Autor Wątek: Śpiwór  (Przeczytany 184656 razy)

Offline Mężczyzna Robert

  • Wiadomości: 4816
  • Miasto: Konin
  • Na forum od: 03.12.2007
Odp: Śpiwór
« 23 Lis 2011, 20:59 »
Dzięki Marysiu! Śpiworek po spakowaniu wygląda obiecująco (może ktoś da więcej? tfu! Mniej!) :D
W takim razie będę celował w Cummulusa (jeszcze nie wiem czy model 300 czy 400). Pozostaje czekać na mannę z nieba :P

Offline Mężczyzna Zbyszek

  • Wiadomości: 1472
  • Miasto: Zawiercie
  • Na forum od: 17.02.2009
Odp: Śpiwór
« 23 Lis 2011, 21:18 »
A może popatrz na wybór śpiwora z innej strony: Robert śpiący w Robertsie  :wink: to by ładnie pasowało!

Offline Mężczyzna Robert

  • Wiadomości: 4816
  • Miasto: Konin
  • Na forum od: 03.12.2007
Odp: Śpiwór
« 23 Lis 2011, 21:20 »
Już jest jeden taki RwR, ja wolę bujać w obłokach ;)

Offline Mężczyzna Remigiusz

  • Wiadomości: 2112
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 14.06.2007
    • http://www.rowerowarodzinka.pl
Odp: Śpiwór
« 24 Lis 2011, 12:34 »
Cumulusa Lite Line 300 kupiliśmy ostatnio Natalce i jest na prawdę dobry. Po spakowaniu dwa razy mniejszy od mojego Mysterius Traveller 500 i chyba też cieplejszy. W Gruzji temperatury chyba z raz, czy dwa spadły nam do zera, gdy spaliśmy w namiotach, ale na Natalii nie zrobiło to żadnego wrażenia. Spała bez kaptura i jeszce się rozkrywała. Ta linia śpiworów ma bardzo dobry (bardzo sprężysty) puch i dlatego jest tak ciepły i jednocześnie tak niewielki.
Jak porozmawiasz z Cumulusem, to uszyje Ci na wymiar. Tylko zastanów się, czy nie warto w takiej sytuacji dosypać więcej puchu. Pewnie zapłacisz za to więcej, ale śpiworek nie straci parametrów.

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Śpiwór
« 24 Lis 2011, 13:20 »
To fakt im lepszy puch, tym szybciej się zużywa. Tak czy inaczej będzie się zuużywął nieporównywalnie wolniej niż wypełnienie syntetyczne. Dobrze przechowywany śpiwór puchowy posłuży spokojnie 10 lat (bez ekstremalnego użytkowania oczywiście).
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Ma_rysia

  • eko groszek
  • Wiadomości: 1077
  • Miasto: Golina
  • Na forum od: 05.04.2009
Odp: Śpiwór
« 24 Lis 2011, 14:15 »
Cumulus posiada też w ofercie śpiwór bezzamkowy, moim zdaniem niepraktyczny. Na wyprawie, kiedy było mi zbyt ciepło rozpinałam zamek i przykrywałam się śpiworem. Na następne wyprawy będę dodatkowo zbierała prześcieradło, na cieplejsze noce zamiast śpiwora .

Offline Mężczyzna aard

  • Wiadomości: 6050
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 15.08.2007
    • Moje wyprawy
Odp: Śpiwór
« 24 Lis 2011, 21:08 »
Na Twoim miejscu szukałbym czegoś z komfortem w okolicach - 5, co by bez problemu przeżyć przymrozek.

Jak na zewnątrz jest -5, to w niewielkim namiocie masz około zera albo i ciut cieplej. Żeby potrzebować śpiwór z optimum z okolicach -5, to trzeba by zakładać -10 na zewnątrz w nocy. O co w Polsce oczywiście nietrudno, ale nie nazwałbym już tego "przymrozkiem" :wink:


No i gwóźdź programu Małachowski 300 Ultralight
http://malachowski.pl/sklep/pl/oferta/193/spiwor-300-ultralight.html?type=series&colorset=1380&sizeset=8
Cena nieskromna, ale spakowany to takie słodkie maleństwo!

Mam taki sam lub bardzo podobny. Kupiony w 2003 r. Mniej więcej od 2006 w okolicach zera w nim marzłem, więc tym roku dobiłem puchu, bo... ta superlekka tkanina ma to do siebie, że bardzo chętnie puszcza puch :)

Nie powiem, żebym odradzał, bo w sumie wiele pięknych wypraw w nim zaliczyłem (w tym Elbrus i Aconcagua, gdzie jeszcze przy -10 w namiocie się nie odmroziłem, choć już z wyspaniem było kiepsko), ale jeśli szukasz trwałego rozwiązania, to szukaj gdzie indziej.

Ja, kiedy wreszcie zdecyduje się na zakup, to nie będę szukał nigdzie indziej niż Yeti.
« Ostatnia zmiana: 24 Lis 2011, 21:17 aard »
A na rowerze zawsze jest miejsce siedzące...

 

Offline Mężczyzna Freud

  • Wiadomości: 2649
  • Miasto: Zielona Góra
  • Na forum od: 16.06.2011
Odp: Śpiwór
« 24 Lis 2011, 21:20 »
Ja, kiedy wreszcie zdecyduje się na zakup, to nie będę szukał nigdzie indziej niż Yeti.
Dzięki. Przyjrzę się. Właśnie też wcześniej na Yeti patrzyłem i waydawał mi się "porządny".
"Życie jest jak jazda na rowerze, żeby utrzymać równowagę musisz poruszać się do przodu." - A. Einstein
"Wax, to tylko kwestia czasu kiedy "Podróże z dziećmi" stanie się twoim najważniejszym działem" - Cinek

Offline Mężczyzna stillonbike

  • Wiadomości: 34
  • Miasto: Warszawa/Sokołów Podl.
  • Na forum od: 21.02.2012
Odp: Śpiwór
« 15 Mar 2012, 23:10 »
Co myślicie o tym śpiworze na sezon późna wiosna/lato/wczesna jesień?
http://www.volven.pl/product/358780/%C5%9Apiw%C3%B3r%20Superlight%20I
cena przystępna, parametry też chyba ok?

ew. zostaje Fiord Nansen vardo http://allegro.pl/fjord-nansen-vardo-l-spiwor-wysylka-gratis-i2205321233.html
Some opportunities come only once, seize them.

Offline Mężczyzna Daniel

  • turysta licznikowy
  • Wiadomości: 2763
  • Miasto: Augsburg
  • Na forum od: 16.03.2009
Odp: Śpiwór
« 15 Mar 2012, 23:28 »
Śpiwór z komfortem +10 na wiosnę/wczesną jesień? We wrześniu bywa koło 0 w nocy. Ten FN ma +14, jeszcze gorzej.
Wracam do jeżdżenia.

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Śpiwór
« 15 Mar 2012, 23:50 »
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Odp: Śpiwór
« 16 Mar 2012, 09:05 »

To puchówka na ciepłą letnią noc jest. Nawet nie wiadomo jaki tam puch jest. Mam 200 g puchu (z pewnością lepszej klasy niż z HiMountain) i czasem mi latem zaciągnie zimnem (mam kom.f wg normy na plus 8) :)

lukmaz
Szukaj czegoś, co ważny jakieś 1,4 kg, najlepiej z kołnierzem termicznym. Do tego na lato jakiś lekki śpiwór ca. 1k g jak CI się nie chcę wozić tego 1,4-1,5 kg.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Mężczyzna stillonbike

  • Wiadomości: 34
  • Miasto: Warszawa/Sokołów Podl.
  • Na forum od: 21.02.2012
Odp: Śpiwór
« 16 Mar 2012, 13:03 »
właśnie kupiłem na "cieplejsze" dni coś takiego http://allegro.pl/ultralekki-spiwor-outhorn-microslite-tylko-0-6kg-i2206861845.html  Pierwsza próba w majówkę. Amsterdam-Paryż. Mam nadzieję, że się sprawdzi w terenie ;)
Some opportunities come only once, seize them.

Offline Mężczyzna stillonbike

  • Wiadomości: 34
  • Miasto: Warszawa/Sokołów Podl.
  • Na forum od: 21.02.2012
Odp: Śpiwór
« 16 Mar 2012, 14:29 »
"Śpiwory firmy OUTHORN to gwarancja najwyższej jakości na wiele lat (nie jest to produkt chiński). Rzetelnie podawane temperatury ekstremalne gwarantują odpowiednie dobranie własciwego śpiwora do wymaganych potrzeb. Należy pamiętać iż firma OUTHORN nie zaniża temperatur ekstremalnych jak to ma miejsce w innych tanich, chińskich śpiworach dostępnych na allegro".

powyżej cytat z tej aukcji. Czyżby świadomie wprowadzali klientów w błąd? A może jednak inni producenci narzucają zbyt duże marże za tzw. markową metkę.
Some opportunities come only once, seize them.

Offline Mężczyzna cinek

  • SP2SJ
  • Wiadomości: 1979
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.03.2008
Odp: Śpiwór
« 16 Mar 2012, 14:39 »
lukmaz, mam śpiwór Alpinus VSS Ultralite 600, na lato i do spania w schroniskach.
Jak był nowy to zmarzłem w nim przy +5
Teraz jak już jest trochę zużyty, to jego komfort oceniam na powyżej +10 st. C.
Jest takie powiedzenie, że drugi śpiwór kupuje się cieplejszy :P
Cytat: miki150
Cinek muszę powiedzieć, że jesteś bardziej fotogeniczny, kiedy Cię na zdjęciu brakuje

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum