Autor Wątek: Śpiwór  (Przeczytany 183928 razy)

Offline Mężczyzna Symfonian

  • Dominik
  • Wiadomości: 1444
  • Miasto: Piekary Śląskie
  • Na forum od: 18.05.2009
Odp: Śpiwór
« 29 Sty 2011, 20:55 »
Cytat: "vooy.maciej"

to co byś proponował na wskazany przeze mnie okres?

dotychczas uzywałem 8 letniego campusa one kilo bag(którego parametrów niestety nie mam) i w którym zmarzłem dopiero w zeszłym roku kiedy materiał sie poprzesuwał i były całkowicie gołe miejsca... (a np. w Podlesicach podczas przymrozku spałem jak dziecko;)

szczerze to myślałem, że ten śpiwór, da mi na moje wycieczki aż za duży komfort


Też mam tego campusa one kilo bag już chyba z 8 lat, poniżej 5 C robi sie już w nim zimno. Twój też miał straszni mały worek?

Co od spania na materacu/samopompie, to czuć duża różnice w porównaniu do karimaty, szczególnie niższych temperaturach i przy spaniu na betonie.

Offline vooy.maciej

  • Wiadomości: 2611
  • Miasto: Pogórze Wielickie
  • Na forum od: 04.07.2008
Odp: Śpiwór
« 29 Sty 2011, 22:00 »
Cytat: "Symfonian"
Twój też miał straszni mały worek?

tak :)
pomimo licznych reanimacji babcinymi nićmi, juz kilka lat temu go wywaliłem i używałem takiegoś małego worka na trening :)

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Śpiwór
« 29 Sty 2011, 22:30 »
Dwa śpiwory. Jeden na wiosnę i jesień z komfortem (t limit) w okolicach -3 - waga pewnie około 1.4 kg. Drugi 0,9 kg na lato. Wagi dla syntetyków.

Polecałbym śpiwór puchowy na jesień-wiosnę i syntetyk na lato.

Poczytaj - http://ngt.pl/8-spiwor-garsc-informacji.html
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Ma_rysia

  • eko groszek
  • Wiadomości: 1076
  • Miasto: Golina
  • Na forum od: 05.04.2009
Odp: Śpiwór
« 31 Sty 2011, 12:25 »
Niedawno zakupiłam taki śpiwór, cena niezbyt przyjazna- mam nadzieję, że przynajmniej nie zmarznę. :)
http://www.cumulus.pl/Lite-Line-400,spiwory-puchowe,4.html

Offline Mężczyzna Waldic

  • Wiadomości: 674
  • Miasto: Elbląg
  • Na forum od: 23.01.2010
Odp: Śpiwór
« 31 Sty 2011, 12:53 »
Cytat: "rysiama"
Niedawno zakupiłam taki śpiwór, cena niezbyt przyjazna- mam nadzieję, że przynajmniej nie zmarznę. :)
http://www.cumulus.pl/Lite-Line-400,spiwory-puchowe,4.html

Do jakich rozmiarów da się go skompresować? I co producent ma na myśli "minimalna temperatura komfortowa: - 6°C" ? . Myślałem nad takim, są 3 rodzaje w tej linii produktów. Masa wielce zachęcająca.

Offline Mężczyzna cinek

  • SP2SJ
  • Wiadomości: 1979
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.03.2008
Odp: Śpiwór
« 31 Sty 2011, 12:58 »
400g puchu to raczej nie jest do -6.
500g to jest komfort tak koło 0, lekki minus w zależności od zmęczenia śpiącego oczywiście.
Cytat: miki150
Cinek muszę powiedzieć, że jesteś bardziej fotogeniczny, kiedy Cię na zdjęciu brakuje

Offline Mężczyzna Waldic

  • Wiadomości: 674
  • Miasto: Elbląg
  • Na forum od: 23.01.2010
Odp: Śpiwór
« 31 Sty 2011, 13:38 »
Czyli to, co oni nazywają "temperatura komfortowa" znaczy "przeżyjesz przy -6" :D

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Śpiwór
« 31 Sty 2011, 22:34 »
Zwróćcie uwagę na jakość puchu w tym Cumulusie. Przy odpowiednim rozmieszczeniu wysokiej jakości puchu osiągnięcie takiej temp. jest możliwe. To -6, to pewnie dla mężczyzn, a dla kobiet będzie coś -1 lub -2.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Mężczyzna Symfonian

  • Dominik
  • Wiadomości: 1444
  • Miasto: Piekary Śląskie
  • Na forum od: 18.05.2009
Odp: Śpiwór
« 31 Sty 2011, 23:05 »
Brat ma Cumulusa x-lite 200 masa puchu 200g, spał w nim przy 0 C i jakoś strasznie zimno mu nie było.
Więc parametry na stronie Cumulusa są jak najbardziej prawdziwe.

Offline Mężczyzna aard

  • Wiadomości: 6045
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 15.08.2007
    • Moje wyprawy
Odp: Śpiwór
« 3 Lut 2011, 21:18 »
Cytuj
jakmyslicie na ile komfort podnosi spanie na materacyku(w sensie ciepła)?

Odczuwalną o jakieś 2-3 stopnie przy spaniu na trawie/ ziemi i o jakieś 10 stopni przy spaniu na śniegu/ lodzie. W stosunku do karimaty ofc.
A na rowerze zawsze jest miejsce siedzące...

 

Offline Mężczyzna atlochowski

  • Andrzej
  • Wiadomości: 581
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 22.04.2009
Odp: Śpiwór
« 3 Lut 2011, 22:29 »
Cytat: "aard"
Odczuwalną o jakieś 2-3 stopnie przy spaniu na trawie/ ziemi i o jakieś 10 stopni przy spaniu na śniegu/ lodzie. W stosunku do karimaty ofc.

Wydaje mi się że nie można powiedzieć tego aż tak ogólnie bo zależy jaki materac i jaka karimata.

Offline sumdetective

  • Wiadomości: 250
  • Miasto: Irlandzka wieś, królewskie hrabstwo
  • Na forum od: 14.03.2010
Odp: Śpiwór
« 5 Lut 2011, 03:17 »
Cytat: "xArEs"
apropo lekkich śpiworów -  uźywam od 15 lat śpiwór  Pajak 1kg - wagowo i objętościowo mi odpowiada - ale marzłem w nim juź chyba we wszystkich miejscach kraju.[...]


Mam tez wiekowego (16lat?) alpinusa, z jakims niskim minimum (nie pamietam, bo naszywke oderwalem w pierwszych latach uzytkowania) i nadaje sie teraz juz tylko do ogrodka w lato i jest w nim prawie tak samo cieplo jak w 1kg z Tesco :) Spiwory z wiekiem traca na 'wartosci odzywczej' i tyle. Trzeba nowy kupowac.
Dlaczego rower? ... bo ma dwa kólka.

Offline Mężczyzna cinek

  • SP2SJ
  • Wiadomości: 1979
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.03.2008
Odp: Śpiwór
« 5 Lut 2011, 18:52 »
Cytat: "Michał Wolff"
A dlaczegoby nie? Wszystkie lekkie śpiwory koło 400g mają zbliżony parametr minimum. Pamiętaj, że w seriach śpiworów ultralight stosuje się najlepszy i najdroższy puch o wyższej sprężystości niż zwykle, co za tym idzie ta sama waga puchu da lepszy efekt niż w typowym, nieco tańszym śpiworze (w których często spotyka się mieszankę puchu kaczo-gęsięgo).

Zauważ np, że na tej samej stronie śpiwór Mysterious Traveller 500 ma ową temperaturę minimalnego komfortu (-4) gorszą od śpiwora Lite 400 (-6)


Wszystko prawda. Jest druga strona medalu, puch jest produktem naturalnym i nie każdego roku jest taki sam.
Śpiwory syntetyczne starzeją się dość szybko, puchowe wolniej, ale też nie są wieczne. Pogadamy o tym za 10 lat, kiedy mój pierwszy śpiwór puchowy się zestarzeje.
W każdym razie Robert's doradził mi zwykły puch jako dłużej trzymający parametry.
Cytat: miki150
Cinek muszę powiedzieć, że jesteś bardziej fotogeniczny, kiedy Cię na zdjęciu brakuje

Offline Mężczyzna aard

  • Wiadomości: 6045
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 15.08.2007
    • Moje wyprawy
Odp: Śpiwór
« 6 Lut 2011, 08:52 »
Cytuj
Ja mam śpiwór puchowy Yeti kupiony w połowie liceum na wyjazd pieszy. Dotąd w doskonałej formie, właściwie nic nie stracił ze swoich parametrów, mimo intensywnego użytkowania

A to mnie zaskoczyłeś! Ja mam puchówkę Małachowskiego kupioną w 2002 lub 2003. Wówczas dawała mi w namiocie komfort przy ok. -5 (na dworze) w samej bieliźnie, a w dodatkowych warstwach sypiałem i przy -20 (w namiocie było wówczas - 8 ). W tej chwili jest to śpiwór wyłącznie letni :/
Dodam, że nigdy nie był prany (co niestety czuć ;) i w miarę o niego dbam (np. przechowuję zawsze luzem). Więc coś mi się tu nie zgadza. Ile gram puchu ma Twój Yeti? Mój Małachowski zaledwie 400 i nie wiem dokładnie, jaki to jest puch, na pewno z przewagą gęsiego (bodaj 80:20).
A na rowerze zawsze jest miejsce siedzące...

 

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10633
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Śpiwór
« 6 Lut 2011, 10:50 »
To coś z tym Twoim śpiworem jest niedobrze. Mój puchowy ma w tej chwili ze 27 lat i działa. Niezbyt często go używam, więc nie wiem ile stracił, ale na pewno nie jest to radykalna zmiana.
Przecież dawniej ludzie spali pod pierzynami i nie wyrzucali ich co kilka lat.
NB mój był prany kilka razy.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum