Autor Wątek: Materac Thermarest NeoAir UberLite - ku przestrodze  (Przeczytany 20462 razy)

Offline Mężczyzna Elwood

  • Od 2009-03-26
  • Wiadomości: 1580
  • Miasto: Przystanek Oliwa
  • Na forum od: 07.02.2023
Najważniejszy czynnik? Osobiste preferencje.
Ale temat zdryfował. Nie wiem czy o dmuchanie chodzi ale jeżeli w towarzystwie 5 osób używających tego samego produktu tylko jednemu psuje się on raz za razem a innym nie, to gdzie leży problem?
W częstotliwości stosowania?
Kto ma rację dzień wcześniej od innych, przez dobę uchodzi za idiotę.

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7284
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Problem w tym, że nie tylko mi się on zepsuł.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna Elwood

  • Od 2009-03-26
  • Wiadomości: 1580
  • Miasto: Przystanek Oliwa
  • Na forum od: 07.02.2023
To zostaję przy karimacie składanej.
Kto ma rację dzień wcześniej od innych, przez dobę uchodzi za idiotę.

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7284
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Przyszedł następny. Numer 4o Aż strach pompować  ;D ;D


A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19617
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Przyszedł następny. Numer 4o Aż strach pompować 
Widzę, że pomimo tylu narzekań i pomstowań na TaR - jednak ten nimb producenta z wysokiej półki działa w 100%  :lol:. I dlatego ciągle wierzysz, że wreszcie się sprawdzi, ciągle mu dajesz kolejne szansy, pomimo że sprzedać materac i odzyskać większość kasy nie byłoby trudno.

Taka ciekawostka na którą przypadkiem natrafiłem - materace TaR bardzo nie lubią chemikaliów zawartych w repellentach opartych o Deet oraz tych w kremach przeciwsłonecznych, wg producenta to może prowadzić do delaminacji, czyli właśnie tego typ awarii, o którym tu mowa. A że środki przeciw komarom i kremy przeciwsłoneczne to norma na wielu biwakach - ciekawe za jaki procent tych awarii materaców odpowiadają ;). Krem przeciwsłoneczny to raczej mniej prawdopodobne, bo z reguły przed pójściem spać zmywa się go ze skóry, ale środek na komary - to już inna rozmowa, jego na biwakach używa się bardzo często.





Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7284
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Nie da się ukryć, że pod względem parametrów TaR jest najlepszy na rynku. Może w końcu nauczę się na nim prawidlowo spać

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Może należy spać nie na górnej części, tylko przy boku?

Są jeszcze takie Naturehike
https://a.aliexpress.com/_EIeIjt9

Moim zdaniem problemem w NeoAir polega na tym jak wykonane są zgrzewy. Są one w postaci linii. W związku z tym jeśli cokolwiek zaczyna się nadrywać, to dalej już leci. Sposób łączenia pod względem redukcji mostków termicznych super, ale mechanicznie nie jest to dobre rozwiązanie.

Naturehike jest pikowane. Łączenia są w formie placków, więc wydaje się, że powinien być bardziej wytrzymały.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna WujTom

  • Administrator
  • Wiadomości: 2135
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 17.10.2016
    • Wuj Tom w podróży
Nie wiem jak obecne partie materacyków NH ale na 4 kupione perz moich znajomych z poprzedniej pracy w 2019 wszystkie 4szt po czasie około zaczęły przepuszczać powietrze plackami mikro dziurek (1 materacyk był użyty 2 noce potem leżał w szafie to samo się okazało w zeszłym roku przy próbie użycia). Fakt wszystkie były kupione w jednym zamówieniu na Ali wiec może problem dotyczył tylko tej serii.
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem ...


Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7284
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Podobną sytuację miałem z poduszką NH. Przepuszczanie powietrza "całą powierzchnią" po pewnym czasie.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7284
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
W temacie reklamacji materacyka Thermarest w ramach "wieczystej" gwarancji.

Z rozmowy z Pakerem. Jeżeli ktoś kupi w Pakerze, to jest możliwość dogadania się z nimi o wymianę materacyka na inny model w ramach tej gwarancji. Jeżeli był kupiony w innym sklepie to oni jedynie realizują wymianę jako dystrybutor i nie dają takiej możliwości.

Pani powiedziała, ze sprzedają w skali świata "setki tysięcy materacyków" i nawet jeżeli kilka tysięcy ulegnie uszkodzeniu to jest to niewielki procent. Oni też ich sprzedają dużo, ileś z nich wraca z takim uszkodzeniem ale, na tą liczbę co sprzedają to jest to tylko jakaś część". Czyli problem jest znany.
I chyba nie tak marginalny bo w dalszej części rozmowy dowiedziałem się, że jak teraz dostane "kolejny" materacyk to będzie on już w technologi NXT, więc nie powinny one już się tak psuć.
Tylko się zastanawiam, czy ten ostatni, to już nie był w tej wersji NXT?

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna MEC

  • Wiadomości: 380
  • Miasto: Nowy Tomyśl
  • Na forum od: 17.12.2016


...wersji NXT?

A... czyli to wersja "next"  i znów "next" i...

Offline Mężczyzna misiek

  • Wiadomości: 685
  • Miasto: Rzeszów
  • Na forum od: 04.11.2018
A... czyli to wersja "next"  i znów "next" i...

 ;D Dokładnie identyczne skojarzenie miałem  - next do nieskończoności  ;D

Może faktycznie wymień go na XTherma i osobiście sprawdź, czy okaże się lepszym wyborem.
Pozdrawiam,
Krzysiek


Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3722
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Z rozmowy z Pakerem. Jeżeli ktoś kupi w Pakerze, to jest możliwość dogadania się z nimi o wymianę materacyka na inny model w ramach tej gwarancji. Jeżeli był kupiony w innym sklepie to oni jedynie realizują wymianę jako dystrybutor i nie dają takiej możliwości.
No to jeśli kupiłeś w Pakerze, to wymieniaj na inny model. Jeśli nie kupiłeś, to wymiana w ramach gwarancji na ten sam model.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19617
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Z rozmowy z Pakerem. Jeżeli ktoś kupi w Pakerze, to jest możliwość dogadania się z nimi o wymianę materacyka na inny model w ramach tej gwarancji. Jeżeli był kupiony w innym sklepie to oni jedynie realizują wymianę jako dystrybutor i nie dają takiej możliwości.

Zawsze możesz sprzedać z niewielką stratą, te materace mają na tyle dobrą opinię, że chętny powinien się znaleźć bez większego problemu, może nawet i na forum. Później trochę dołożyć i zakupić XTherma.

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7284
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
@Mec - uważaj złośliwcze bo do piekła pójdziesz  :-[ Next :P
Sprzedać jako nówkę materacyk Renomowanej Firmy :) - jest to opcja, nad którą się poważnie zastanawiam.
W sumie to o ile większa jest objętościowo samopompa?

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum