Autor Wątek: Polska - Żelazny Szlak Rowerowy  (Przeczytany 9321 razy)

Offline Mężczyzna sinuche

  • Wiadomości: 2784
  • Miasto: Beskid
  • Na forum od: 17.04.2009
Odp: Polska - Żelazny Szlak Rowerowy
« 13 Paź 2020, 11:48 »
Jest jeszcze jeden aspekt "barierkozy". Rośnie popyt na stal i Chińczyk zaraz wybuduje kolejną hutę,
wyprodukuje tony stali, tony CO2, zużyje tony wody. Na zdjęciach widać też stojaki do rowerów na miejscach do odpoczynku. Po co, skoro obok jest sporo ławeczek, barierek o które rower można oprzeć? Dużo rowerów jest też wyposażonych w nóżki do stawiania roweru. Znowu stal, znowu kolejna huta, znowu globalne ocieplenie.
Oj tam.
Może w Chinach. W Polsce akurat zamykają Sendzimira. W Krakowie będzie czystsze powietrze.

A te stojaki, stalowe to rowerów z sakwami średnio się nadają, strasznie liche niektóre.
P

Offline Mężczyzna Remigiusz

  • Wiadomości: 2112
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 14.06.2007
    • http://www.rowerowarodzinka.pl
Odp: Polska - Żelazny Szlak Rowerowy
« 13 Paź 2020, 12:00 »
Bariery w Polsce są stawiane jako dupochron dla projektantów i zarządców, jak słusznie zauważył miki150. Przepis z warunków technicznych wymaga stawiania barier w przypadku uskoku o wysokości minimum 0,5. Tymczasem stawiane są głównie przy skarpach, a nie uskokach.
Dla porównania trasa rowerowa w Paryżu wzdłuż kanału: https://goo.gl/maps/xM6gvjLmZRXx97z37
trasa w Kopenhadze: https://goo.gl/maps/zxiwwrtUnwmaH1Gc6
Sztokholm: https://goo.gl/maps/qi569zyaViJHDXe79
takie przykłady można mnożyć.

Offline Kobieta suchyy

  • trolololo
  • Wiadomości: 1479
  • Miasto: Amsterdam
  • Na forum od: 24.07.2006
    • www
Odp: Polska - Żelazny Szlak Rowerowy
« 13 Paź 2020, 12:09 »
 :icon_cry:







Offline Wilk

  • Wiadomości: 19637
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Polska - Żelazny Szlak Rowerowy
« 13 Paź 2020, 13:05 »
"Dokładnie" ;D, stwierdzili dwaj "fachowcy".

A jakbyście jechali z dziewczyną - też wolelibyście, by wjechała do jeziora? A, sorry, nie jeździcie z dziewczynami? To z łaski swojej popatrzcie na zdjęcie, które wrzuciłem wcześniej - facet wiozący rodziców rikszą też miałby wjechać z nimi do jeziora?

To jest Wasze "dokładnie".

Piszesz jak niedzielny rowerzysta, nie wiem jaką niedojdą trzeba być, żeby wpaść na takim szlaku do jeziora. Masz tutaj zdjęcia ze słowackiego odcinka szlaku przełomem Dunajca, szlaku o niebo popularniejszego niż te o których mówisz, gdzie w słoneczny weekend dziennie jadą tysiące rowerzystów, gdzie są napchani jeden na drugim, gdzie jest mnóstwo rodzinek z dziećmi.




Jeszcze fragment filmu:
https://youtu.be/UAKsHerUmLU?t=167

I trasa w paru ładnych miejscach prowadzi nad pionowym uskokiem wysokim na 1-2m, a nie łagodnym uskokiem ukośnym jak nad tym jeziorem Czorsztyńskim. I powiedz mi - jak to się dzieje, że na tak popularnym szlaku z tak gigantyczną frekwencją nikt do tego Dunajca nie wpada? A Ty snujesz tutaj jakąś katastroficzną wizję, do tego jeszcze z kobiet robisz jakieś idiotki co to nie potrafią nad rowerem zapanować i wymagają specjalnej troski.

Bo to przecież są foldery reklamowe regionów turystycznych. Szy współpracuje z takimi regionami i przecież nie robi tych super-dokładnych rekonesansów szlaków (w większości mocno nudnych) z dobroci serca, tylko ma z tego korzyści.

Gratuluję, zuchu. Właśnie odkryłeś zawód dziennikarza.

Tworzenie reklamowych prospektów nazywasz dziennikarstwem?  :lol:
Cytuj
Chałtura – zjawisko pracy zarobkowej (głównie w zawodach artystycznych). W potocznym języku oznacza działalność motywowaną względami wyłącznie zarobkowymi. W wielu przypadkach oznacza pójście na kompromis oraz może stanowić uszczerbek na wizerunku artysty. Chałtura ma zdecydowanie wydźwięk negatywny. W powszechnym rozumieniu jest często kojarzona z występami "celebrytów" na wydarzeniach sponsorowanych przez korporacje niemające na co dzień związku z kulturą, bądź organy władzy publicznej.
« Ostatnia zmiana: 13 Paź 2020, 13:10 Wilk »

Offline Mężczyzna marcin_g

  • Wiadomości: 683
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 04.06.2018
Odp: Polska - Żelazny Szlak Rowerowy
« 13 Paź 2020, 13:43 »
Te barierki, z zachowaną skrajnią, na drodze szerokości 3m - to naprawdę poza względami estetyczno-turystycznymi nie jest problem. Co robić z takimi stworami? (znaczy - ja wiem niby co - olewać i nie używać - ale i tak boli).

Offline Mężczyzna szy

  • Wiadomości: 3146
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
Odp: Polska - Żelazny Szlak Rowerowy
« 13 Paź 2020, 14:25 »
Wilku,

wiesz przecież, że Twoje zdanie o mnie mi wisi i powiewa. Mam Cię za szkodnika (i nie tylko ja), który wokół siebie jątrzy i psuje, miesza w głowach innym. Nie pozwolę jednak, byś swoim podłym, małym charakterem rzucił zły cień na moją pracę przed czytającymi forum, więc Ci grzecznie (w miarę) odpiszę.

Nie tworzę reklamowych prospektów - piszę artykuły o podróżach, o miejscach, ze szczególnym uwzględnieniem turystyki rowerowej. Piszę na blogu, piszę do Travelera, kiedyś do Rowertouru. Dzięki między innymi mojej pracy tysiące osób co roku wybierają miejsce na rowerowy urlop. Choć nie jestem wirtuozem ani pióra, ani aparatu, tylko tego lata moje materiały znad Dunajca, z Mierzei Wiślanej, z Mierzei Helskiej, znad Kanału Elbląskiego obejrzał prawie milion osób.

[reszta ciach, kto miał przeczytać, to już przeczytał ;)]

Szy.
« Ostatnia zmiana: 14 Paź 2020, 07:16 szy »

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19637
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Polska - Żelazny Szlak Rowerowy
« 13 Paź 2020, 14:43 »
Wilku,

wiesz przecież, że Twoje zdanie o mnie mi wisi i powiewa. Mam Cię za szkodnika (i nie tylko ja), który wokół siebie jątrzy i psuje, miesza w głowach innym. Nie pozwolę jednak, byś swoim podłym, małym charakterem rzucił zły cień na moją pracę przed czytającymi forum, więc Ci grzecznie (w miarę) odpiszę.

Wstawiasz tutaj kolejny SPONSOROWANY ARTYKUŁ, za który Ci płacą ludzie, którym zależy na promocji danego rejonu. To jest REKLAMA i choć jest schowana pod pozorem "obiektywnej relacji" jest dalej reklamą. I zwykła uczciwość nakazuje poinformowanie o tym czytelników. Bo ja i wiele osób zupełnie inaczej patrzę na czy to relacje czy recenzje danego sprzętu gdy wiem, że są sponsorowane. A to forum póki co jest wyspą wolną od sponsorowanych blogerów (którzy ostatnimi czasy w sieci robią się coraz większą plagą) - i lepiej niech takim pozostanie. A jak już wrzucamy coś sponsorowanego - to należy to wyraźnie zaznaczyć, by czytelnik o tym wiedział i sam ocenił wiarygodność.

I tyle w temacie, polemiki z Twoimi żenującym wycieczkami osobistymi prowadzić nie będę - pora zrozumieć, że mówisz w ten sposób jedynie o sobie i swoim poziomie kultury osobistej, zachowując się w ten sposób pokazujesz jedynie jak łatwo potrafisz się zapienić i jak szybko wtedy spada z Ciebie maska dobrego wychowania.

Offline Mężczyzna szy

  • Wiadomości: 3146
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
Odp: Polska - Żelazny Szlak Rowerowy
« 13 Paź 2020, 14:56 »
Wstawiasz tutaj kolejny SPONSOROWANY ARTYKUŁ, za który Ci płacą ludzie, którym zależy na promocji danego rejonu.

Już odpowiedziałem na ten zarzut - nikt z nas nie pozwoliłby sobie na takie działanie. Niestety, znasz realia pracy blogera czy dziennikarza podróżniczego w sposób, w jaki ja (nie) pojmuję jak powstają paski w TVP Info.


I tyle w temacie, polemiki z Twoimi żenującym wycieczkami osobistymi prowadzić nie będę - pora zrozumieć, że mówisz w ten sposób jedynie o sobie i swoim poziomie kultury osobistej, zachowując się w ten sposób pokazujesz jedynie jak łatwo potrafisz się zapienić i jak szybko wtedy spada z Ciebie maska dobrego wychowania.

Nie wiem, kto tu bardziej się pieni. Ale widzę na pewno, że to mi z moją pracą jest lepiej niż Tobie z Twoją.

Szy.

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19637
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Polska - Żelazny Szlak Rowerowy
« 13 Paź 2020, 16:59 »
Już odpowiedziałem na ten zarzut - nikt z nas nie pozwoliłby sobie na takie działanie. Niestety, znasz realia pracy blogera czy dziennikarza podróżniczego w sposób, w jaki ja (nie) pojmuję jak powstają paski w TVP Info.

Krótka piłka - skoro bierzesz pieniądze czy inne świadczenia od osób które Twoje artykuły traktują jak reklamę to jest to artykuł sponsorowany:
Cytuj
Lipsk odwiedziliśmy we współpracy z Niemiecką Centralą Turystyki oraz Biurem Promocji Saksonii.

I żebyś na głowie stawał tego nie zmienisz. I trzeba to uczciwie napisać czytelnikowi, a nie wstawiać teksty o tym jak uczciwie prezentujesz miejsca i fakt otrzymywania świadczeń nie ma na to żadnego wpływu. Dla mnie te relacje tak rażą sztucznością, tak są pełne ochów i achów, a o negatywach ani słowa - że od razu zaczynam się zastanawiać ile ktoś za taką laurkę zapłacił. Na Żelazny Szlak też jechałeś na drugą stronę kraju własnym kosztem z Gdańska, żeby te 55km zrobić?

I Ty mi piszesz o dziennikarstwie? Pierwszym obowiązkiem dziennikarza przy pisaniu artykułu na zamówienie jest poinformowanie o tym fakcie, zwykła uczciwość wobec czytających tego wymaga. Gdy poważne gazety zamieszczają artykuły sponsorowane - są wyraźnie wyodrębnione i oznakowane, by czytelnik o tym wiedział, tak jest np. w Wyborczej czy Rzeczpospolitej.

Nie wiem, kto tu bardziej się pieni. Ale widzę na pewno, że to mi z moją pracą jest lepiej niż Tobie z Twoją.

Kto się pieni - to widać doskonale wyżej. N-ty raz piszesz o mojej pracy w TVP, co nie ma najmniejszego związku z tym o czym rozmawiamy. Jest zwykłym chamskim chwytem by spróbować mi dowalić, czysto osobistą wycieczką by się odegrać za to, że skrytykowałem Cię za wrzucanie sponsorowanych tekstów bez podania o tym informacji.

Offline Mężczyzna Diver

  • Wiadomości: 1501
  • Miasto:
  • Na forum od: 26.06.2013
Odp: Polska - Żelazny Szlak Rowerowy
« 13 Paź 2020, 18:21 »
Mi się autostrada rowerowa podoba.

Co do barierek. Według mnie to często są stawiane nie po to by zapobiegać "wjechaniu do jeziora" czy zapobieganiu wypadnięciu rowerzysty, a ochronie ścieżki rowerowej przed rolnikami, którzy by ją zaraz rozjechali swoimi ciężkimi maszynami, lub innymi idiotami w BMW.

Offline Mężczyzna Karbon

  • Wiadomości: 213
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 11.02.2013
Odp: Polska - Żelazny Szlak Rowerowy
« 13 Paź 2020, 18:38 »
(...) Współpracuję z partnerami z branży turystycznej nie dlatego, że jestem sprzedajną dziwką jak Twoi koledzy z TVP, ale dlatego, bo uczciwie prezentuję miejsca, do których przyjeżdżamy.

Naprawdę pracujących dla TVP oceniasz w ten sposób?

Więc - znowu - każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, nie potępiać w czambuł wszystkiego co się rusza.

Offline Mężczyzna szy

  • Wiadomości: 3146
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
Odp: Polska - Żelazny Szlak Rowerowy
« 13 Paź 2020, 19:10 »
No, no,

nosił Wilk razy kilka, zabolało raz Wilka... ;D


I Ty mi piszesz o dziennikarstwie? Pierwszym obowiązkiem dziennikarza przy pisaniu artykułu na zamówienie jest poinformowanie o tym fakcie, zwykła uczciwość wobec czytających tego wymaga.

Rozumiem, że czujesz chęć rozszarpania jakiejś Sierotki, ale bez brawury, proszę.

Przecież pokazałeś dopisek pod artykułem - nie mam wrażenia, że cokolwiek ukrywam. Przyznaję szczerze, że nawet nie pomyślałem, by pisać o tym fakcie na forum, bo to co tu publikuję, traktuję jako obszerną zachętę do przeczytania artykułu na blogu. Robię to w obszerny sposób, nie kopiując treści tekstowych z bloga, by zostawić na forum realną, wartościową treść i nie być posądzony o jakieś niewymagające wysiłku spamowanie. To między innymi dlatego publikuję na forum dużo więcej zdjęć, niż na blogu. Ale jednak miejscem podstawowym mojej aktywności jest wpis na blogu. Tam znalazłeś całkiem zupełnie w ogóle nieukryty dopisek.

[reszta ciach - jak wyżej]

Szy.
« Ostatnia zmiana: 14 Paź 2020, 07:14 szy »

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie

Offline Mężczyzna szy

  • Wiadomości: 3146
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
Odp: Polska - Żelazny Szlak Rowerowy
« 13 Paź 2020, 19:21 »
Naprawdę pracujących dla TVP oceniasz w ten sposób?

Oczywiście, że nie. To jedynie wojenna ;) retoryka wobec Wilka, który ma w zwyczaju dworować sobie z wielu osób na forum, a czuje się zaskoczony i oburzony, gdy ktoś podobnie zachowa się wobec Niego.

Nie tylko nie odnoszę się tak do ogółu pracowników TVP, ale i nie nazywam tak Wilka. To jasne, że personel TVP to tysiące osób, a widzimy zaledwie kilka politycznych głosów z ekranu. Absolutnie nie chciałem nikogo urazić.

Szy.

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie

Offline Mężczyzna MCsubi

  • Wiadomości: 2439
  • Miasto: Bezdomny menel rowerowy
  • Na forum od: 13.05.2018
Odp: Polska - Żelazny Szlak Rowerowy
« 13 Paź 2020, 19:24 »
Ale odpowiedziałeś mu tak finezyjnie, że z boku patrząc wygląda to jak bójka dwóch panienek o klienta.

Offline PABLO

  • Wiadomości: 3673
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
Odp: Polska - Żelazny Szlak Rowerowy
« 13 Paź 2020, 19:47 »
Mi się autostrada rowerowa podoba.

Mnie się marzą autostrady rowerowe. Takie co to łączą dzielnice dużych miast i np. na wylotach z dużych miast w różnych kierunkach. Mogą byś także jako obwodnice rowerowe miejsc turystycznych - aby uniknąć lokalny rowerowy ruch turystyczno-rekreacyjny. W Polsce wciąż władze lokalne nie rozumieją, że rower może służyć do komunikacji a nie tylko do rekreacji.

A te "szlaki" to z autostradami rowerowymi mają niewiele wspólnego. Już widzę płynną jazdę pomiędzy rodzinkami z dziećmi i przyczepkami na szerokość drogi, jadącymi środkiem, niedzielnymi rowerzystami, telefoniarzami, fotografami, pieszymi z małymi dziećmi na biegowych rowerkach, itp.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum