszyscy szukają kwater i takich nie zmienisz - kasy za nocleg nie zostawią niezależnie jaką infrastrukturę wystawisz
jedyne ryzyko jest takie, że "cywilizowanie" (nie zrozumcie mnie źle) warunków w miejscu, którego ludzie mimo wszystko nie postrzegają jako modne kurorty opływające w luksusy zrazi tych których tam ciągnie, a wcale nie przygna "wakacjowiczów" Niestety, albo i stety, ale aby jakieś miejsca wykreować na przysłowiowe drugie Zakopane nie wystarczy sama infrastruktura - tu musi zapanować moda i miejscówka musi zakorzenić się w świadomości tych co chcą zostawiać kasę A to łatwe nie jest...

Offline miuh

  • Wiadomości: 40
  • Miasto: Łomża
  • Na forum od: 11.07.2009
...a ja twierdze...oczywiscie to jest tylko moja hipoteza...ze takie ucywilizowanie po podsumowaniu da wiecej osob odwiedzajacych te rejony... ...dajmy na to np polnocna finlandie i po drugiej stronie polnocna rosje...krajobrazowo, terenowo wydaje sie byc podobnie - lasy jeziora...zakladam tez ze finlandia nie jest jakos mocno modna - jednak kojarzy sie zapewne z zimnem dla przecietnego europejczyka... ...i tu wlasnie ta cywilizacja, infrastruktura techniczna i spoleczna, poziom bezpieczenstwa (odczuwalny?) wcale nie zatraca tej "dzikosci" finlandii...i jednoczesnie powoduje ze wiecej roweruje finlandia niz rosja (w tych rejonach)...wiadomo rosja to tez wizy...

ps. nie bylem ani w finlandii ani w rosji...troche sobie fantazjuje i wyobrazam :)
ps2. "wałowa" - domyslone i sprawdzone ale nie slyszalem wczesniej
ps3. wlasciwie nie mam doswiadczenia sakwiarskiego :)

Offline skolioza

  • Wiadomości: 2559
  • Miasto: kraków
  • Na forum od: 01.04.2009
    • http://www.RetroMTB.pl
wałówa - zapas jedzenia  :wink:
jeśli rozbudowa infrastruktury nie spowoduje zatracenia charakteru regionu to ja nie mam nic na przeciw - każdy wybierze co będzie chciał Tyle że ja po prostu nie wierzę aby przy naszej "narodowej" mentalności "ucywilizowanie" w taki sposób było realne...
zobaczymy co z tego wyniknie albo może -  czy w ogóle wyniknie  :wink:

Zderzak89

  • Gość
Co jak co ale na wschodzie ruch tak jak pisał Michał jest niewielki. Jeżdżę tam od dziecka do rodziny na wakacje i powiem szczerze ze poza krajówkami tam w ruchu są głównie ciągniki rolnicze. A jeśli ktoś uważa że i tak jest tam tłoczno to zapraszam na śląsk dla porównania :)

Offline Mężczyzna Waldic

  • Wiadomości: 674
  • Miasto: Elbląg
  • Na forum od: 23.01.2010

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Tutaj bezpośrednio do folderów z danymi: ftp://ftp.tebodinsap.pl/TrasyRowerowe-konsultacje/

Na razie tylko Lubelskie i Świętokrzyskie

Offline Zorian

  • Wiadomości: 18
  • Miasto: Białystok
  • Na forum od: 14.11.2010
Cytat: "Michał Wolff"
Rzadko jeździsz jeśli tak twierdzisz. Na wschodzie poza najgłówniejszymi drogami ruch jest dość symboliczny, bez większego problemu da się zaplanować sensowną trasę.


Co prawda to prawda, samochodów niewiele, ale często kierowcy wychodzą z tego samego założenia i jeżdżą dużymi prędkościami drogami do tego nieprzystosowanymi.

Jeżeli chodzi o trasy rowerowe na Mazurach ( okolice Giżycka) to jestem niezadowolony, nie ze względu na samochody, a na stan nawierzchni, jeszcze ja jak ja, na górskim rowerze dziury mi nie przeszkadzają, ale że ojciec ma rower typowo miejski to nieźle wyklął reklamowaną trasę wokół Niegocina.
Aktualnie mieszkam w Goudzie, szukam osób chętnych do wspólnych wycieczek w weekendy po Holandii:)

Offline Mężczyzna Waldic

  • Wiadomości: 674
  • Miasto: Elbląg
  • Na forum od: 23.01.2010
Cytat: "yoshko"
Tutaj bezpośrednio do folderów z danymi: ftp://ftp.tebodinsap.pl/TrasyRowerowe-konsultacje/

Tak sobie z ciekawości zajrzałem na plakaty informacyjne i wszędzie (u mnie również) konsultacje wyznaczone są na godziny kiedy większość ludzi jest w pracy albo w szkole. Z kim oni to chcą konsultować zatem ?

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Z wybranymi konsultantami...:)

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum