Autor Wątek: Śnieżne Derecho-Bory Tucholskie i Kaszuby  (Przeczytany 989 razy)

Offline Mężczyzna podjazdy

  • niech tak się stanie
  • Wiadomości: 3778
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
W styczniu
« Ostatnia zmiana: 4 Cze 2021, 20:48 podjazdy »
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna wojtek

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 5145
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą
Poznałem nowe słowo. Podziękowania.
Derecho 2017 obserwowałem niejako z centrum wydarzeń - byłem na weselu w Jaraczewie (powiat jarociński). Pamiętam niesione wiatrem dachówki, chylący się ku upadkowi komin i turlające się po polach baloty. Zaskakująca było dla mnie wyraźna granica między terenami dotkniętymi działaniem silnego wiatru, a obszarem, gdzie śladów burzy nie było praktycznie widać.

Offline Mężczyzna maper

  • Wiadomości: 1683
  • Miasto: Straszyn
  • Na forum od: 15.02.2016
Tę granicę widziałem na świeżo chyba dwa dni po przejściu burzy w Dziemianach na Kaszubach. Tereny na wschód od Dziemian i sama miejscowość prawie bez strat, a od zachodniej granicy miejscowości armagedon. Wielkie połacie lasu, gdzie na wielu hektarach ostały się jakieś pojedyncze drzewa. I te których nie powalił wiatr, były wszystkie przechylone w jedną stronę. Przechylone tak mocno, że czubki drzew układały się w poziomie. Na 3-4 km szosy między Dziemianami i Trzebuniem strażacy, by ją udrożnić, rozcięli na oko jakieś kilkaset pni drzew leżących na drodze. Leśna asfaltówka z Dziemian do leśniczówki w Dywanie była wówczas przejezdna tylko do połowy, a sam Dywan po dwóch dniach był jeszcze odcięty od świata.

Offline Mężczyzna Iwo

  • leniwy południowiec
  • Wiadomości: 3420
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.09.2010
byłem na weselu w Jaraczewie (powiat jarociński). Pamiętam niesione wiatrem dachówki, chylący się ku upadkowi komin i turlające się po polach baloty

Jak na wesele w ruralnej wielkopolsce to chyba norma?

Offline Mężczyzna Iwo

  • leniwy południowiec
  • Wiadomości: 3420
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.09.2010
Efekty derecha obejrzeliśmy sobie w ten łikend w rezerwacie Czeszewski Las, gdzie sporo dębów i nie tylko zostało nadgryzionych.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum