Autor Wątek: Śpiwór  (Przeczytany 184653 razy)

Offline Kobieta Marta

  • Wiadomości: 2744
  • Miasto: Edynburg/Lodz
  • Na forum od: 18.09.2008
    • Historie z rowerem w tle
Odp: Śpiwór
« 21 Sie 2011, 11:03 »
The bicycle is just as good company as most husbands and when it gets old and shabby a woman can dispose of it and get a new one without shocking entire community.

Offline Mężczyzna didku

  • Wiadomości: 96
  • Miasto: Parzyce/Bolesławiec
  • Na forum od: 21.08.2010
Odp: Śpiwór
« 21 Sie 2011, 16:56 »
aaa, czyli tak to działa :) dzięki Marta :)

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Śpiwór
« 22 Sie 2011, 13:23 »
Kupiłem Snugpak Travelpak Extreme :)

Offline Kobieta Marta

  • Wiadomości: 2744
  • Miasto: Edynburg/Lodz
  • Na forum od: 18.09.2008
    • Historie z rowerem w tle
Odp: Śpiwór
« 22 Sie 2011, 14:02 »
No to fajnie:) ja tez sie nad zastanawialam nad tymi spiworami, no ale w koncu kupilam cos innego, odpadly z jakichs tam powodow;)
jak przetestujesz to daj znac czy faktycznie ma taki limit;)
The bicycle is just as good company as most husbands and when it gets old and shabby a woman can dispose of it and get a new one without shocking entire community.

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Śpiwór
« 24 Sie 2011, 16:56 »
Przyszedł śpiwór i na dzień dobry urwałem druga cześć rzepu od klapki zabezpieczającej zamek. :D

Offline Mężczyzna koval__

  • Wiadomości: 165
  • Miasto: Jaworzno
  • Na forum od: 13.05.2010
Odp: Śpiwór
« 24 Sie 2011, 17:39 »
mniej kolacji yoshko ;)

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Śpiwór
« 24 Sie 2011, 19:29 »
Pisałem Ci delikatnie żebyś olał Snugpacka :)
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Odp: Śpiwór
« 24 Sie 2011, 19:33 »
Trzeba było mnie potraktować kosą :D a tego Trimma nie mogłem nigdzie dostać.
Moja niewiasta już naprawiła śpiwór i wygląda elegancko. Jeszcze trzeba tylko wzmocnić worek kompresyjny i zakup będzie wzorowy. :D

Offline Mężczyzna Neno

  • Wiadomości: 321
  • Miasto: Zambrów
  • Na forum od: 09.01.2011
Odp: Śpiwór
« 25 Sie 2011, 03:36 »
Jak by ktoś z Was szukał dobrej puchówki to Yeti ma teraz urodzinową promocję na wersję DRY ( w sam raz na rower, kajak itp klimaty ). Cena obniżona o 20%.

Offline Mężczyzna Freud

  • Wiadomości: 2649
  • Miasto: Zielona Góra
  • Na forum od: 16.06.2011
Odp: Śpiwór
« 25 Sie 2011, 17:04 »
"Życie jest jak jazda na rowerze, żeby utrzymać równowagę musisz poruszać się do przodu." - A. Einstein
"Wax, to tylko kwestia czasu kiedy "Podróże z dziećmi" stanie się twoim najważniejszym działem" - Cinek

Offline Mężczyzna Neno

  • Wiadomości: 321
  • Miasto: Zambrów
  • Na forum od: 09.01.2011
Odp: Śpiwór
« 26 Sie 2011, 02:57 »
Dokładnie .
Zalecam jednak dodatkową chwilę zastanowienia  przed zakupem wersji Boulder gdyż, ponieważ, że... :D śpiworek jest wąski, naprawdę wąski - niska waga niestety musi  z czegoś wynikać. Ja mam dwa zwykłe w których śpi się znakomicie a ten ... no cóż- jest mały i lekki po spakowaniu , a noc mija w nim nie specjalnie wygodnie (czyt. noga przy nodze :D ).  Dylemat - mały,lekki tani czy większy, cięższy i droższy ale bardziej komfortowy.
Temperatury komfortu te  same dla obydwu - w ciasniejszym będzie cieplej przy mniejszej ilości puchu ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Sie 2011, 03:00 Neno »

Offline Mężczyzna Freud

  • Wiadomości: 2649
  • Miasto: Zielona Góra
  • Na forum od: 16.06.2011
Odp: Śpiwór
« 26 Sie 2011, 10:04 »
Właśnie się tego obawiałem, że mogę się czuć nieswojo w takiej mumii.
Powoli też się rozglądam, ale za tydzień muszę mieć decyzję "który".
Mam 2 stare śpiworki i w sumie jeszcze lato więc powinny dać radę. Prześpię
się w 1 z nich dla testu na weekend, ale na wszelki wypadek obczaję jakiś konkretny.
"Życie jest jak jazda na rowerze, żeby utrzymać równowagę musisz poruszać się do przodu." - A. Einstein
"Wax, to tylko kwestia czasu kiedy "Podróże z dziećmi" stanie się twoim najważniejszym działem" - Cinek

Offline Mężczyzna Neno

  • Wiadomości: 321
  • Miasto: Zambrów
  • Na forum od: 09.01.2011
Odp: Śpiwór
« 26 Sie 2011, 11:32 »
To weź ten zwykły (GT II) jak lubisz wygodę to wersję większa ( na 195cm - ja tak mam w przypadku 2 wyprawowych/zimowych) i.. "będzie Pan zadowolony" :D
« Ostatnia zmiana: 26 Sie 2011, 11:33 Neno »

Offline Mężczyzna Freud

  • Wiadomości: 2649
  • Miasto: Zielona Góra
  • Na forum od: 16.06.2011
Odp: Śpiwór
« 26 Sie 2011, 11:38 »
Czyli mówisz o tym?
http://tinyurl.com/YetiGTII


Jego cena jest dość wysoka: tamten za prawie 600zł jeszcze przełknąłbym, ale
to raczej dla mnie górna granica - sezon rowerowy miałem intensywny z wydatkami  :roll:

EDIT:
Chyba, że o tym wspominasz:
http://tinyurl.com/YetiGTII600

Bo jest jeszcze GT II 400, ale temperatury do -5*C, ale nie wiem czy to nie za mało? Chciałbym go również mieć na jesień.
« Ostatnia zmiana: 26 Sie 2011, 11:41 Freud »
"Życie jest jak jazda na rowerze, żeby utrzymać równowagę musisz poruszać się do przodu." - A. Einstein
"Wax, to tylko kwestia czasu kiedy "Podróże z dziećmi" stanie się twoim najważniejszym działem" - Cinek

Offline Mężczyzna Neno

  • Wiadomości: 321
  • Miasto: Zambrów
  • Na forum od: 09.01.2011
Odp: Śpiwór
« 26 Sie 2011, 13:48 »
Słuchaj , ja nalezę do zmarźlaków , i tych którzy śpią na łóżku po przekątnej :D 
Z tym właśnie śpiworem ( GTII600) byłem na Mont Blanku, temperatury sięgały do -9*C i było zajebiście ciepło - spałem w nim w samej *bieliźnie a organizm był raczej w stanie wyczerpania ze względu na małą ilość tlenu na wysokości ( akurat nocleg był na 3800), osłabienie spowodowane wysiłkiem i ...jakoś apetytu w dodatku nie miałem ( pewnie początek choroby wysokościowej). Dlatego uważam ,że spokojnie można go traktować jako śpiwór nie 3 a 4 sezonowy. Tej nocy gdy było -9*C na zewnątrz , w namiocie mieliśmy temp w okolicach zera nad ranem.
Na nizinach, przy -16*C w namiocie miałem np. -1*C. Też spałem w *bieliźnie ale już w tym:
http://tinyurl.com/YetiGTII
Ale on nie nadaje się na rower - jest za duży, za ciężki, za drogi  i   kompletnie nie przydatny od wiosny do jesieni :D

Jeśli kochasz minimalizm , to weź ten wąski. Jeśli kochasz komfort i szukasz śpiworu 4 sezonowego, z założeniem , że w chłodniejsze noce coś na siebie założysz oprócz *bielizny , to spokojnie wystarczy YetiGTII400, 600tka to już naprawdę zakup "na wyrost" !

* bielizna = TYLKO ślipki :D bez koszulki, materiał śpiwora jest tak przyjemny, że spokojnie można spać nago :D
« Ostatnia zmiana: 26 Sie 2011, 13:58 Neno »

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum