Autor Wątek: Siodeło Selle Royal czy Brooks  (Przeczytany 17760 razy)

Online Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10680
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Siodeło Selle Royal czy Brooks
« 7 Kwi 2023, 11:58 »
Siodła krótkiego i z "dziurą" nie da się ustawić pod każdą d. więc dlaczego wprowadzać ludzi w błąd.
Dlatego że zaspokaja to jakąś głęboką ludzką potrzebę, której nie rozumiem, ale zauważam.
Zobacz co się dzieje jak ktoś wspomni o Brooksie. Możesz mówić, tak jak ja, że jeździłeś 1,5 roku, kilkanaście tysięcy i nic nie pomogło, tyłek ciągle bolał niemożliwie, a i tak dostaniesz odpowiedź że lepszego siodełka nie ma i już.

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19739
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Siodeło Selle Royal czy Brooks
« 7 Kwi 2023, 13:11 »
Dlatego że zaspokaja to jakąś głęboką ludzką potrzebę, której nie rozumiem, ale zauważam.
Zobacz co się dzieje jak ktoś wspomni o Brooksie. Możesz mówić, tak jak ja, że jeździłeś 1,5 roku, kilkanaście tysięcy i nic nie pomogło, tyłek ciągle bolał niemożliwie, a i tak dostaniesz odpowiedź że lepszego siodełka nie ma i już.

I ten sam mechanizm jest tutaj.
Co innego napisać rzeczową recenzję, napisać, że dla mnie to siodło się świetnie sprawdza - a zupełnie czym innym jest wmawianie ludziom, że to siodło da się ustawić pod każdy tyłek bo to zupełna bzdura.To produkt ciekawie pomyślany i oryginalny, ale "znaj proporcję Mocium Panie"

Wariacji siodełek są wręcz tysiące i jest mnóstwo zmiennych, których Bisaddle nie obejmuje. Jedni lubią siodła bardzo twarde - a Bisaddle to siodło stosunkowo miękkie. Inni lubią siodła typu łódeczka, gdzie nos i tył siodła są podniesione, tego tu nie ustawisz. Masz tylko regulację szerokości oraz stopnia odgięcia na boki przez dwa typ stelaży. A to daleko od wszystkich ustawień. A wiele zależy od tego w jaki sposób siodło jest wygięte na bok, jak schodzi do krawędzi. Przykładowo siodła Selle Italia mają te krawędzie ostro schodzące do boków, przez co u mnie się nie sprawdzają, a testowałem parę modeli chwalonych przez innych użytkowników. Ale dla mnie ten sposób gięcia boków siodła odpada. O rozciętym nosie już wspominałem - to także nie wszystkim podchodzi. I wielu takich niuansów na Bisaddle nie ustawisz, więc wmawianie ludziom, że to obejmuje wszelkie możliwe ustawienia i sprawdzi się na każdy tyłek jest nieporozumieniem.

Ponadto praktyka dłuższego używania pokazuje, ze wszelkie elementy regulowane typu mostki czy dwupozycyjne sztyce - często z czasem zaczynają łapać albo luzy, albo trzeszczenia. To wynika po prostu z owej regulowanej konstrukcji. I o tej ograniczonej trwałości tego rozwiązania jest trochę w recenzjach, które wrzuciłem. A jak damy za siodło 1300zł i po roku zacznie się luzować czy trzeszczeć - to trochę słabo, tutaj klasyczne siodła też mają przewagę. A na siodło działają spore siły, więc wystąpienie problemów z trwałością jest realne i jak pokazuje część opinii użytkowników Bisaddle - to się zdarza.

Offline Mężczyzna liftlodz

  • Wiadomości: 1276
  • Miasto: Polska
  • Na forum od: 24.12.2020
Odp: Siodeło Selle Royal czy Brooks
« 7 Kwi 2023, 17:12 »
Masz tylko regulację szerokości oraz stopnia odgięcia na boki przez dwa typ stelaży.

Jesteś, zresztą jak zwykle, niedouczonym dyletantem , w tym siodle możesz

1. Zmienić szerokość tyłu
2. Zmienić szerokość noska
3. Ustawić siodło w płaszczyźnie poprzecznej od płaskiego przez pośrednie do zaokrąglonego
4. Użyć krótkich, średnich i długich nakładek
5. Użyć miękkich, średnich lub twardych nakładek
6. Użyć nakładek z powiększonym otworem lub bez niego
7. Możesz użyć stelaży elastycznych bądź sztywnych.
 
Jak mi się uda to w święta napisze recenzję i ostrzegam że będzie napisana z mojego punktu widzenia i, o zgrozo, będzie pozytywna.

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19739
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Siodeło Selle Royal czy Brooks
« 7 Kwi 2023, 17:29 »
Jesteś, zresztą jak zwykle, niedouczonym dyletantem , w tym siodle możesz.
Durne uwagi osobiste to sobie daruj, jeśli nie chcesz usłyszeć szydery w odpowiedzi. W sprawie dyletanctwa - może przypomnę, że podawałeś się za specjalistę od lotnictwa, twierdząc, że F-35 to beznadziejny samolot :P

Pisałem ogólnie i o tym co ma realne znaczenie dla ustawień siodła, pomijając niewiele znaczące detale. Co można regulować to każdy może sobie przeczytać na ich stronie i ja to oczywiście przeczytałem.
https://bisaddle.com/

Jak mi się uda to w święta napisze recenzję i ostrzegam że będzie napisana z mojego punktu widzenia i, o zgrozo, będzie pozytywna.

I bardzo dobrze.
Ja nie protestuję przeciwko pozytywnym ocenom tego produktu, tylko przeciw wmawianiu innym ludziom, że to jest siodło które dopasuje się do każdego tyłka - a to właśnie robiłeś i od tego się zaczęła ta dyskusja. O tym jak w Twoim przypadku się sprawdza owo siodło w krótkoterminowym okresie - wiesz, ale o tym jak się sprawdzi u innych nie masz pojęcia, więc nie można innym pisać, że będzie to dla nich idealne rozwiązanie. Bo tego zwyczajnie nie wiesz.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum