Autor Wątek: Śpiwór  (Przeczytany 183937 razy)

Offline exit87

  • Wiadomości: 14
  • Miasto: Szczecin / Stettin
  • Na forum od: 14.05.2011
    • http://www.exit87.bikestats.pl
Odp: Śpiwór
« 1 Cze 2011, 17:56 »
witam !

poszukuje spiwora na wyprawe dookola Polski. :)
cena do 200zl, lekki (max do 1kg), syntetyczny.
kolega ma taki i mowi,ze spoko - Fjord Nansen Fredvang:
http://www.szumgum.com/spiwor-fjord-nansen-fredvang.html
posiada ktos moze, jakies opinie? cos innego polecacie?
dzieki z gory 8)

Offline Mężczyzna Waxmund

  • Moderator Globalny
  • Ironman
  • Wiadomości: 11142
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Offline Mężczyzna cinek

  • SP2SJ
  • Wiadomości: 1979
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.03.2008
Odp: Śpiwór
« 1 Cze 2011, 19:22 »
Waxmund, cena  :P
Cytat: miki150
Cinek muszę powiedzieć, że jesteś bardziej fotogeniczny, kiedy Cię na zdjęciu brakuje

Offline Mężczyzna Waxmund

  • Moderator Globalny
  • Ironman
  • Wiadomości: 11142
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
Odp: Śpiwór
« 1 Cze 2011, 19:30 »
podesłałem linka z blogiem Toosha... są tam inne propozycje poza tym Cumulusem. Np Outhorn Dag 1:
http://www.sklep-presto.pl/product-pol-6230-Spiwor-typu-mumia-Dag-1-Outhorn.html

podobny zakres temperatur, kilka razy tańszy... o szczegóły użytkowania trzeba by już Toosha pytać.
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Śpiwór
« 1 Cze 2011, 20:38 »
Cytat: "Waxmund"
Cumulus X-Lite 200 ?
http://toosh88.blogspot.com/2009/12/cumulus-x-lite-200.html#more


W to samo miejsce też od razu zajrzałem ;)

Offline Mężczyzna rafalb

  • Wiadomości: 1998
  • Miasto: Łuków/ Gdynia
  • Na forum od: 26.03.2008
    • Wciąż w drodze...
Odp: Śpiwór
« 1 Cze 2011, 23:20 »
U mnie na stanie mam Fredvanga i S15 Quechua-y. Test porównawczy się pisze. Generalnie różnica jest jedna między nimi. Fredvang ma przyjemniejszy materiał wewnętrzny- coś przypominające bawełnę. S15 natomiast ma śliski i mniej przyjemny ale lżejszy materiał wewnątrz, dzięki temu przy bardzo podobnej wadze ma więcej wypełnienia niż Fredvang. Ma też większy loft o ile w syntetykach można to zjawisko "pompowania" tak nazwać. Na plus S15 przemawia też świetny worek kompresyjny. Ponieważ cena między tymi śpiworami jest podobna, zdecydowanie polecam "Kaczuche".

We Fredvangu przetrwałem tegoroczną majówkę śpiąc dodatkowo w cienkiej bieliźnie, nad ranem bywało zimno, więc przykrywałem się NRC-tą. Noce były zimne bo i Toosh ponoć lekko zmarzł w swoim ixlajcie. Ponieważ jednak ani Fredvang ani S15 nie są na temp. majowe tylko lipcowe nie oceniam termiki na minus. Sądzę, że w lecie będą idealne, a S15 cieplejszy niż Fredvang. Waga S15 to 605g, natomiast Fredvanga 622g plus odpowiednie worki.

Offline toosh

  • Wiadomości: 434
  • Miasto: Żywiec
  • Na forum od: 14.02.2009
    • http://toosh88.blogspot.com/
Odp: Śpiwór
« 2 Cze 2011, 10:56 »
Cytat: "Waxmund"
podesłałem linka z blogiem Toosha... są tam inne propozycje poza tym Cumulusem. Np Outhorn Dag 1:


Outhorn Dag 1 to nie propozycja, to był mój przejściowy śpiwór za 40zł przeznaczony tylko na jedną wyprawę.

Cytat: "Waxmund"
podobny zakres temperatur, kilka razy tańszy... o szczegóły użytkowania trzeba by już Toosha pytać.


Na polskie lato wystarcz, ale gdzie widzisz podobny zakres temperatur? Komfort w Dagu to 12*C, a w X-lite 3*C, jest 'mała' różnica ;]

Cytat: "rafalb"
Noce były zimne bo i Toosh ponoć lekko zmarzł w swoim ixlajcie.


Nie zmarzłem, ale raz czy dwa poczułem chłód. Śpiwór przeżył 50-60 nocy, więc puch już się trochę zbił i miejscami widać lekkie prześwity. Podobno po praniu ma być prawie jak nowy.

Gdybym szukał syntetyka to kupiłbym polecaną przez Rafała Quechuę S15.
www.toosh88.blogspot.com "prawie ULTRALIGHT"

Offline Kobieta Marta

  • Wiadomości: 2744
  • Miasto: Edynburg/Lodz
  • Na forum od: 18.09.2008
    • Historie z rowerem w tle
Odp: Śpiwór
« 9 Cze 2011, 11:10 »
Ja tez zastanawiam sie nad spiworkiem;) ale niestety nie na polskie, ale na szkockie "lato" ;/ Dla zobrazowania roznic temepratur: Lodz - 30, Edynburg - 14 ;)
Takze jak widzicie, lato mnie tu nie rozieszcza, trudno mipowiedziec, jakie tu sa noce, ale podejrzewam ze mzoe byc chlodno wiec mysle nad spiworem takim chyba do -5stC, czy to bedzie ok?
Druga kwestia to wypelnienie, wiem ze puchowe sa lzejsze i cieplejsze i mniejsze po spakowaniu, jednak ceny... zreszta sami pewnie wiecie;)
Natomiast syntetyki, duzo tansze, ale jednoczesnie ciezsze i wieksze:(
no wiec co?
PS. Jeszcze nie wiem jaki budzet na to bede mogla przeznaczyc, zalezy jaki namiot wybiore i co tam na koncie slychac;)
The bicycle is just as good company as most husbands and when it gets old and shabby a woman can dispose of it and get a new one without shocking entire community.

Offline przepior

  • Wiadomości: 29
  • Miasto: Nidzica
  • Na forum od: 02.07.2009
Odp: Śpiwór
« 13 Cze 2011, 22:53 »
Siedzę cały wieczór szukając śpiworka i zdecyduje się chyba na jakiegoś Fjord Nansena. Warto dopłacić do tych czerwonych czy lepiej zaoszczędzić kupując coś z niebieskiej serii?

Offline Mężczyzna Popiel

  • Wiadomości: 840
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 01.06.2011
    • Amatorska Grupa Rowerowa Dzięcioły
Odp: Śpiwór
« 14 Cze 2011, 11:05 »
Ja ze swojej strony mogę polecić śpiwór Salewa Sigma Micro 800 4505. Przetestowany podczas ubiegłorocznego wyjazdu. Bardzo dobry śpiwór. No i jest w wersjach z zamkiem z lewej lub prawej strony dzięki czemu można je razem spiąć i się dogrzać gdy zimno :wink:
Jest też dość małych rozmiarów po spakowaniu więc na rower jak najbardziej.
Mieć rower i nie mieć roweru to już dwa rowery.
Alien... trzeci pasażer na foteliku.

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Śpiwór
« 14 Cze 2011, 11:51 »
Mam taki są i w sumie też go polecę bo zajmuje mało miejsca i jest lekki ale dosyć często marzłem w nim w temperaturach poniżej 10 stopni, więc niezbędne jest zakładanie czegoś ciepłego do snu.

Offline przepior

  • Wiadomości: 29
  • Miasto: Nidzica
  • Na forum od: 02.07.2009
Odp: Śpiwór
« 14 Cze 2011, 14:20 »
No ja właśnie chciałem coś cieplejszego. Teraz nie będę za wiele jeździł i szukam czegoś na późne lato i jesień. Zastanawiam się tylko czy warto dopłacać czy lepiej za tę stówkę kupić sobie kuchenkę np.

Offline Kobieta hindiana

  • Wiadomości: 4023
  • Miasto: Irlandzka wieś, królewskie hrabstwo
  • Na forum od: 04.09.2010
    • 87th Dublin Polish Scout Group, Scouting Ireland
Odp: Śpiwór
« 16 Cze 2011, 22:34 »
Mamy śpiwory outwell. Na lato w środkowej Europie okazały się za ciepłe dla faceta a w sam raz dla mnie, bo podobno płeć ma tu niebagatelne znaczenie :)
Mądrzy ludzie czasem się wygłupiają, głupi zawsze wymądrzają.
www.plscout.com

Offline przepior

  • Wiadomości: 29
  • Miasto: Nidzica
  • Na forum od: 02.07.2009
Odp: Śpiwór
« 16 Cze 2011, 22:42 »
Czytałem, że dla kobiety przyjąć trzeba zakres 5 stopni niższy.

Offline Kobieta hindiana

  • Wiadomości: 4023
  • Miasto: Irlandzka wieś, królewskie hrabstwo
  • Na forum od: 04.09.2010
    • 87th Dublin Polish Scout Group, Scouting Ireland
Odp: Śpiwór
« 16 Cze 2011, 23:59 »
Cytat: "przepior"
Czytałem, że dla kobiety przyjąć trzeba zakres 5 stopni niższy.

Też o tym słyszeliśmy. Żadna znana mi dziewczyna nie czuje się komfortowo w śpiworach, w których chłopakom jest 'w sam raz'. Za to kiedy nam jest 'w sam raz' oni pocą się jak na podjeździe ;) W każdym razie śpiwory outwell polecamy, przytulnie w nich jak w domu, porządny kaptur na głowę, odsuwane stopy z moskitierą i ...hmmm...ładne kolory :D
Mądrzy ludzie czasem się wygłupiają, głupi zawsze wymądrzają.
www.plscout.com

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum