Mamy już programy szpiegujące w telefonach czy jeszcze nie?
Wszystko może się zmienić ale wygląda na to, że policjanci nie mają wytycznych by ścigać pojedynczych rowerzystów. Mozna tylko przypuszczać, że ten akurat dotyczący nas i biegaczy zakaz wprowadzony został przez polityków (z klapkami na oczach - wybory) a nie ekspertów. Tydzień temu Minister Zdrowia bronił tej wolności przemieszczania się - teraz uległ.
Cytat: wiki w 3 Kwi 2020, 15:57Wszystko może się zmienić ale wygląda na to, że policjanci nie mają wytycznych by ścigać pojedynczych rowerzystów. Mozna tylko przypuszczać, że ten akurat dotyczący nas i biegaczy zakaz wprowadzony został przez polityków (z klapkami na oczach - wybory) a nie ekspertów. Tydzień temu Minister Zdrowia bronił tej wolności przemieszczania się - teraz uległ. Ale przecież w tych rozporządzeniach nic się nie zmieniło w kwestii tej konkretnej sprawy, pozostaje tylko kwestia interpretacji
W rozporządzeniu zmieniło się to, że poprzednio było wolno samotnie biegać i jeździć bez żadnych ograniczeń. Teraz już ta wolność jest ograniczona przez możliwość nieprzychylnej dla nas interpretacji.
Proszę zwrócić uwagę na jedno. Pierwotne rozporządzenie o zakazach związanych z koronawirusem (Dz. U. poz. 491 z 20.03.2020r. zmienione Dz. U. poz. 522 z 24.03.2020r.) również zakazywało przemieszczania na terenie RP za wyjątkiem m. in.:-par. 3a ust. 1 pkt. 2 w brzmieniu"zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, w tym uzyskania opieki zdrowotnej lub psychologicznej, tej osoby, osoby jej najbliższej w rozumieniu art. 115 § 11 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U. z 2019 r. poz. 1950 i 2128), a jeżeli osoba przemieszczająca się pozostaje we wspólnym pożyciu z inną osobą – także osoby najbliższej osobie pozostającej we wspólnym pożyciu,oraz zakupu towarów i usług z tym związanych".Pod to była podciągnięta możliwość jazdy na rowerze, przynajmniej w wyjaśnieniach na stronie rządowej.Obecnie sformułowany wyjątek od zakazu przemieszczania się na terenie RP (Dz. U. poz. 566 z 31.03.2020r. - par. 5 pkt. 2), stanowi"zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, w tym uzyskania opieki zdrowotnej lub psychologicznej, tej osoby, osoby jej najbliższej w rozumieniu art. 115 § 11 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U. z 2019 r. poz. 1950 i 2128), a jeżeli osoba przemieszczająca się pozostaje we wspólnym pożyciu z inną osobą – także osoby najbliższej osobie pozostającej we wspólnym pożyciu, oraz zakupu towarówi usług z tym związanych".Zapisy są identyczne. Dlaczego zatem poprzednio było można, a teraz nie?